Правоохоронці обшукують АМКУ і російського дистриб’ютора тютюнових виробів
Правоохоронці сьогодні проводять обшуки у Антимонопольному комітеті України та підприємствах дистриб’ютора тютюнових виробів “Тедіс Україна”, пов’язаного з російським бізнесменом Ігорем Кесаєвим.
“У монополіста тютюнового ринку України, а також на підприємствах “іже з ними” проводиться більше 100 обшуків… Київ, Одеса, Дніпро…”, – написав у Фейсбуку міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
“Допомога терористичним організаціям псевдореспублік, несплата податків… це лише кілька епізодів “послужного списку” трудової діяльності компанії. 2,5 мільярда гривень (!!!) вивели у країну, яка з нами воює. Бізнес-коріння наймогутнішого дистриб’ютора заходиться в Росії. Бенефіціари цього тютюново-убивчого бізнесу – соратники Кремля”, – повідомляє Аваков.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що з 2012 року і до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб’ютора тютюнових виробів ТОВ “Мегаполіс Україна” (тепер – “Тедіс Україна”) є зокрема громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виводу коштів з України за кордон. Попри заборону РНБО та Національного банку через рахунки фірм-транзитерів за 2015-17 рр. з України вивели 2,5 млрд грн.
“Під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ “Тедіс” призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ ” Завод імені Дегтярьова” – одного з постачальників зброї терористичним організаціям ДНР-ЛНР”, – заявив Луценко.
Паралельно проводяться обшуки в Антимонопольному комітеті України.
“Генеральна прокуратура з 7:30 або відчиняйте, або ламаємо двері. Обшук в АМКУ. Нікого в будівлю не пускають. Маски. Зброя. Ньюзмейкери сьогодні ми”, – написала у Фейсбуку державний уповноважений Комітету АМКУ Світлана Панаіотіді.
Пізніше генпрокурор Луценко повідомив, що на сьогодні немає підстав для оголошення підозри чи затримання керівників АМКУ. Крім того, затримання керівництва АМКУ за корупційні дії є компетенцією Національного антикорупційного бюро.
У масштабній операції по всій країні беруть участь кілька відомств: Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, Головна Військова прокуратура, Департамент захисту економіки та Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції. Загалом більше тисячі співробітників.