Депутат Червакова: “В Коцюбинському скоро бродячих собак будуть самопроголошувати селищним головою”

Підступного удару завдано по реформі місцевого самоврядування в Коцюбинському, що поруч із Києвом. Мешканці вважають, що здійснено переворот.

Із виступу депутатки Ольги Червакової у Верховній Раді (а вона звернулася до урядовців, до прем’єра Володимира Гройсмана) ситуація виглядає так:

“Я буду говорити про вічне, тобто про бардак в Коцюбинському. Минулого тижня там самопроголосився головою якийсь незрозумілий чоловік. Не було сесії, її не скликала селищна голова, не було двох третин. Тим не менше Міністерство юстиції, точніше Ірпінський реєстратор, з незрозумілих причин вніс у реєстр якусь незрозумілу самопроголошену особу. Ми весь тиждень зверталися до вас, до міністра, до заступників: “Скасуйте цю незаконну реєстраційну дію”. Щоб ви знали, коцюбинці вже готують намети, щоб жити під Міністерством юстиції, бо це вже бардак. В них у селищі скоро вже бродячих собак будуть самопроголошувати селищним головою, а Міністерство юстиції буде говорити, що воно нічого не може вдіяти, що це все децентралізація і дерегуляція… Володимире Борисовичу, я дуже вітаю реформу децентралізації, я знаю, що ви її підтримуєте, але я прошу вас узяти це питання на контроль. В Коцюбинському питання децентралізації стало пеклом для порядної людини, особливо в умовах непрацюючих правоохоронних органів і в умовах, коли так діє Міністерство юстиції. Я прошу вас дуже врегулювати це питання, наведіть, будь ласка, порядок. Я дуже на це сподіваюся, і на це сподівається населення двадцятитисячного населеного пункту”.

З 2015 року на посаді Коцюбинського селищного голови працює Ольга Матюшина. Вона є принциповим опонентом ірпінського мера Володимира Карплюка, партійців з “Нових облич”. Матюшина рішуче виступає проти дерибану Біличанського лісу, за те, щоб громада була справжнім і реальним господарем. Натомість її опоненти хочуть, щоб Коцюбинське було під п’ятою Ірпеня. Відтак коцюбинській демократії постійно ставлять палиці в колеса, “воюють” з командою Матюшиної на всеможливих фронтах. Нині Коцюбинське висловило бажання приєднатися до Києва. У відповідь – переворот… Черговий.

12 березня Ольга Матюшина виступила з різким і гострим матеріалом на сторінках “Української правди”. Назвала блог так: “Що я зрозуміла про державу, працюючи мером”. <ahref=”https://www.pravda.com.ua/columns/2018/03/12/7174317/”>https://www.pravda.com.ua/columns/2018/03/12/7174317/

Один із її висновків: “Децентралізація, як і дерегуляція, в умовах непрацюючих судів, зневіреного суспільства та неефективної правоохоронної системи замість демократичних цінностей принесли тільки хаос та безлад у державу”.

Дуже влучно. Подібне, на жаль, в багатьох містечках, селах. Погляньмо на Гостомельську об’єднану територіальну громаду (це ж сусіди селища Коцюбинське). Вже більше двох років громада існує, щоправда, лише на папері. Її створено, але ж вона не діє! Бо не проведено перші місцеві вибори, не сформовано відповідні структури, не увімкнуто нові механізми – податкові та інші. Гостомельські громадські активісти постійно калатають в рейку, звертаючись до центральної влади – почуйте! Але центр – ані пари з вуст. За кілька років ніхто з урядовців навіть не завітав до Гостомеля, не поцікавився, як і чим живе “неіснуюча” громада. Не було ані віце-прем’єра Геннадія Зубкова, ані керівника Уряду Володмира Гройсмана. Навіть не має часу приїхати до Гостомеля голова КОДА Олександр Горган. Десятою дорогою обходить Гостомель і голова облради Ганна Старикова.

Зате обласні тузи час од часу навідуються до Ірпеня, Бучі. О, тут у них – дуже важливі справи: то висадження дерев, то перерізання червоних стрічок… І ніхто з їхніх радників не нагадає цим панам при посадах слова генпрокурора Луценка про “кримінальне чикаго” Ірпінського регіону. А подивіться, які кримінальні провадження “висять” на керманичах Бучі, Ірпеня?

От і запитується, чи не зневірилися гостомельці? Чи не ламає безвихідь мешканців Коцюбинського? Не доходять в урядовців руки до таких малих містечок. Бо якби пан Гройсман зажадав терміново покласти йому на стіл об’єктивну довідку про ситуацію в Гостомелі, то, певно, там було б дуже багато написано про гостомельське “чикаго”. І про “діяльність” мера Юрія Прилипка, і про агресивних “тітушок”, які “допомагають” промерській більшості, і про рейдерів, які захопили ресурси, а також землю колишнього радгоспу “Бучанський”, і про те, як спритники при посадах “закопують” мільйони бюджетних коштів… Ось і відповідь на запитання, чому гальмується децентралізація.

Там, де “варять” сотні мільйонів, – ніякої децентралізації не потрібно. Вона потрібна таким, як Ольга Матюшина, яка уболіває за громаду і хоче, щоб було все по справедливостві, по правді. Реформа місцевого самоврядування потрібна невеликій групі гостомельських активістів, деяким прогресивним місцевим депутатам, які хочуть все ж “розбудити” більшість населення Гостомельської громади, відкрити їм очі на страшну корупцію, що панує на цих теренах.

Коли ж  торжествуватиме правда у цьому регіоні?

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *