У Департаменті освіти Києва виявили фінансових порушень на понад 400 мільйонів

Під час аудиту Департаменту освіти і науки КМДА виявлено багаторічні численні порушення з боку столичних посадовців.

Про це повідомляє пресслужба Держаудиту.

Зокрема, неефективно витрачалися кошти на підготовку спеціалістів робітничих професій для столиці. Випускники, на навчання яких впродовж 3,5 року скеровано приблизно 300 млн. грн., у подальшому в Києві так і не працевлаштувались або працюють не за спеціальністю.

«Значна частина витрат зі столичного бюджету пішла на будівництво чи реконструкцію закладів освіти, які по факту до цього часу так і не з’явилися (або – так і не дочекалися своєї реконструкції)», – йдеться у звіті.

За даними ДАСУ, 37 млн.грн. було витрачено на розробку проєктної документації, яка теоретично готувалася для будівництва та реконструкції 15 закладів освіти. Зазначається, що фактично роботи так і не розпочалися. Ба більше, після внесення у 2022–2023 роках низки законодавчих змін ці проєктні рішення потребують корегувань, а відповідно – додаткових фінансових витрат.

При цьому понад 81 млн. грн. було скеровано на зведення дитячого садка №536 на вулиці Бахмацька, 35, будівництво якого завершилося 2021 року.

«Незважаючи на існуючий гострий дефіцит садочків у густонаселених районах Києва та на багаторічну чергу до них, згаданий дошкільний заклад 2 роки не вводився в експлуатацію», – повідомляють аудитори.

Крім того, майже 3 млн. грн. було витрачено на охорону й утримання будівель, які не використовуються в освітньому процесі й взагалі – не придатні до експлуатації. Натомість, як уточнюється, не було вжито достатніх заходів, які б дозволили збільшити доходи навчальних закладів від оренди майна, що вилилося у недоотримання понад 6 млн. грн.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *