У Балаклії знову палають склади з боєприпасами?

У Балаклії на Харківщині знову сталася пожежа на складах зберігання боєприпасів. 

“В Балаклії знову чути вибухи. Можливо, горить військова база. Кажуть, що про вибухи попереджали. Паніки, як такої, на вулицях не видно, але 80% людей на телефонах. Кажуть, що після планового підриву боєприпасів стався неконтрольований ланцюг вибухів і  – загорання”, – повідомляє у Твіттері “Слобожанин”.

У Міністерстві оборони проінформували:

“Сьогодні, 3 травня, о 13.35, виникла пожежа внаслідок загоряння сухої трави на колишній технічній території 65-го арсеналу, що у Балаклії, на Харківщині. Там тривали роботи з очищення і розмінування залишків снарядів, які не розірвалися внаслідок  надзвичайної події 2017 року.

До локалізації пожежі залучено два пожежні танки та інженерна машина розгородження. Особовий склад, який залучався до робіт з розмінування, евакуйовано.

Військовослужбовці ЗС України спільно з ДСНС вживають усіх заходів для безпеки місцевих мешканців”.

Нагадаємо, у ніч на 23 березня 2017 року пролунали вибухи на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік міста Балаклія Харківської області. Пожежа виникла на 65-му арсеналі, де зберігалося 138 тис тонн снарядів. Площа арсеналу — 368 гектарів.

Тоді Балаклію і найближчі селища відключили від газо- і електропостачання, це зачепило 15 тисяч людей. Рух пасажирського транспорту на залізничній станції Балаклія призупинили та пустили в обхід. Повітряний простір у радіусі 40 км закрили для всіх літальних апаратів.

З огляду на можливість збільшення площ детонації боєприпасів та іхній розліт  евакуювали місцеве населення з 20-кілометрової зони від арсеналу:

  • с. Вербівка – евакуйовано 2 700 людей у с. Пришиб (відстань 16 км від м. Балаклія);
  • с. Яковенкове – 806 людей у Волохів Яр (20км від м. Балаклія);
  • м. Балаклія – евакуйовано понад 16 317 людей.

Внаслідок вибуху снарядів троє осіб отримали поранення і троє загинули.

Після цього – 26 вересня – була ще одна велика пожежа на арсеналі в Калинцівці на Вінниччині. Більше про історію пожеж на військових складах в Україні можна прочитати тут:

Історія катастроф: коли, як і чому вибухали боєприпаси на складах України

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *