Конфлікт у “Сирійській пісочниці” загрожує новою світовою війною? (+відео)

Світ завмер в очікуванні того, як буде розвиватися ситуація через сирійську кризу. Можливість прямого збройного конфлікту між Росією та державами Заходу, в першу чергу США та Великою Британією, стала як ніколи високою. У неділю, 8 квітня, президент США Дональд Трамп знову звинуватив президента Сирії Башара Асада у застосуванні забороненої хімічної зброї.

Господар Білого дому у своєму Твіттері назвав Асада “твариною” і дорікнув, що “президент Путін, Росія й Іран” його підтримують.

Здавалося, Трамп забув і про Сирію, і про Асада, однак 11 квітня він буквально підірвав стрічки інформаційних агентств войовничими заявами в Твіттері. Президент США буквально попередив Росію готуватися до ракетного удару в Сирії: “Росія обіцяє збивати будь-які ракети, пущені в Сирії. Приготуйся, Росіє, тому що вони будуть: гарні, нові і “розумні””!

Щоправда одразу ж взяв мирний тон, поскаржився, що відносини США з Росією гірші, ніж у часи Холодної війни і запевнив, що для цього немає причин. “Росії потрібні ми, щоб допомогти з її економікою, це досить легко зробити, і ми, всі нації, маємо працювати разом. Зупинимо гонку озброєнь?”

Володимир Путін на дивну заяву свого американського колеги змовчав. Він вперто не коментує просідання курсу російського рубля й фондового ринку внаслідок останньої порції санкцій з боку США. Мабуть, готується до інавгурації.

У тому, що Америка не залишить без відповіді хімічну атаку армії Башара Асада у Східній Гуті, внаслідок якої постраждали майже півтисячі мирних жителів, мало хто сумнівається.

Майже рік тому американські бойові кораблі у Середземному морі обстріляли крилатими ракетами “Томагавк” аеродром сирійської армії в провінції Хомс. Перед цим Дональд Трамп у відеозверненні пояснив, що це зроблено у відповідь на використання сирійськими військовими хімічної зброї в Ідлібі, внаслідок чого загинули десятки, якщо не сотні людей. Експерти упевнені, що цього року американська операція може бути куди більш масштабною і має на меті повалення режиму Башара Асада.

Масла у вогонь підливають  і суперечливі заяви світових лідерів. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей, яка розлючена на Росію за дивну справу Скрипалів, начебто заперечила можливість спільних воєнних дій із США в Сирії, поки не буде зібрано достатньо доказів застосування хімічної зброї. Водночас британські ЗМІ пишуть, що вона готова до війни, навіть без згоди парламенту. Лондон начебто відправив субмарини з крилатими ракетами до берегів Сирії і привів у бойову готовність літаки на авіабазі на Кіпрі.

Франція загострення ситуації в Сирії не коментувала і уникає жодних спекуляцій про свою можливу участь у спецоперації під приводом США. Штати легко можуть вмовити приєднатися своїх союзників у регіоні – Саудівську Аравію, Катар і ОАЕ. Осторонь, швидше за все, залишиться Туреччина, яка має тісні зв’язки з Москвою і вирішує в Сирії свою “курдську проблему”. Іран буде на боці Сирії і Москви. Через це до “сирійського походу” Дональда Трампа може приєднатися Ізраїль, який неодноразово погрожував, що не допустить посилення позицій Ірану в Сирії і вдячний США за визнання Єрусалиму своєю столицею.

Світ завмер в очікуванні нової війни, тож Трамп сьогодні вирішив трішки розрядити атмосферу. У своєму улюбленому Твіттері він повідомив, що ніколи не говорив, коли Штати нападуть на Сирію: “Це може статися як найближчим часом, так і ні! У будь-якому разі, Сполучені Штати під моїм управлінням зробили велику справу, очищаючи регіон від “Ісламської держави”. Тож де наше “Дякую, Америко?”

Фото REUTERS

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *