Під час обшуків в Ірпені мер Карплюк з Америки заявив: місто побороло корупцію

Гучна подія в Ірпені — співробітники обласної прокуратури разом з колегами із Департаменту захисту економіки Національної поліції України та слідчими Головного управління Національної поліції в Київській області провели обшуки в Ірпінській міській раді.

Як проінфомувала прес-служба облпрокуратури, слідчі дії проводяться у рамках досудового розслідування кримінального провадження (зловживання владою або службовим становищем).

Міським головою в Ірпені є Володимир Карплюк. Нагадаємо: нещодавно народний депутат України, журналістка Ольга Червакова під час звіту Генпрокурора Юрія Луценка у парламенті запитала про долю кримінальних розслідувань щодо “земельної корупції” в Бучі та Ірпені.

Пані Ольга додала, що деякий час тому громадські активісти пікетували Генпрокуратуру з портретами очільників Бучі та Ірпеня (Анатолія Федорука та Володимира Карплюка), вимагаючи розслідування та суду.

– Щодо Ірпеня слідство знаходиться ще на першому етапі розслідування. Слідчі та експерти вивчають ситуацію з ірпінськими лісами. Там є чим займатися слідчим, – відповів Генпрокурор.

Володимир Карплюк сьогодні перебуває з візитом у США і вже встиг на сайті міськради похвалитися перед мешканцями Ірпеня, що в американському місті Мілоукі побачили “прозорість та відсутність корупції”… в Ірпені.

Ось воно як! З-за океану видніше? Виходить, Ірпінь є першим містом в Україні, яке побороло корупцію!?

Дивись, ще й президент США Трамп зацікавиться “передовим досвідом” Ірпеня, а разом з ним і Бучею, і Гостомелем. Між тим Генпрокурор Луценко переконаний, що в Ірпені “є чим займатися слідчим”.

Утім, ось що сказав Карплюк в США:

«Дуже приємно, що саме керівництво Мілуокі виступило ініціатором налагодження партнерських стосунків з Ірпенем. – Вони високо оцінили інтенсивний розвиток Ірпеня, сучасні підходи в управлінні містом, прозорість та відсутність корупції…”

Є версія, що нинішні обшуки в Ірпінській міськраді пов’язані з витрачанням бюджетних коштів під час будівництва і ремонту доріг. На якій підставі підряди доручали тим чи іншим фірмам? Деякі з них, як вважає депутат міськради Богдан Мельничук, не мають відповідних ліцензій. За його словами, “ірпінцям не повідомляли, а яку ж суму бюджетних коштів було витрачено — чи то 5 мільйонів, чи то 3,5 мільйона гривень”.

Не виключено, що слідство цікавиться також питаннями знищення зеленої зони.

Громадський активіст, екс-депутат Ірпінської міської ради Віктор Бархоленко вважає, що кепська ситуація в Ірпені стала можливою через те, що в міськраді фактично немає гідної опозиції.

– Часто ходять по судах, прокуратурах та інших інстанціях і відстоюють законні права людей не народні обранці, а прості ірпінці, – говорить активіст, – а місцеві депутати сидять, про щось дискутують, тобто займаються балаканиною, та й опозиції як такої в міськраді немає.

Пан Бархоленко розповів кореспонденту “Українського репортера”, що саме завдяки його так званим “ходінням по муках” було врятовано від незаконної забудови 90 гектарів лісового фонду в Бучі, 1450 лісових гектарів в Ірпені, нині він намагається зберегти від забудови землі в поймі річки Ірпінь тощо.

Говорять в Ірпені не тільки про обшуки. Поширили чутку, що Карплюк подав у відставку.

Наші колеги з “Громади Приірпіння” поцікавилися в джерела з Ірпінської міської ради, яке наближене до міського голови, про те, кому було вигідно поширювати недостовірну інфомрацію про відставку:

“Мета цього фейку проста – викликати жалість до мера, який нібито багато зробив для Ірпеня, хоча всі бачать і знають, що насправді він зробив з Ірпенем. Друга ціль цього повідомлення – відволікти увагу людей від обшуків в міськраді, які сьогодні мали місце, й змусити обговорювати зовсім інші новини“.

Джерело наголосило, що фейк був поширений політтехнологом Карплюка.

Схоже, що в Ірпені все-таки щось визріває…

Алла ТОПЧІЙ

Фото прокуратури Київської області

На цю тему читайте тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *