Чотири роки триває епопея із судовим процесом над Романом Насіровим
Так званій “справі” колишнього головного фіскала країни Романа Насірова виповнилося чотири роки.
У 2017 році детективи НАБУ повідомили про підозру голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.
Про це інформує НАБУ. Цитуємо: “Оскільки раніше в історії роботи правоохоронних органів не було прецедентів притягнення до відповідальності посадовців такого рівня, процес відбувався непросто. І лише завдяки активній участі громадськості топчиновник не зміг уникнути ані підозри, ані обрання, хоча аж із третьої спроби, запобіжного заходу. До речі, на той час, за нього внесли максимальну заставу — 100 млн грн.
У листопаді 2017 року справу за обвинуваченням колишнього голови ДФС та його пособника передали до суду. Але за два роки там так і не спромоглися перейти до дослідження доказів.
Лише після передачі справи до ВАКС (вересень 2019 року), розпочався судовий розгляд по суті. Там уже встигли дослідити близько половини письмових доказів і наразі продовжується напружений змагальний процес сторін…
Нагадуємо, ексголова ДФС обвинувачується в ухваленні низки незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у так званій «газовій схемі» компаній на загальну суму 2,019 млрд грн.
Нижче пригадуємо хронологію подій чотирирічної давнини.
2 березня 2017 року — обшуки НАБУ в ДФС, де детективи планували повідомити голові ДФС про підозру. Однак із невідомих причин на роботу керівник органу не з’явився, не було його і вдома. Детективи встановили, що від обіду голова ДФС знаходився у клінічній лікарні «Феофанія», куди приїхали о 16:30. Медичні працівники та персонал лікарні перешкоджали доступу правоохоронців до палати голови ДФС.
Про підозру у зловживанні владою та службовим становищем (ч.2 ст.364 КК України) вдалося повідомити лише після 23:00.
До установи тимчасового тримання підозрюваного не перевели через буцімто погіршення стану його здоров’я. Це засвідчили лікарі «Феофанії». Згодом слідство з’ясувало, що поставлений діагноз був недостовірним.
3 березня 2017 року — о 5 ранку завершилися обшуки за місцем роботи та проживання підозрюваного. Цього ж дня Кабінет Міністрів України відсторонив голову ДФС від посади на час розслідування.
4 березня 2017 року — група осіб, які називали себе народними депутатами, перешкоджала законним діям співробітників НАБУ —детективи намагалися доставити голову ДФС на обстеження до Інституту кардіології ім. Стражеска для проведення об’єктивної оцінки стану його здоров’я.
5 березня 2017 року — Посольство Великої Британії в Україні оприлюднило надісланий українській стороні лист, у якому повідомило, що голова ДФС є громадянином Великої Британії. Таким чином підтвердилося його подвійне громадянство.
7 березня 2017 року — після трьох невдалих спроб (упродовж 4-6 березня) суд обрав запобіжний захід підозрюваному: арешт на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 100 млн грн.
10 березня 2017 року — обшуки НАБУ за адресами головних управлінь ДФС України трьох областей, де були зареєстровані підконтрольні народному депутату України підприємства-оператори спільної діяльності як платники податків.
У результаті обшуків виявили та вилучили документи, що мали значення для досудового розслідування та не були раніше надані детективам НАБУ у відповідь на їхні запити та під час проведення тимчасових доступів.
Крім того, вилучили так звану «узгоджену схему», в якій детально описувався порядок дій податкових органів щодо надання необґрунтованих розстрочень та незаконного перенесення термінів сплати грошових зобов’язань.
16 березня 2017 року — члени родини голови ДФС внесли призначену судом заставу, і він вийшов з-під арешту, але мав дотримуватися інших обов’язків: не залишати межі України, здати документи, що дають право на виїзд та в’їзд за кордон, а також носити електронний браслет…”
Читайте також: