Бензин для армії. НАБУ – про “правду та маніпуляції”

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило деякі сторінки розслідування гучної справи – закупівлі палива для військових.

А підставою для інформування громадян стало те, що з’явилося багато спекуляцій навколо справи #НАБУ за фактом розтрати Міноборони 149 мільйонів гривень при закупівлі палива. Тож проаналізували закиди на адресу НАБУ у цій справі.

Детективи нагадали, що НАБУ почало розслідування у вересні 2016 року. Предметом розслідування був не сам по собі тендер із закупівлі палива чи доцільність його проведення, а додаткові угоди, укладені вже після відкритих торгів, оскільки саме через них паливо подорожчало удвічі. Слідство вважає, що підстав для саме такого суттєвого подорожчання на той час не було. Ця версія підтверджується низкою доказів.

Досудове розслідування у цій справі завершено, матеріали відкриті для ознайомлення стороні захисту ще в березні цього року.

Опоненти НАБУ стверджують, що основним доказом є  висновки Держаудитслужби. Це – неправда, заявляють детективи. Адже є низка доказів, серед яких покази свідків (у тому числі службових осіб МОУ), дві експертизи (економічна та товарознавча), матеріали негласних слідчих (розшукових) дій тощо.

Жоден із учасників нарад, на яких нібито приймалось рішення про укладення додаткових угод, під час допитів не підтвердив, що голосував за це.

Слідство встановило, що на момент, коли йшлося про укладення додаткових угод з тих підстав, що нібито «Трейд Коммодіті» не могло постачати паливо за «низькими» цінами, частина цього палива фактично вже була у військовій частині на відповідальному зберіганні. Простіше кажучи, чекали на збільшення ціни.

Окрім цього опоненти НАБУ говорять, що Апеляційний суд поставив крапку в доказовій базі НАБУ.  Утім, це аж ніяк не крапка.

НАБУ оскаржить у Касаційному адміністративному суді рішення Київського апеляційного адміністративного суду про визнання протиправними дій Держаудитслужби. Натомість це рішення аж ніяк не означає недопустимість інших доказів, а їх у справі чимало.

НАБУ не погоджується з інформацією, що його робота завдала збитків Міноборони. Розслідування стосувалось виключно вже виконаних договорів, тобто за ними паливо армії вже було поставлено. Бюро не здійснило жодних слідчих дій, які б перешкоджали господарській діяльності «Трейд Коммодіті».

До того ж Міноборони не розірвало жодної угоди через дії детективів.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *