Головне крісло Київської облради вже зайнято. Керуватиме Скляров

Київська обласна рада визначилася зі своїм керманичем.

Шляхом таємного голосування 27 листопада головою облради обрано Олександра Склярова, члена партії «Слуга народу». За його кандидатуру віддали голоси 44 депутати. Усього в раді 84 депутати.

Скляров (на фото) обіймав посаду першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації. На капітанському містку столичної області він опинився у жовтні 2019-го разом з Олексієм Чернишовим, якого Володимир Зеленський призначив головою КОДА. Нині Чернишов – міністр розвитку громад та територій України.

Суперником Склярова в боротьбі за посаду спікера облради був Ярослав Москаленко з партії “За майбутнє”. Під час першої сесії Москаленку не вистачило одного голосу, щоб стати головою ради. А вже під час наступного засідання за словами депутата облради з цієї фракції Ярослава Добрянського, прізвище Москаленка не було внесено до виборчого бюлетеня. На думку Добрянського, таким чином було грубо порушено регламент ради. Відтак “За майбутнє” планує подавати судовий позов.

Москаленко є досить відомим політиком на Київщині, хоч здебільшого чимало його інтересів сходяться у Вишгородському районі. Був народним депутатом України, у 2010 році працював першим заступником голови Київської облдержадміністрації. Бізнесмен. У суспільстві час од часу нагадують, що регіонал Москаленко у Верховній Раді голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Сьогодні партія “За майбутнє” має в обласній раді 14 депутатів. “Європейська солідарність” – 25 депутатів, “Слуга народу” – 22, “Батьківщина” – 14, ОПЗЖ – 9.

За кандидатуру Склярова проголосували представники “Слуги народу”, “Батьківщини” і ОПЗЖ. Звичайно, таке об’єднання різних політсил не могло не викликати іронічно-жорстких коментарів аналітиків і незалежних спостерігачів, які одразу ж висунули версію про нову коаліцію.

Відомий політичний і громадський діяч Георгій Тука в телеефірі “Прямого”, коментуючи вибори голови обласної ради, сказав: сьогодні неважливо, представник якої політсили керуватиме депутатським корпусом і хто разом з ним у коаліції. На регіональному рівні не варто вести мову про політику, її тут абсолютно нема. А є лише велика кількість меркантильних інтересів. І вони зокрема полягають у тому, чиї підрядники будуть виконувати за величезні бюджетні кошти ті чи інші роботи, хто правитиме бал на закупівлях, тендерах, хто “царюватиме” в комунальних підприємствах, чиї “грандіозні” проєкти будуть втілюватися в життя.

Хіба ж невідомо, що Київщина – це великий, жирний “пиріг”, де розподіляють десятки мільйонів гривень під різноманітні програми. Бути присутнім під час розподілу цього “пирога” і “вхопити ласий шматок” вдається не всім. Тільки тим, хто “в обоймі”. Хто з категорії “свої”.Нині вже прояснилася ситуація, кому буде “смачно” на Київщині.

Біографічна довідка Олександра Склярова.

Народився 23 листопада 1957 року в м. Старобільськ Луганської області. У 1979 році здобув вищу освіту, закінчивши Ворошиловградський сільськогосподарський інститут. У 1987 р. йому було присвоєно звання кандидата економічних наук. Має другий ранг державного службовця. Нагороджений орденом Данили Галицького.
Трудову діяльність розпочав у 1979 році на посаді асистента кафедри статистики і економічного аналізу Ворошиловградського сільськогосподарського інституту.
У 1990-91 рр. працював вченим секретарем секції економіки Південного відділення Всесоюзної академії сільськогосподарських наук і вченим секретарем відділення економіки Української академії аграрних наук.
У 1992 році почав працювати у Республіканському акціонерному комерційному агропромисловому банку «Україна». Пройшов шлях від провідного економіста відділу валютних ресурсів управління валютних ресурсів і кореспондентських відносин до заступника голови правління банку «Україна».
З 1995 року обіймав посаду виконавчого директора Української аграрної біржі. Згодом — заступника Голови Правління Акціонерного комерційного банку «КИЇВ-ПРИВАТ».
3 1999 до 2004 року працював заступником генерального директора СП «Український Мобільний Зв’язок».
З 2005 по 2007рік – член Національної комісії з питань регулювання зв’язку України.
З 2010 до 2013 р. працював у ПАТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», де обіймав посади голови Рди Директорів, голови правління та радника секретаря Наглядової Ради.
З 2014 року до призначення на посаду першого заступника голови Київської облдержадміністрації працював членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
8 січня 2020 р. призначений Президентом України на посаду першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації.

Фото на головній сторінці: “Український репортер

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *