Не такий страшний «вовчик» Путін, як його малюють. Роздуми про російську агресію
У Путіна немає стільки «гарматного м’яса» і металобрухту військової техніки, щоб перемогти Україну і окупувати хоча б її третину, а тим більше утримати окуповані території. Але загроза вторгнення буде зберігатися доти, доки Росією керує психопат і вона існує як «Імперія зла» – «центр Зла в сучасному світі».
«Світова психологічна війна» буде посилюватися на зразок «карибської кризи» у жовтні 1962 року між США і СРСР і Мюнхенської змови 1938 року нацистської Німеччини, Великобританії і Франції проти Чехословаччини, яка завершилася Другою світовою війною. Нагнітання психозу буде продовжуватися путінськими ультиматумами, шантажем, погрозами, постановочними душороздираючими фейковими новинами, масовими обстрілами українських позицій, кровавими провокаціями, хаотичними терористичними актами, цілеспрямованими диверсіями, хакерськими атаками, бойовими діями під чужим прапором на території Росії, які будуть приписувати українцям та іншими способами з арсеналу так званих гібридних воєн.
В заголовок статті навмисно винесене народне прислів’я – «Не такий страшний вовк (чорт), як його малюють», суть якого означає, що не треба перебільшувати небезпеку когось чи чогось. Не треба боятися якихось страхів і небезпек, які нерідко бувають надуманими і перебільшеними.
Схожими українськими прислів’ями та виразами є: «Він боїться й на гуску цитьнути»; «Дома лев, а на війні тхір»; «Молодець проти овець, а проти молодця і сам як вівця»; «Лякана ворона й куща боїться»; «На словах міста бере, а на ділі жаби боїться»; «У лісі вовки виють, а на печі страшно»; «У страху очі великі»; «Хто боїться, у того в очах двоїться».
«Вовчик» – це «кремлівський карлик» Вова Путін, який страждає манією переслідування (страху) і манією величі.
Я не випадково нагадав ці мудрі українські прислів’я у зв’язку з публікацією свого аналітичного матеріалу під заголовком «Світова психологічна війна, як передвісник розпаду РФ — останньої «Імперії зла» і подією, яка відбулася після її обнародування.
Матеріал був опублікований 9 лютого виданням «Український репортер».
Ви зрозумієте, чому на портал видання була вчинена така потужна DDOS-атака, про що читачам повідомила редакція “Українського репортера”.
«Дякуючи Богові, наші фахівці зуміли відновити роботу і стаття з’явилася на сайті 12 лютого»,- зазначив головний редактор видання Леонід Фросевич.
Після відновлення порталу «Український репортер» опублікував мою чергову статтю «Скажемо: «Ні!» страху і паніці. Золотоверхий Київ хрестив ординську Москву, він її і «відспіває».
Статтю написав з тим, щоб не допустити поширення страху і паніки в суспільстві. Четвертий місяць поспіль загроза широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну не зникає з перших шпальт світових видань та з порядку денного політиків Європи, США, Канади.
Останні соціологічні дослідження показали, що у разі гарячої фази війни (вторгнення Росії), 15% жителів України виїдуть у безпечні регіони, а понад 9% – за кордон, тобто майже чверть населення. Україну покинули олігархи, бізнесмени, народні депутати та їх сім’ї.
«Український репортер» підтримали видання «Цензор.НЕТ», «Аргумент» та інші, які підстрахували, надрукувавши зазначені статті. Дякую їм за журналістську солідарність у протистоянні з російським агресором.
«Вторгнення о 3-й ночі», яке не відбулося…
Військові, дипломатичні, політичні та інформаційні події, які почали швидкими темпами розвиватися з листопада минулого року навколо України і масово поширюватися закордонними і вітчизняними ЗМІ, з посиланням на розвіддані США, Великої Британії про реальну загрозу широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну та нагнітання міжнародного психозу і паніки, я визначив терміном як «Світова психологічна війна» – це планомірне використання державами-противниками та їх установами засобів і заходів ідеологічної дезорієнтації (деморалізації) та розкладання свідомості людей і груп людей, зниження їхньої ідейної, політичної, духовної та морально-психічної стійкості, спонукання до негативних дій або бездіяльності населення та особового складу армій інших держав як у воєнний, так і в мирний час, з метою схилення населення і армії до припинення супротиву.
Війна була спровокована (розв’язана) «кривавим кремлівським карликом» Путіним, у зв’язку з концентрацією на кордоні України понад сто тисяч російських військових, бронетехніки, артилерії, боєприпасів, розгортанням польових шпиталів.
У світове психологічне протистояння втягнуті країни НАТО, ЄС, певним чином Китай та Ізраїль, ведучі світові ЗМІ. З часів закінчення холодної війни не було такої напруженої міжнародної політичної активності провідних країн Великої двадцятки (G-20), як сьогодні.
Офіційні візити лідерів цих країн, міністрів, керівників розвідувальних служб, постійні телефонні розмови і відеоконференції між ними, заяви і звернення, висунення ультиматумів і погрози застосування «пекельних» санкцій, небачене постачання оборонної зброї, воєнної техніки, боєприпасів Україні одними країнами і заборона цих поставок іншими.
З 15 лютого міжнародне психологічне протистояння між Росією з одного боку і США, Великою Британією і НАТО з другого – досягло апогею психозу.Погрози з боку Росії переросли у масові обстріли українських позицій, бойові провокації, «мінування» України («телефонні мінери» – затримані), спроби вчинення терористичних актів і диверсій (особи, які це планували – затримані СБУ), потужні хакерські атаки, цинічні фейки про підготовку київською хунтою «хімічної атаки», виявлення «братніх могил», і вчиненняукраїнською владою «геноциду» на територіях, окупованих російським агресором.
Вдумайтесь, про це заявив сам Путін, виступаючи 9 грудня 2021 року під час засідання Ради з питань розвитку громадянського суспільства та прав людини в Росії: «те, що відбувається на Донбасі, нагадує геноцид». Психічно здорова людина на такі заяви не здатна, стверджують психіатри.
Американське дипломатичне відомство назвало небезпечними та безвідповідальними неправдиві звинувачення в геноциді на Донбасі, озвучені Путіним. Це є нічим іншим, як спробою перекласти відповідальність за те, що відбувається там, зазначили у посольстві.
«Світ це знає, і брехня Росії щодо Донбасу є ще однією очевидною спробою перекласти провину за страждання, які завдала Росія», – мовиться у повідомленні посольства.І наголошують, що підконтрольна Росії влада на окупованій частині українського Донбасу:
• порушує права людини;
• незаконно ув’язнює громадян України;
• пригнічує свободу слова;
• та змушує українців отримувати російські паспорти (на сьогодні уже видано майже один мільйон паспортів – Авт.).
У заяві ОБСЄ від 28 січня зазначено:«Ми засуджуємо масову прискорену видачу російських паспортів громадянам України у спрощений і вибірковий спосіб як на незаконно анексованому Кримському півострові, так і в районах, які перебувають під контролем підтримуваних Росією збройних формувань. Такі заходи ще більше порушують суверенітет України, суперечать цілям Мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції».
Згадайте повідомлення іноземних видань, що за даними розвідки США, Росія має намір вторгнутися в Україну о першій годині ночі за британським часом (о 3 год. за київським) у середу, 16 лютого.
Про це написав британський таблоїд “The Mirror”: «У середу, 16 лютого, Кремль о 03:00 ночі віддасть наказ на повномасштабне вторгнення в Україну».
За даними журналістів, у військовій операції братимуть участь 200 тисяч військовослужбовців, які дислокуються на кордоні з Україною, на окупованому Донбасі та Білорусі.
Як зазначають журналісти, вторгнення РФ в Україну може початися з ракетних ударів по військових та урядових будівлях, після чого російські танки перетнуть державний кордон. Водночас бойові кораблі-амфібії можуть атакувати південне узбережжя.
Джерела стверджують, що військова інтервенція здійснюватиметься з кількох напрямків — з півдня, сходу та півночі України.«Високопоставлений американський інсайдер “The Mirror” попередив нашу команду в Києві простим повідомленням: “О 3-й ранку в середу 16 лютого», — сказано в матеріалі журналістів.
За останніми даними, Росія сконцентрувала на кордоні України 126 тисяч військових із важкою технікою, і в сусідній Білорусі перебувають ще 80 тисяч «лояльних» Москві солдатів. Ще кілька підрозділів з особовим складом перебувають у Чорному морі. Інсайдери припускають, що Росія може підлаштувати диверсію, щоб отримати привід для повномасштабного вторгнення в Україну.
«У той час, коли частина російських військ поверталася на свої бази, біля кордонів були розгорнуті машини, здатні встановлювати мінні поля розміром у кількафутбольних полів. Є побоювання, що вони також розгорнули термобаричні вогнемети «Джміль», — додали журналісти “TheMirror”.
Інформацію про те, що вторгнення РФ в Україну розпочнеться о 3:00 ночі 16 лютого, також опублікував ще один британський таблоїд “TheSun”. Джерела в американській розвідці розповіли, що для військової операції Москва задіяє ракетні підрозділи та 200 тисяч своїх військовослужбовців.
«Майже 130 тисяч людей залишаються на східних і південних кордонах України, на півночі — 40 тисяч лояльних до Москви білоруських військовослужбовців. Ще 30 тисяч людей дислокуються на непідконтрольному Києву Донбасі. Американська розвідка повідомила, що найімовірнішим часом для наказу Путіна про вторгнення буде 3 година ночі», — додали журналісти.
Нагадаю, 14 лютого телеканал CBS News повідомив про те, що російські війська почали висуватися на позиції для нападу на Україну. Після того, як підрозділи досягнуть бойових рубежів, артилерія Росії почне бойове розгортання сил і засобів для майбутньої атаки.
14 лютого прем’єр-міністр Борис Джонсон також попереджав, що РФ може розпочати вторгнення в Україну в найближчі 48 годин.За словами прем’єра Великобританії, у президента Росії Володимира Путіна ще є шанс запобігти новій війні та відійти від «краю прірви».
Джерела видання повідомляють, що українська сторона продовжує готуватися до оборони, попри повідомлення ЗМІ щодо відведення російських військ від кордону. Також у публікації вказується, що Москва «скоріш за все» атакує Україну одразу з декількох точок – на півдні, сході та півночі країни.
У страху очі великі
Після таких повідомлень прем’єр-міністра Бориса Джонсона і іноземних видань TheMirror,TheSun іCBS весь світ з тривогою, страхом, надією (у нас люди ніч майже не спали) очікували на звернення президента США Джо Байдена щодо безпекової ситуації навколо України, яке було заплановане 16 лютого о 22:30 за київським часом. З повним текстом виступуБайдена(відео і стенограма) можна ознайомитися тут:
В соціальних мережах люди масово дякували Джо Байдену за його промову, вважаючи, що саме вона зупинила «кремлівського божевільного з ядерною кнопкою» здійснити масштабний напад Україну. Це був виступ не лише великого світового лідера самої могутньої держави на захист миру і демократії, а й людини, яка сьогодні одночасно виконує і обов’язки президента України, на що нездатний Зеленський.
У мене телефон майже не затихав до ранку 16 лютого. Отримав декілька десятків дзвінків, смс-повідомлень від своїх друзів, знайомих, колег, як з закордону так і в Україні: «як там у вас?», «ще не бомблять?», «так буде чи ні вторгнення після виступу Байдена?», «що нам робити?»Доходило до анекдотичних ситуацій, про які не можу писати публічно…
У вищезазначених статтях (датованих 9 і 14 лютого), на основі глибокого і всебічного аналізу наявної на той час інформації (в тому числі і конфіденційної) я прийшов до однозначного висновку: повномасштабного (широкомасштабного) військового вторгнення Росії в Україну НЕ БУДЕ.
Такого вторгнення НЕ БУДЕ і зараз. Але загроза вторгнення буде зберігатися допоки Росією керує психопат і вона існує як «Імперія зла» – «центр Зла в сучасному світі».
На таке божевільне рішення здатна лише одна особа у світі – Путін. Бог його знає, що у нього в голові, з його хворобливою уявою, що Україна нападе на Росію.
18 лютого на брифінгу президент США Джо Байден заявив, що він абсолютно впевнений, що Путін ухвалив рішення подальших кроків щодо України і рішення про військове вторгнення ним вже ухвалено. Байден вважає, що Росія може вторгнутися в Україну найближчими днями. Коли журналісти перепитали, чому він настільки впевнений – Байден відповів, що у США «неймовірна розвідка». Проте він також додав, що «до початку нападу є ще шанси на дипломатію».
Того ж дня президент Путін підписав указ про збіру 2022 рокі громадян країни, які перебувають у запасі, для проходження військових зборів у ЗС, військах національної гвардії, органах державної охорони та федеральної служби безпеки.
Квазі-держави
З боку Росії будуть провокації політичного і військового характеру, бойові операції під чужим прапором на окупованих територіях ОРДЛО і навіть в Росії, проведення розвідки боєм, диверсії, терористичні акти, хакерські атаки і багато чого з арсеналу «гібридної війни», щоб зробити привід для повномасштабного (широкомасштабного), локального (регіонального) наступу регулярних російських військ і повне захоплення Донецької і Луганської областей.
17 лютого на засіданні Ради безпеки ООН Державний секретар США Ентоні Блінкен перерахував можливі провокації з боку Росії, які можна використати як привід для початку військового нападу, зокрема організація теракту в Росії.
«Росія планує штучно створити привід для вторгнення. Це може бути акт насильства, скоєний Росією на території України або якась обурливі надумані звинувачення проти українського уряду.Ми точно не знаємо форму цієї провокації. Це може бути штучно зорганізований теракт із застосуванням вибухівки десь у Росії, або вони можуть буцімто знайти масове захоронення людських решток, або зрежисований напад безпілотника на мирних мешканців або навіть справжній напад із застосуванням хімічної зброї. Росія, ймовірно, буде називати ці провокації «етнічною чисткою» або «геноцидом» з боку України»,- зазначив Блінкен.
«Політично-правові підстави»для цього Державна Дума створила 15 лютого, ухваливши проєкт звернення до президента РФ щодо визнання самопроголошених Донецької таЛуганської «народних республік» самостійними, суверенними і незалежними державами. Звернення відразу ж направили президенту Путіну.
Таке рішення з точки зору міжнародного права є актом агресії.
Нагадаю, у травні 2014 року так звана влада «ДНР” і “ЛНР» провела «голосування», за результатами якого оголосила про незалежність від України. Суверенітет «ЛНР» і «ДНР» визнала лише Південна Осетія, яка сама є невизнаним утворенням.
Саме той «фейковий референдум» 2014 року став головним обґрунтуванням рішення Держдуми.
Раніше комуністи називали рішення визнати «ДНР/ЛНР»«обґрунтованим та морально виправданим», що створить підстави начебто для їхнього захисту від зовнішніх загроз.
«Визнали Південну Осетію – ніхто не стріляє, визнали Абхазію – ніхто не стріляє, визнали Придністров’я – ніхто не стріляє. Тому рішення нормальне», – пояснював раніше лідер КПРФ Геннадій Зюганов.
На фото: 15 лютого 2022 р. Москва. Сесія Державної Думи Росії
«Таке визнання створить підстави для забезпечення гарантій безпеки та захисту їхніх народів від зовнішніх загроз та реалізації політики геноциду стосовно жителів республік, а також для зміцнення міжнародного миру та регіональної стабільності відповідно до цілей і принципами Статуту Організації Об’єднаних націй і покладе початок процесу міжнародного визнання обох держав», — йдеться у зверненні до Путіна.
Держдума звернулася до Путіна з проханням «розглянути питання про визнання Російської Федерацією Донецької Народної Республіки та Луганської народної Республіки в якості самостійних, суверенних і незалежних держав». Крім того, у документі йдеться про «якнайшвидше проведення переговорів з керівництвом Донецької Народної Республіки та Луганської народної Республіки з метою створення правової основи міждержавних відносин, що забезпечує регулювання всіх аспектів співробітництва та взаємодопомоги, включаючи питання безпеки».
Нагадаю, що проєкт постанови «Про звернення Держдуми до президента РФ з проханням визнати незалежність самопроголошених республік» депутати КПРФ на чолі з лідером Геннадієм Зюгановим внесли до Держдуми 19 січня.
Гарматне м’ясо» не має мотивації
Ще раз наголошую, що для повномасштабного вторгнення у Путіна немає стільки «гарматного м’яса» і металобрухту військової техніки, щоб перемогти Україну і окупувати хоча б її третину, а тим більше утримати окуповані території.
«Гарматне м’ясо» не має мотивації у цій бійні. Багато російських, так званих вояків – наркомани, п’яниці, хворі, психічно неповноцінні, просто моральні виродки, раніше судимі.
Хіба їх можна порівняти з нашими «кіборгами» (так захисників Донецького аеропорту назвав хвалений російський спецназ, який повернувся в Росію вантажем «200») абоз українськими військовослужбовцями і добровольцями, які вирвалися з Іловайського та інших «котлів».
Ми, українці маємо саму високу моральну мотивацію і психологічну перевагу над ворогом – ми захищаємо своїх рідних (РІД), свою оселю, свою, Богом дану рідну землю, свою неньку Україну, майбутнє наших дітей, онуків (у мене їх четверо!).
Сьогодні Українська армія одна з найкращих армій у світі, озброєна сучасною зброєю і новітніми технологіями. До нас на навчання приїжджають військові підрозділи країн-членів НАТО, які вивчають наш досвід так званої гібридної війни, яку проти нас дев’ятий рік веде ядерна Росія.
Будемо знищувати ворогів України БЕЗ ПОЩАДИ, як заповідали нам наші пращури орії-руси! Прийшов час не вмирати за Україну, а вбивати за неї її ворогів, де б вони не були. У випадку військового вторгнення, Московія почне горіти і вибухати за Уралом!
Більше половини громадян України (57,5%) готові долучитися до різних форм опору в разі відкритого нападу з боку РФ.Про це свідчать дані соціологічного опитування Київського міського інституту соціології, проведені 5-13 лютого 2022 року.
В ході опитування українці відповіли на питання «У разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії у Ваше місто чи село, чи вдалися б Ви до якихось дій і якщо «так», то яких саме?».
37,3% відповіли, що готові чинити збройний опір, а 25% готові опиратися через акції громадської непокори (страйки, бойкоти, мітинги тощо).
Водночас 12,4% зазначили, що виїхали б в більш безпечний регіон України, 7,5% — виїхали б закордон.
Крім того, майже кожен п’ятий (17,9%) опитуваний відповів, що нічого б не робив у разі повномасштабної війни Росії проти України. Ще, 7,6% не обрали жоден варіант. Це етнічні росіяни, так звані «рускоговорящіє» і прихильники проросійської п’ятої колони – «ОПЗЖ» (керівники Медведчук і Рабінович – агенти КДБ СРСР), партії Мураєва і партії Шарія.
Автори соціологічного дослідження відмітили, що частка українців, що готові долучитися доопоруросійським інтервентам, зросла проти показників у грудні 2021 року: з 33,3% до 37,3% зросла готовність чинити збройний опір, з 21,7% до 25% зросла готовність опиратися шляхом участі в акціях громадянського спротиву.
У грудні 2021-го — січні 2022 року американська компанія SchoenCoopermanResearch на замовлення Ялтинської Європейської Стратегії та Фонду Віктора Пінчука провела масштабне соціологічне дослідження «Як Захід сприймає Україну і чого Захід очікує від України».
Дослідження проводили в шістьох країнах — найвпливовіших партнерах нашої країни в НАТО і ЄС: США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі. Оскільки дослідження доволі масштабне, у цій статті зупинюся тільки на питанні Чи готовий Захід пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією?
Це питання тривожить сьогодні мало не кожного українця. Ми боїмося bigdeal, побоюємося зради й не зовсім упевнені в тому, що Захід поділяє «західні цінності», а не прагне до businessasusual з Росією.
До уваги західних політиків: і звичайне населення, і «професіонали» (бізнесмени, фінансисти, державні службовці, вчителі, лікарі, викладачі, науковці) ваших країн набагато більше схильні захищати й підтримувати Україну в протистоянні з Росією, ніж «жертвувати» нашою країною задля поліпшення відносин із РФ. Менше однієї п’ятої «простих» європейців вважають, що виправлення відносини із Росією важливіше, ніж захист України від російської агресії.
До уваги українців: не поспішайте радіти й торжествувати, оскільки бажання «західників» захищати Україну різко знижується, коли мова йде про можливість прямого конфлікту з Росією. Особливо це характерно для країн — членів Європейського Союзу: Польщі, Франції та Німеччини. Якщо беззастережно захищати Україну готова приблизно третина англосаксів (зі США, Канади, Британії), то в державах ЄС таких респондентів виявилося менше однієї п’ятої (характерно, що найменше до цього готові поляки — лише 14%). У зазначених країнах Євросоюзу значно популярніша думка, що «захист України — це добре, але тільки не в разі серйозного конфлікту з Росією». Найбільше цієї точки зору дотримуються поляки (52%) та німці (51%).
Основна причина підтримувати Україну в шістці досліджуваних країн теж різна. Громадяни держав — не членів ЄС (США, Канада, Британія) в основному базують свою думку на впевненості в тому, що Україна знаходиться на передовій захисту демократії від авторитаризму. Французи й поляки підтримують нашу країну, вважаючи, що вона — на передньому краї стримування Росії. А от німці в основному розглядають Україну як міст Європи до Азії та Росії.
Путін – Сі Цзіньпін – Олімпійські ігри
Призупинення масштабної збройної агресії Росії проти України треба також розглядати у зв’язку з візитом Путіна до Пекіна на відкриття Олімпійських ігор 4 лютого, зустріч з керівником Піднебесної Сі Цзіньпіном і ними підписання спільної заяви.
