Високий Суд Англії наказав арештувати всі активи Коломойського і Боголюбова
Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їхнім контролем. Про це повідомляє прес-служба Приватбанку.
Наказ про арешт активів було видано на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже 2 млрд дол. США шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких кошти переводилися на компанії, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем. Шляхом цього судового процесу ПриватБанк планує повернути кошти, сума яких, разом із процентами, складає понад 2,5 млрд дол. США.
ПАТ КБ “ПриватБанк” розпочав судовий процес у Високому Суді Лондона проти своїх колишніх власників та керівників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
“Приватбанк впевнений, що англійський суд чесно та об’єктивно розгляне його позов, а банк досягне успіху та зможе повернути кошти, які були незаконно виведені з нього”, – йдеться у повідомленні тепер уже державного “Приватбанку”. Мінфін також вітає наказ Лондонського суду.
“Ми вітаємо це позитивне рішення Англійського суду. На сьогодні держава фактично витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 млрд грн – це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов’язково мають бути повернуті в державний бюджет. Незважаючи на деякі спроби зриву юридичного процесу та захисту інтересів Банку, команда юристів, що працює над цією справою, зробила професійну роботу та досягла результату”, – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.”
Ігор Коломойський так прокоментував на “1+1” рішення Високого суду Англії: “Це тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді”.
Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ прийняв рішення про націоналізацію “Приватбанку”. Держава провела докапіталізацію банку на суму 116,8 млрд грн.
Після звернення до ГПУ колишнього голови правління банку Олександра Шлапака було арештовано ліквідне майно “Приватбанку” та пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ “Приватофіс”.
Шлапак повідомляв, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції, завдяки яким державі завдали збитків в особливо великих розмірах. Зокрема, дало кредит пов’язаним з банком компаніям Claresholm Marketing Ltd ($389 млн і 60 млн євро) і ТОВ “Новафарм” (3,2 млрд грн), а компанії ПАТ СК “Інгосстрах” нарахували індексовану винагороду в розмірі 136 млн грн.
У матеріалах кримінальної справи про розкрадання коштів із банку йдеться, що службові особи ПАТ КБ “Приватбанк” упродовж 2014 року привласнили 19 млрд грн, виділені на рефінансування “Приватбанку”.
За клопотанням Генеральної прокуратури Печерський райсуд Києва заарештував майно “Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату”, “Нікопольського заводу феросплавів”, “Марганецького гірничо-збагачувального комбінату” та “Дніпроазоту”.
Сам Коломойський і його менеджери звинувачують керівництво Нацбанку в свідомому доведенні “Приватбанку” до націоналізації і подали десятки позовів.
Судячи з усього, Коломойський і Боголюбов передбачали негативний результат судового розгляду і заздалегідь придбали громадянство Кіпру. У Коломойського, нагадаємо, є також ізраїльське підданство.