СБУ відновила допити щодо зрадницьких Харківських угод 2010 року
Служба безпеки України анонсувала серію допитів колишніх політиків і діючих чиновників у справі про підписання “Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року” від 21 квітня 2010 року.
Про це повідомляє “Главком” з посиланням на відповідні документи СБУ.
На допити в понеділок, 16 серпня, для слідчих дій викликаються:
народні депутати від ОПЗЖ Юрій Бойко і Віталій Борт;
позафракційний обранець IX скликання Дмитро Шпенов;
перший заступник міністра інфраструктури України (2010-2014 роки) Костянтин Єфименко;
народний депутат кількох скликань і голова Державної митної служби України (2010-2012 роки) Ігор Калетник;
народний депутат VI скликання Юлія Ковальова;
перший заступник голови Верховної Ради VI скликання і тричі міністр юстиції Олександр Лавринович;
голова Верховної Ради (2008-2012 роки) Володимир Литвин;
голова Державної прикордонної служби України (2003-2014 роки) і рідний брат колишнього спікера ВР Микола Литвин;
глава СБУ (2010-2013 роки) Валерій Хорошковський;
народний депутат чотирьох скликань Василь Цушко;
міністр фінансів (2010-2012 роки) Федір Ярошенко.
Ці особи проходять свідками по статті про «Державну зраду» (ч.1 ст. 111 КК) у справі, яка розслідується з середини березня 2021 року.
Відомий політик і громадський діяч Олесь Доній вважає, що ініціаторів зрадницьких Харківських угод щодо російського флоту в Криму давно слід було притягнути до кримінальної відповідальності.
“Бо це не про “чесне голосування депутатів”, – написав у Фейсбуку Олесь Доній. – У регіоналів не було легітимної кількості депутатів в сесійній залі. Але в них була достатня кількість карток. Отриманих в корупційний або фальсифікаційний спосіб. Щоб проголосувати чужими картками слід було отримати доступ до чужих робочих місць. І для цього відсунути депутатів з цих місць. Хто буде незгідний – бити”.
Колишній голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що під час так званого “голосування” за Харківські угоди в залі парламенту орудувала російська диверсійна група. Це було початком війни з Україною.
З Вікіпедії. Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (у пресі також Харківські угоди, Харківський пакт, Угода Януковича—Медведєва) — угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.
Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.
Наприкінці березня 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову в державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України) за погодження Харківських угод.
Читайте статтю про Азарова: Коли Азаров наїсться? Чому досі не конфісковано в дохід держави майно україноненависника? (+відео)
Генеральна прокуратура України пояснила, що Азаров звинувачується у тому, що діяв «спільно та за попередньою змовою з колишнім Президентом України (Януковичем)», та розумів, «що Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України суперечить Конституції та Закону України „Про міжнародні договори України“».
Склад злочину вбачають в тому, що 20 квітня 2010 року, перебуваючи на території Російської Федерації, Азаров «погодився на нав’язані представником іноземної держави — Президентом РФ Дмитром Медведєвим умови продовження строку перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років під приводом отримання знижки на природній газ».
Із 21 квітня 2010 року по 23 квітня 2010 року забезпечив погодження проекту Угоди іншими центральними органами виконавчої влади та правоохоронними органами без фактичного розгляду цих документів уповноваженими органами.
А у квітні 2010 року на закритому засіданні Кабінету Міністрів підписав розпорядження про схвалення Угоди та, в порушення закону вніс проект Угоди на розгляд Президентові України.