Коронавірус подолає таблетка. У США тестують новий препарат для лікування COVID-19

Противірусний препарат “Молнупіравір” проходить останні стадії випробувань на людях. Дослідники сподіваються, що його можна використовувати для лікування і профілактики COVID-19.

Важливо відзначити, що молнупіравір можна приймати у вигляді таблеток, тобто людям не потрібно лягати в клініку, щоб отримати його.

Цей препарат знижує здатність вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID, до реплікації. Він працює, імітуючи один з будівельних блоків генетичного матеріалу вірусу. Коли вірус відтворюється, він створює нову копію своєї РНК, і зрештою ліки включаються в неї.

На даний момент в невеликому дослідженні вивчався вплив молнупіравіра на 202 пацієнтів з COVID, у яких з’явилися симптоми, але які лікувалися не в лікарнях.

Учасники були випадковим чином розподілені для прийому молнупіравіра або плацебо з різними дозами тестованого противірусного препарату. Результати дослідження були опубліковані у вигляді препринту, а це означає, що вони ще не були офіційно розглянуті іншими вченими.

Тим не менш, дослідження показало, що після трьох днів лікування інфекційний вірус SARS-CoV-2 виявлявся значно рідше у учасників, які отримували 800 мг молнупіравіра (2%), в порівнянні з учасниками, що приймали плацебо (17%). До п’ятого дня вірус не був виявлений в жодного з учасників, які отримували 400 або 800 мг молнупіравіра, але все ще виявлявся у 11% учасників, що приймали плацебо.

Таким чином, дослідження припускає, що молнупіравір може зменшити і усунути інфекційний SARS-CoV-2 у пацієнтів з легкою формою COVID. Дійсно, той факт, що молнупіравір прискорює виведення вірусу, передбачає, що він може бути корисний не тільки для лікування COVID, але і для зменшення ймовірності його поширення.

Найбільше випробування, в якому взяли участь 1850 людей, має допомогти з’ясувати, чи здатний молнупіравір краще, ніж плацебо, запобігати серйозному захворюванню і смерті у не госпіталізованих дорослих з COVID. І в фазі 3 дослідження (заключний етап тестування на людях) зараз набирають учасників з 17 різних країн, щоб побачити, чи запобігає раннє лікування COVID-позитивних людей молнупіравіром інфікуванню інших людей, що живуть в тому ж будинку.

Якщо він добре проявить себе в цих випробуваннях, вплив молнупіравіра може бути величезним. З огляду на тяжкість захворювання, яке може бути викликане SARS-CoV-2, ефективний противірусний засіб був би цінною зброєю в клінічному арсеналі, особливо якщо молнупіравір буде продовжувати діяти так само швидко, як і при тестуванні.

Той факт, що він приймається перорально, у вигляді таблеток, також потенційно дуже корисний, оскільки це спростить його використання на ранніх стадіях інфекції, оскільки його можна вводити самостійно за межами лікарні. Також молнупіравір може вироблятися у великих кількостях і не вимагає холодильних установок для транспортування.

Відзначимо, що розробка противірусних препаратів займає багато часу. Той факт, що молнупіравір доступний через 18 місяців після початку пандемії, пояснюється тим, що він не був розроблений спеціально для COVID.

Це противірусний препарат широкого спектра дії, тобто він може діяти проти різних вірусів. Його розробка почалася ще в 2013 році в Університеті Еморі в США. Тоді основна увага була приділена пошуку противірусного препарату для лікування вірусної інфекції енцефаліту коней, що є серйозною загрозою для здоров’я людей і тварин в Північній і Південній Америці.

Початковий противірусний препарат був відомий як EIDD-1931. Широке тестування підтвердило, що він здатний пригнічувати реплікацію декількох РНК-вірусів, включаючи вірус грипу і декількох коронавірусів.

Однак, коли EIDD-1931 давали мавпам, його противірусна активність швидко знижувалася. Щоб вирішити цю проблему, вчені створили неактивні ліки (відомі як проліки), які потім перетворюються на активні ліки в організмі. Проліки EIDD-1931 — молнупіравір.

Спочатку розробники молнупіравіра звернулися в Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США за дозволом випробувати його на людях як ліки від сезонного грипу. Однак після того, як з’явився COVID і було показано, що він діє проти SARS-CoV-2, був відправлений запит на його тестування і проти цього вірусу.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *