Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою (+відео)

Апеляційний суд Києва залишив без задоволення скаргу адвокатів позафракційного народного депутата України Надії Савченко на рішення Шевченківського райсуду Києва, який 23 березня обрав для неї запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 59 діб без права внесення застави. Савченко перебуватиме під вартою до 20 травня.

Трансляція судового засідання тут:

Перед початком судового засідання сестра підсудної Віра Савченко розповіла журналістам, що деякі українські дисиденти, зокрема колишній народний депутат Степан Хмара, хочуть узяти Надію на поруки. Віра Савченко також зазначила, що на засіданні Апеляційного суду будуть присутні “представники США”.

Надія Савченко, яка ще 23 березня оголосила голодування, на початку засідання в Апеляційному суді перебувала у скляному боксі.

День у суді вона почала з вимоги дати відвід прокурору Олександру Климовичу, який на засіданні суду 23 березня саркастично порівняв її з російськими військовослужбовцями Єрофеєвим й Александровим. Її клопотання підтримали захисники, і вигуками схвально зустріли прихильники. Водночас суд не підтримав це клопотання.

Відхилив і наступне клопотання Савченко щодо відводу колегії Апеляційного суду, однак дозволив їй вийти зі скляного боксу і сісти разом з адвокатами.

Група підтримки Савченко волає: “Прокурора на нари, суддю до пари”.

Пізніше в ході засідання Апеляційний суд Києва долучив до матеріалів справи заяву Героя України Степана Хмари про бажання взяти на поруки Надію Савченко. Степан Ількович теж присутній в суді.

Адвокати Савченко будують захист на тому, що:

  • “ДНР” Україна не визнала терористичною організацією (саме на цьому базується обвинувачення);
  • стеження за Савченко і запис її на відео є незаконним (порушення 80 ст. Конституції України).

Сама Савченко:

  •  говорить про право на повстання і посилається на Конституцію США;
  • “ДНРівців” називає колаборантами, а не терористами;
  • заявляє, що, як народний депутат, може говори що завгодно;
  • повторює нещодавню тезу генпрокурора Луценка, що провокація злочину є злочином.

На завершення судового засідання дали слово 80-річному Герою України Стапану Хмарі. Він виступив з палкою промовою на захист Савченко, яку судді кілька разів намагалися ввічливо перервати:

  • обурюється, що в суді десятки разів повторюють “ДНР” і “ЛНР”, на його переконання, таких утворень немає, а є російська адміністрація;
  • Хмара дивується, як дві людини і третій підставний могли скоїти державний переворот;
  • вважає, що ця справа спланована для залякування населення;
  • заявляє, що через 268 “напівдебільних” депутатів над нами реготатиме весь світ;
  • запевнив, що Савченко нікуди не втече і повторив, що готовий взяти її на поруки під власну відповідальність.

Також бажання взяти Савченко на поруки висловила активістка з Полтавщини, очільниця жіночої сотні Євромайдану Ірма Крат. У суді виступає як “журналіст”. Вона навіщось спробувала переговорити суддю, це, мабуть, найкумедніший момент сьогоднішнього засідання.

О 18:29 головуючий суддя почав зачитувати рішення Апеляційного суду. Це зайняло менше хвилини. Судді пішли, а розчарована Савченко проголосила коротеньку промову, потім її вивели.

Сьогодні вона не сяде за святковий стіл разом зі своєю мамою Марією, якій виповнюється 80 років.

У чому звинувачують Савченко

Героя України Надію Савченко звинувачують у тому, що вона “готувала теракти з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні”.

22 березня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про притягнення Надії Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Генпрокурору Юрію Луценку вдалося переконати народних депутатів, що Савченко входила до групи заколотників, які планували з мінометів і гранатометів обстріляти будівлі в урядовому кварталі, одночасно влаштувати вибухи у сесійній залі Верховної Ради, розстріляти політиків, які будуть у парламенті, і таким чином захопити владу.

“У слідства є незаперечні докази того, що Надія Савченко, народний депутат України, особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, у цьому залі, знищивши бойовими гранатами дві ложі – урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради й автоматами добиваючи тих, хто виживе”, – заявив генпрокурор з трибуни парламенту.

Генпрокуратура та СБУ показали в парламенті відеоматеріали, де Савченко обговорює підготовку терористичного акту в стінах Верховної Ради.

Савченко звинувачують за ч.1 ст.109, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1 ст.109, ч.1.ст.14, ч.2 ст.28, ст.112, ч.1 ст.14, ч.3 ст.258, ч.1 ст.258-3 та ч.2 ст.28,ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України.

Тобто Надію Савченко підозрюють у “діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади” (ст. 109 ККУ), “Готуванні до злочину” (ст.14 ККУ), “Вчиненні злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією” (ст. 28 ККУ), “Посяганні на державного чи громадського діяча” (ст. 112 ККУ), “Терористичному акті” (ст. 358 ККУ) і “Незаконному поводженні зі зброєю” (ст. 263). Якщо провину Савченко доведуть, їй загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *