Курт Волкер проводить зустрічі в Україні і готується до переговорів із Сурковим

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер, який перебуває в Україні перед переговорами з радником президента Росії Владиславом Сурковим, зустрічається з українськими можновладцями й політиками.

23 січня він обговорив поточну сиутацію на Донбасі з начальником Генштабу та головнокомандувачем Збройних сил України Віктором Муженком.

 Курт Волкер проводить зустрічі в Україні і готується до переговорів з Сурковим

 

Того ж дня він зустрівся з президентом Петром Порошенком, говорили про “активізацію міжнародних зусиль з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України”.

“Москва має нарешті продемонструвати політичну волю до мирного врегулювання та погодитись на розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону”, – йшлося в заяві Адміністрації Президента.

24 січня Волкер мав відвідати Донбас, але подорож скасували через потужні снігопади. Аби не гаяти час, спецпредставник США провів зустрічі з народними депутатами України. Спочатку з нардепами від “Опозиційного блоку” Юрієм Бойком і Сергієм Льовочкіним. “Обговорили ситуацію і шляхи мирного врегулювання на Донбасі”, повідомляє прес-служба політсили.

 

Курт Волкер проводить зустрічі в Україні та готується до переговорів з Сурковим

Сьогодні, 25 січня, представник Держдепу зустрівся з групою нардепів з провладних фракцій.

“США підтримують ідею введення миротворчої місії, яка забезпечить безпеку для людей, які живуть в зоні конфлікту. Це створило б фундамент, на якому можна було проводити місцеві вибори, амністію, введення положення про особливий статус Донбасу і виконання Мінських угод… Особисто мені сподобалося, що спецпредставник акцентував увагу на необхідності відновлення контролю над державним кордоном, без якого неможливо провести реінтеграцію окупованих територій”, – повідомив  нардеп з “БПП” Дмитро Лубінець.

 

Курт Волкер проводить зустрічі в Україні і готується до переговорів з Сурковим

А ще спецпредставник США провів зустріч зі звільненими 27 грудня українськими  заручниками. Американець з перших вуст почув правду про тортури і знущання, примусову працю і відсутність елементарної медичної допомоги.

Зустріч спеціального представника Держдепу США з питань України Курта Волкера з радником президента Росії Владиславом Сурковим відбудеться 26 січня в Дубаї (ОАЕ). Це будуть уже треті переговори представників РФ і США щодо конфлікту на Донбасі. Американець повідомив журналістам, що насамперед збирається обговорити відведення підконтрольних Росії сил на Донбасі і звільнення заручників. Водночас його головне завдання – викласти бачення США для пришвидшення завершення конфлікту.

При цьому Волкер впевнений, що Росія хотіла не окупувати всю Україну, а дестабілізувати ситуацію і привести до влади лояльний до Москви уряд.

Цікаво, що поки спецпредставник США перебував в Україні, на сході України практично припинилися ворожі обстріли. 23 січня не було зафіксовано жодної провокації, 24 січня – 3 обстріли, травми отримав один боєць ЗСУ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *