Соратники Трампа опинилися в умовах «ідеального шторму». Погляд з Америки

За все в житті доводиться платити. У тому числі за роботу на Трампа. Американські компанії неохоче наймають на роботу високопоставлених співробітників президентської адміністрації Дональда Трампа, пише “The Hill”.

Як констатує оглядач видання, перед видатними постатями ери Трампа і без того наприкінці 2020 року проглядалися вельми сумні перспективи щодо працевлаштування, але після штурму Капітолію 6 січня найбільші американські компанії вирішили ще міцніше відсторонитися від них.

Кільком екс-членам команди Трампа вже довелося замість «теплих містечок» в керівництві корпорацій задовольнятися постами в різного роду аналітичних центрах та громадських організаціях з правим ухилом.

Інші – наприклад, колишній радник президента з економічних питань Ларрі Кудлоу – повертаються на попередні місця роботи на кабельних новинних каналах.

Як вважають експерти, асортимент варіантів працевлаштування для колишніх співробітників адміністрації все більше скорочується через те, що багато компаній побоюються, найнявши таку фігуру, отримати негативну реакцію з боку споживачів, власних співробітників або ж акціонерів.

«Упевнений, що багатьом з цих людей доведеться податися до друзів або рідних, оскільки лише там їх на роботу і візьмуть, ― прокоментував ситуацію президент кадрового агентства з пошуку лобістів Ivan Adler Associates Айвен Адлер. ― Це торкнеться не всіх з них, але, як мені здається, для тих, хто активніше займався політикою інших варіантів поки не буде».

Екс-чиновникам адміністрації Трампа доведеться набагато важче, ніж було колишнім соратникам Барака Обами в січні 2017-го. Низка колишніх співробітників команди Трампа знайти роботу все ж змогла, проте зовсім не на таких високих посадах, які дісталися «випускникам» Обами, підкреслює оглядач газети.

«Думаю, що компанії зі списку 500 найбільших за версією Fortune з особливою обережністю поставляться до найму людей з попередньої президентської адміністрації, ― заявив виданню представник рекрутингової фірми, який побажав зберегти анонімність. ― І особливо це буде відчуватися саме зараз, адже тепер всі, так би мовити, узяли паузу в плані політичних пожертв і тому дуже намагаються не справити враження, ніби дають якийсь сигнал, якого насправді давати не хотіли, найнявши людину, яка щойно пішла з поста».

Як пояснює журналіст «The Hill», відразу після штурму Капітолію багато компаній (більше сотні), включаючи Amazon і Comcast, оголосили про те, що припинять надавати фінансові пожертви політичним рухам, причому багато хто з них позбавили фінансування 147 членів конгресу від Республіканської партії, які проголосували цього дня за скасування результатів голосування Колегії вибірників.

Ото ж бо не минуло й місяця з отримання мною останнього листа від Трампа (я одержав його 5 січня), а він з серпня просто завалив мене ними і в усіх просив грошей, як на зміну цьому шахраю прийшов штаб Республіканської партії! Ці теж просять грошей. Вони почали збір коштів на вибори 2022 року в Конгрес – битому не йметься.

Як повідомив «The Hill» колишній радник президента Джорджа Буша-молодшого, штурм Капітолію дуже ускладнив і без того непросте становище команди Трампа.

«Для чиновників Трампа перспектива отримати роботу в американських компаніях була туманною і до виборів, але цирк із запереченням результатів голосування все тільки погіршив, а вже після 6 січня це стало взагалі майже неможливо. Великі корпорації встановлять для трампiвських призначенців дуже високий бар’єр», ― роз’яснив співрозмовник газети.

Колишній керівник апарату Трампа Марк Медоуз буде працювати в аналітичному центрі «Консервативний інститут партнерства» під керівництвом колишнього сенатора від Південної Кароліни Джима Демінта, тоді як екс-міністр транспорту і дружина лідера республіканської меншості в сенаті Мітча Макконнелла Елейн Чао, яка першою з адміністрації Трампа подала у відставку в знак протесту після штурму Капітолію, повернеться в консервативний аналітичний центр «Гудзоновський інститут», де працювала раніше; до Чао приєднається і колишній глава Держдепу Майк Помпео, стверджує оглядач «The Hill».

Як підкреслює журналіст, це в цілому збігається з прогнозами рекрутингових агентств, де попереджають, що колишнім соратникам Трампа можна розраховувати хіба що на пости в лобістських організаціях і адвокатських конторах, але точно не в найбільших компаніях.

При цьому екс-чиновників адміністрації Обами, навпаки, приватний сектор зустрів вельми тепло ― наприклад, прес-секретар президента Джош Ернест зараз обіймає пост віце-президента United Airlines, а його попередник в команді Обами Джей Карні всього через рік після звільнення з президентської адміністрації став старшим віце-президентом Amazon.

Для фахівців зі зв’язків з громадськістю з адміністрації Трампа найбільше перспектив обіцяє медійна сфера: зокрема, вже згаданий раніше Ларрі Кудлоу, який до роботи в адміністрації був ведучим CNBC, тепер переїде на «Fox Business», тоді як прес-секретар президента Кейлі Макенані веде переговори з «Fox News», пише «The Hill».

«Ці люди або вже мали певну репутацію, або змогли її заробити, і вони будуть залучати глядачів і формувати аудиторію. Цілком логічно, що вони змогли отримати якісь посади на медійних платформах. Думаю, що людей,  які не так впізнавані, чекає більш тернистий шлях», ― розповів в інтерв’ю газеті партнер в компанії з пошуку кандидатів на вищі адміністративні посади «Heidrik & Struggles» Джуліан Ха.

Втім, один із колишніх чиновників адміністрації Трампа, ім’я якого «The Hill» не наводить, в бесіді з кореспондентом видання заявив, що кількість варіантів працевлаштування буде залежати від конкретної людини. «Розумні компанії, які не приймають рішення на основі короткочасних політичних потреб, вкладатися в холоднокровних і серйозних людей з адміністрації Трампа все-таки будуть, а таких людей у ​​всіх органах виконавчої влади вистачало, ― заявив він. ― Переважна більшість штатних співробітників адміністрації Трампа з президентом жодного разу особисто не зустрічалися, працювали над політичними питаннями, а на те що відбулося 6 січня відреагували з огидою. Буде сумно, якщо компанії почнуть вносити прізвища таких людей до чорного списку лише тому, що їм стало тривожно через не дуже вдалий заголовок».

Проте вже інший колишній соратник Трампа в інтерв’ю «The Hill» зазначив, що екс-співробітникам його адміністрації буде складно знайти роботу навіть в сфері лобізму, оскільки вони опинилися в умовах «ідеального шторму»: з одного боку, практично всі компанії вкрай негативно відреагували на штурм Капітолію, а з іншого ― влада тепер практично повністю належить демократам, які мають більшість в обох палатах Конгресу.

І це, судячи з усього, надовго, як припустив колишній співробітник адміністрації Джорджа Буша-молодшого, ―через рік «людей Трампа», які все ж таки отримали більш-менш пристойні посади, можна буде перелічити на пальцях однієї руки». «Та й то це будуть персони, які сприймаються в першу чергу не як соратники Трампа. Тобто робота в його адміністрації буде згадана в їх резюме, але там будуть й інші речі».

Є ще одна причина обережності та навіть гидливості великих компаній: практика минулого чотириріччя показала, що хороші професіонали і просто гідні люди на службу до Трампа не поспішали, а якщо за наївністю йшли, то довго там не затримувалися.

Юрiй КІРПІЧОВ, США

 

 

 

 

 

Фото на головній сторінці: AFP

 

Читайте також:

 

Like

Юрiй КІРПІЧОВ

Спеціальний кореспондент "Українського репортера" в США


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *