У Києві презентували вуличну фотовиставку, присвячену зруйнованим окупантами містам і селам

У Києві відбулося відкриття вуличної фотовиставки Українського інституту національної пам’яті «Стерті з лиця землі», присвяченої містам і селам, які російські окупанти знищили під час повномасштабної війни.

Про це повідомляє Укрінформ.

«На цій фотовиставці представлені міста, райони, села, які були стерті ворогом з лиця землі впродовж минулого і на початку цього року. На жаль, на сьогодні цих населених пунктів стає тільки більше, допоки держава-агресор не буде зруйнована. Наша задача як громадян України допомагати нашим військам, щоб ці злочини були зупинені. Створюючи цю виставку, ми хочемо нагадати українському суспільству і світові про злочини, які вчиняються на українській землі», — сказав в. о. голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

16 стендів охоплюють фотосвідчення руйнувань Луганщини, Донеччини, Слобожанщини та півдня України. Окрім цього, тематичні банери акцентують увагу на населених пунктах, знищених росіянами на 80–100%. Зокрема, йдеться про Попасну, Мар’їнку, Соледар, Бахмут, Піски, Долину, Вугледар, Благодатне, Широке, Олександрівку, Киселівку, Кам’янку, Гракове, Сєвєродонецьк та Білогорівку.

На стендах розміщені QR-коди з посиланням на короткі відео зі знищених Росією українських населених пунктів.

До створення фотовиставки долучилися військові фотографи, активісти, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство культури та інформаційної політики, а також Донецька та Луганська ОВА.

Більшість світлин, представлених на виставці, зробили фотографи Костянтин та Влада Ліберови.

«Ми, мабуть, ніколи не хотіли б робити ці фотографії. До повномасштабного вторгнення ми займалися весільними фотозйомками та навчали фотографувати інших людей. Зараз ми їздимо по фронту і дивимось на весь цей жах. Більшість фотографій зроблено за останні пів року. Ми хочемо, щоб пам’ять про всі ці жахіття зберігалась і коли будемо згадувати цю війну, говорити “ніколи знову”», — розповів військовий фотограф Костянтин Ліберов.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *