107 мільйонів 360 тисяч гривень застави ексголові Верховного Суду Князєву. Чи сяде він на нари?
Ось як Князєв пояснював щодо грошей, які було знайдено у його кабінеті. Він каже, що його кабінет не є режимно-секретним об’єктом і туди, мовляв, може прийти фактично будь-хто.
“До мене на зберігання приносили гроші різні особи, навіть судді Верховного Суду. У мене в кабінеті вони просто зберігались”, – заявив він.
Як розповідав “Український репортер”, 16 травня Пленум Верховного суду України висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву. За це рішення, яке означатиме звільнення голови з посади, проголосували 137 суддів. Саму недовіру таємним голосуванням підтримали 140 суддів зі 142.
15 травня стало відомо про сенсаційне затримання голови Верховного Суду Всеволода Князєва.
Відео перемовин учасників злочину.
16 травня керівник САП Олександр Клименко особисто повідомив про підозру Князєву та Горецькому, яких викрито на отриманні 2,7 мільйона доларів хабаря.
Деталі справи:
НАБУ та САП встановили наявність контактів бізнесмена-власника групи “Фінанси і кредит” з одним із адвокатів адвокатського обʼєднання, яке використовувалося як “бекофіс” для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.
За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери).
18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.
Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бекофісу” у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного Суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг).
19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,7 млн доларів США. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів США 15 травня 2023 року Голову ВС і адвоката було викрито “на гарячому”.
Слідчі дії тривають.
Ось що зазначає “Українська правда”: “За даними слідства, у січні 2023 року до Верховного суду надійшла справа за касаційними скаргами ПрАТ “Ділові партнери” на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12 вересня 2022 року в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго та його компанії “Ferrexpo AG”. Розгляд було призначено на 15 березня і Жеваго через довірену особу Сергія Рудометкіна (директору з безпеки ПрАТ “Полтавський ГЗК” – ред.) висловив пропозицію керівництву Верховного суду щодо надання неправомірної вигоди задля винесення судом необхідного їм рішення.
Пряма мовам прокурора САП: “Всеволод Князєв наказав Горбурову та Горецькому повідомити Жеваго, що за ухвалення необхідного йому рішення він має надати неправомірну вигоду у розмірі 1 мільйон 800 тисяч доларів США для нього та суддів. Вони ж повідомили Жеваго, що той має сплатити 2 мільйони 700 тисяч доларів, розраховуючи, що передадуть 1 мільйон 800 Князєву, а 900 тисяч розподілять між собою”.
Деталі: 10 березня Горецький повідомив Жеваго, що судове засідання 15 березня буде перенесене на квітень для надання останньому можливості зібрати кошти. Жеваго передав Горецькому 2 мільйона 600 тисяч доларів США. Спочатку отримані грошові кошти він зберігав в офісі, а в подальшому перемістив на зберігання до індивідуального сейфу
19 квітня Велика палата Верховного суду, зокрема Князєв, виніс судове рішення на користь Жеваго. 1 травня Князєв надав вказівку Горбурову поділити частину коштів на 10 пакетів, а 450 тисяч залишити на зберігання. Третього травня Горбуров доставив кошти у 10 пакетах до квартири Князєва. 15 травня Горбуров забрав із банку решту і доставив її до квартири Князєва.
Пряма мова прокурора САП: “Під час обшуків слідчі вилучили частину коштів у квартирі Князєва, а частину – в службовому кабінеті”.
Пряма мова прокурора САП Олександр Омельченка: “В ході кримінального провадження під час негласних слідчих дій задокументоване спілкування, яке свідчить про те, що між учасниками злочинної групи були домовленості про вчинення інших злочинів. А саме — за неправомірну вигоду ухвалювати необхідні рішення під час судового розгляду, а також впливати на справи, які перебувають на досудовій стадії. Але на даний час ми здобули докази тільки по цьому епізоду”.