У центрі Києва вкрали нерухомість на 20 мільйонів гривень. Нікого не покарано

Столична громада знову дізналася, що у неї поцупили комунальну нерухомість.

Київська місцева прокуратура №10 у судовому порядку домоглася повернення з незаконного володіння комунальних нежитлових приміщень площею більше 500 м² та вартістю понад 20 мільйонів гривень, розташованих на вул. Січових Стрільців та вул. Олеся Гончара у Шевченківському районі. Про це інформує прес-служба прокуратури.

Хто ж прокрутив аферу? За висновками прокуратури, приміщення вибули з комунальної власності в порушення майнових прав територіальної громади міста Києва, а саме поза волею Київської міської ради.

Так, на підставі підроблених договорів купівлі-продажу право власності на комунальне майно перейшло до фізичних осіб, а в подальшому незаконно внесено до статутного капіталу юридичних осіб.

Хто підробив ці договори? Яким чином їх оформили? Яка роль районних структур влади? Чи фігурує у цих махінаціях хтось із чиновників? На жаль, поки що громаді це невідомо. Але ж кияни мають знати прізвища бендерів і як їх покарано. Чи, може, їм пробачили цю крадіжку у великих масштабах?

Київ грабували тотально і щороку. Особливо успішними, за даними редакції, були для махінаторів 2010 – 2011 роки. Тоді у територіальної громади поцупили понад 68,5 тис. кв. м нежитлової нерухомості, у якій розташовувались міські та загальнодержавні установи.

Серед яких більше 10 тис кв. м були передані Київрадою в оренду із порушенням. Окрім того, під виглядом «інвестиційних конкурсів» на проведення реконструкції старих будинків, безкоштовно, з суттєвими порушеннями закону передано у власність так званих «інвесторів» більше 90 об’єктів комунальної власності.

Наразі на жодному з них реконструкцію так і не розпочато, а всі об’єкти було виставлено на продаж.

Ось так ставали мільйонерами чиновники. А хіба можна забути, як “щезли” з комунальної власності два будинки на Печерську, навпроти Співочого поля, в Козятинському провулку?! Це була нерухомість “Київзеленбуду” і шляхового управління.

За схемою їх, разом з ділянками, було виведено з комунальної власності. Сьогодні там, де стояв господарський будинок “Київзеленбуду”, – розкішний приватний терем, який вивершив один із регіоналів. А будинок шляхового управління новий власник нещодавно зруйнував (може будуватиме висотку).

І скажіть, хіба не треба комусь за таке дике нищення йти до в’язниці?

Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *