Гроші для Харона. Як настоятель скандального “Десятинного монастиря” намолив на Porsche Cayenne (+відео)
Настоятель “Десятинного монастиря” УПЦ МП на території Національного музею історії України, де розташований фундамент Десятинної церкви (головного храму Київської Русі), Юрій Харон є власником двох квартир у Києві і двох дорогих іномарок. Це з’ясували журналісти-розслідувачі програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Зокрема, Харон пересувається на Porsche Cayenne і Volksvagen Multivan. А ночувати може в одній із двох квартир у Києві на вибір: на вулиці Луначарського (площа понад 100 кв. м) чи на Софіївській Борщагівці (57 кв. м).
Служіння Богу приносить панотцям непогані гроші, які дозволяють вести зовсім не чернечий спосіб життя.
Зокрема, за офіційним прайсом довічне згадування прихожан у молитвах (“Про здоров’я” або “Про упокій”) коштує 500 гривень. Прейскурант на різні церковні обряди (скажімо, хрещення чи вінчання) не оприлюднюється. Звичайно ж, приймають і пожертви – і готівкою, і переказом.
Капличку біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, яка називається “Володимиро-Ольгинський храм Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці”, УПЦ МП збудувала в 2005 році. “Десятинний монастир” не має дозвільних документів, однак успішно функціонує на території історичної пам’ятки.
У ніч на 25 січня під час спроби підпалити капличку Московського патріархату (попередня була в 2012 році) затримали двох чоловіків – Олександра Горбаня й Олексія Шемотюка, які виявилися архітекторами. Шевченківський райсуд Києва постановив взяти їх під варту з можливістю внесення застави у розмірі 2,2 млн грн, однак 5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив “паліїв” на поруки народних депутатів.
Вдень 25 січня активісти націоналістичних організацій “С14”, “Традиція і порядок” і “Сокіл” прийшли до “каплички розбрату” і зрізали інформаційний стенд.
3 лютого біля Національного музею історії України, де церковники Московського патріархату збудували капличку, щоб згодом збудувати там повноцінну церкву, зібралися сотні людей. Вони вимагали знести незаконну споруду на території історичної пам’ятки. Паралельно парафіяни Московського патріархату проводили молебень на захист свого “храму”.
Більше про тактику Московського патріархату щодо України можна почитати тут: