Справа про мільйони доларів хабаря: голові Верховного Суду Князєву повідомлено про підозру

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру в отримані хабаря голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільнику адвокату Олегу Горецькому.

Про це інформує САП.

16 травня керівник САП Олександр Клименко особисто повідомив про підозру Князєву та Горецькому, яких викрито на отриманні 2,7 мільйона доларів хабаря.  Прізвище адвоката стало відомо з “Української правди”, яка дізналася про цього фігуранта від своїх джерел.

Їхні дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (Одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою).

Вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя та Вищого антикорупційного суду.

Як розповідав “Український репортер”, 16 травня Пленум Верховного суду України висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву. За це рішення, яке означатиме звільнення голови з посади, проголосували 137 суддів. Саму недовіру таємним голосуванням підтримали 140 суддів зі 142.

15 травня стало відомо про сенсаційне затримання голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Відео перемовин учасників злочину.

Деталі справи:
НАБУ та САП встановили наявність контактів бізнесмена-власника групи “Фінанси і кредит” з одним із адвокатів адвокатського обʼєднання, яке використовувалося як “бекофіс” для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.


За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери).
18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.
Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бекофісу” у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного Суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг).


19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,7 млн доларів США. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів США 15 травня 2023 року Голову ВС і адвоката було викрито “на гарячому”.
Слідчі дії тривають.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”