Терористи відмовляються звільняти 39 наших бійців – Геращенко

На засіданні гуманітарної підгрупи у Мінську представники терористичних угруповань Донецької та Луганської областей заявили, що 39 українців не підлягають амністії і звільненню. Про це повідомила у Фейсбуку представник України на переговорах Ірина Геращенко.

“ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення. Не дали відповіді на наш список про утримання 132 українців. А потім договорилися вже до того, що 39 наших військових, незаконно утримуваних на окупованих територіях, – це військові злочинці, які не підлягають амністії і звільненню. Мені здається, що на це порушення Мінських угод, на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери “нормандського формату”, де питання звільнення заручників піднімається Україною як пріоритетне”.

Представники ОРДО визнали, що утримують 55 осіб, ОРЛО – 14 осіб, не вказавши при цьому конкретних імен. У свою чергу представники недореспублік на Донбасі наполягають, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі. Зокрема, “беркутівці”, що вбивали Героїв Небесної Сотні на Майдані.

“Позиція всіх українських представників тут однозначна: мінська група – не лавочка по звільненню всіх вбивць і криміналітету, тому шантаж не пройде. Я виступила з наступною заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від України звільнення 63 злочинців, не пов’язаних з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар (а їх уже більше 30). Також ми вимагаємо негайного звільнення всіх політв’язнів в РФ, зокрема Сущенка, Сенцова, Кольченка, Карп’юка, Клиха, Панова, Виговського, інших наших хлопців. На крики ОРДЛО, що політв’язні – кримські татари не мають відношення до Мінських угод, у нас одна відповідь: вбивці-беркутівці теж не мають жодного відношення до Мінських угод.” – написала Геращенко.

Загалом позицію України на переговорах із представниками фейкових республік означила Дарина Оліфер, прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми, який також є учасником мінських переговорів: “Ми наполягаємо на скасуванні всіх нелегітимних рішень, в тому числі щодо т.зв. “лінії зіткненя”, “офіційної грошовою одиниці” і “податкової системи”. Українська сторона ставить питання про повернення під контроль України територій, захоплених незаконними збройними формуваннями в порушення Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і про повернення незаконних збройних формувань до Мінської лінії 19 вересня 2014 року”.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.