З Лук’янівського СІЗО випустили французького “короля шахраїв”

Український суд випустив із Лук’янівського СІЗО відомого французького шахрая Жильбера Шиклі (Gilbert Chikli), якого на батьківщині називають “королем шахраїв”, повідомляє Le Point. 51-річного громадянина Франції та Ізраїлю звільнили під підписку про невиїзд із Києва і зобов”язали носити електронний браслет стеження.

Шиклі затримали в Україні 18 серпня. Зараз він чекає екстрадиції до Франції. Le Point опублікував відео, де Шиклі п’є горілку в СІЗО зі своїм сусідом по камері – французом Антуаном Лазаревичем.

Між владою Франції та Ізраїлю є угода про те, що Шиклі може відбути залишок свого терміну ув’язнення в Ізраїлі, але в разі екстрадиції до Франції можливе і дострокове звільнення засудженого. Шахрай уже провів майже три роки у в’язницях Франції та Ізраїлю.

У травні 2015 року суд Парижа заочно засудив Шиклі до семи років ув’язнення і штрафу в розмірі один мільйон євро. Прокуратура довела, що в 2005-2006 роках Шиклі ошукав низку банків і підприємств на 9 млн євро. На його ім’я перерахували ще 52 млн євро, але в останній момент цей переказ було заблоковано.

Жильбер Шиклі просто телефонував до компаній і представлявся їхнім президентом або співробітником спецслужб і вимагав великі суми грошей. За даними прокуратури, таким чином Шиклі ошукав 52 співробітників 33 банків і підприємств.

У 2009 році Жильбера Шиклі заарештували у Франції, але він утік до Ізраїлю. Влада Франції оголосила його в міжнародний розшук.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *