Депутатів оштрафували за прогули на 40 мільйонів гривень
Депутатів-прогульників у Верховній Раді України вдарили по гаманцю. 235 народних обранців позбавили виплат через те, що проігнорували голосування на пленарних сесіях та під час засідань комітетів без поважних причин.
Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.
“Загальна сума коштів, яких народні обранці не отримали через своє прогульництво, складає 38,8 мільйона гривень. Зазначимо, що йдеться не про зарплати депутатів, а про відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень.
Рух ЧЕСНО наголошує, що неучасть депутата у роботі парламенту без поважних причин свідчить про невиконання ним обов’язків, покладених на нього виборцями. З огляду на це позитивний, на перший погляд, ефект від “заощадження коштів” на прогульниках не повинен підміняти реальну мету – мінімізувати прогульництво серед народних обранців.
До числа оштрафованих прогульників ми зарахували всіх депутатів, котрих протягом каденції ВРУ-9 позбавляли виплат хоча б за один місяць прогульництва.
Проаналізовані дані охоплюють часовий проміжок з 1 листопада 2019 року (день запровадження у парламенті фінансового покарання за прогульництво) до 24 грудня 2020-го (останній день минулого року, коли нардепи працювали у Верховній Раді та комітетах). Таким чином, максимальна кількість календарних місяців, протягом яких депутата могли покарати за прогульництво, – 13 (за винятком серпня 2020-го, коли парламент майже весь місяць був на канікулах)”.
“Лідером за кількістю депутатів, котрих хоч один раз позбавляли виплат за прогули, є фракція “Слуга народу”. Втім, цей факт не є сенсацією, адже зазначена фракція є найбільшою в парламенті. Натомість від загальної чисельності “Слуги народу” оштрафовані прогульники складають лише 41,2%. У “Голосі” під грошові “санкції” також потрапило менше половини фракції – 40%.
А от у решті фракцій та груп протягом 13 місяців оштрафували понад 50% їхніх членів. Лідером є група “За майбутнє”, мало не всіх представників якої за цей час позбавляли виплат. Аналіз голосувань Руху ЧЕСНО показує, що станом на грудень 2020 року середній показник участі в голосуваннях членів групи “За майбутнє” складає близько 50%. Це другий найгірший показник у парламенті”.
Малюнок Андрія Петренка.