Експерти висловили різні думки з приводу цієї події.
Так, професор Університету Джонса Гопкінса Сергій Радченко, аналізуючи заяву, наголосив: «Це значна спроба сконструювати глобально значимий ідеологічний наратив для легітимізації спроби Пекіна та Москви переробити міжнародний порядок. Це здійснюється за допомогою спроби семантично перевизначити такі загальноприйнятні терміни як «міжнародна спільнота» та «демократія». Загальний тон документу це підтримка дій Росії з боку Китаю. Але той факт, що Україна взагалі не згадується у тексті, я розумію як дистанціювання Китаю від Росії щодо цього провідного питання».
Домовленості між Росією та Китаю виходять на рівень спільного фронту протидії тиску США на Росію та Китай у Європі, Азії, та на глобальному рівні. Спільна заява щодо міжнародних відносин є «важливим еволюційним кроком вже тісних відносин» між Китаєм і Росією, – зазначив очільник Московського Центру Карнегі Дмитро Тренін, якого називають поінформованим щодо позицій очільників Росії.
Як раніше повідомляв «Голос Америки», Росія і Китай продемонстрували узгоджену опозицію до Заходу, оприлюднивши 4 лютого спільну заяву з критикою розширення НАТО і критикою позицій Сполучених Штатів та західних держав.
Москві та Пекіну вже відповів генсек НАТО Єнс Столтенберг. За його словами, йдеться не про експансію НАТО, а про «повагу права кожної суверенної держави обирати власний шлях».«НАТО не примушував жодну країну до нашого Альянсу. Розширення призвело до поширення свободи та демократії», – заявив Столтенберг.
«Сторони виступають проти подальшого розширення НАТО, закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від ідеологізованих підходів часів Холодної війни, поважати суверенітет, безпеку та інтереси інших країн, різноманітність їхніх цивілізаційних, історичних укладів, об’єктивно і справедливо відноситися до мирного розвитку інших держав», – йдеться в заяві.
Документ, серед іншого, зазначає, що Китай «розуміє і підтримує» те, що Москва називає вимогами «гарантій безпеки» у Європі.Деякі аналітики вказують, що через співпрацю Росії та Китаю, США може бути складніше покарати Москву у разі російського вторгнення в Україну.
Посилення американсько-російської ворожості також може привернути увагу президента США Джо Байдена, який назвав Китай головним пріоритетом своєї зовнішньої політики.
«Китай все більше зближується з російськими позиціями», – заявив напередодні зустрічі Путіна та Сі віце-президент з досліджень у вашингтонському Фонді Карнегі за міжнародний світ ЕванФейгенбаум.Це серйозна зміна дляКитаю. Під час вторгнення Росії до Грузії у серпні 2008 року та вторгнення до Криму у лютому 2014 року Китай «не схилявся так сильно до партнерства з Росією», заявив Фейгенбаум.
«Ми штовхнули Росію до Китаю. Це найбільша геополітична втрата цього сторіччя зумовлена нашими власними діями», – пише СумантаМайтра з дослідницького центру Centerforthe NationalInterest у США. При цьому експерт покладає провину за ситуацію на прихильників жорсткого курсу щодо Росії у США, якими, на його думку зокрема є екс-посол США у Росії Майкл Макфол, оглядачка Енн Епплбаум, та ін.
«Китай та Росія об’єднують сили з питань України та Тайваню та виступають проти розширення НАТО. Лише дурень цього не очікував». – ділиться своїм трактування події Ашок Свейн, професор Уппсальського університету.
«Знову, завжди звинувачуй іншого у тому, що робиш сам. Спільна заява Росії та Китаю дорікає США за «втручання у внутрішні справи країн» – у той час як Росія готується до вторгнення України, а Китай змінює Південно-китайське море та погрожує Тайваню», – пише Річард Штенгель, політичний оглядач каналу MSNBC, колишній високопосадовець адміністрації Обами.
«Китай та Росія – це ситуативні партнери, коли це відповідає їх інтересам, – заявила сьогодні ЗМІ конгресвуман-демократка Мікі Шеррілл, – мою увагу у цій заяві привернуло обговорення суверенітету інших країн. Бо Україна, насправді, суверенна країна».
Як вказав Олександр Баунов з Московського Центру Карнегі, тісні взаємини із Китаєм можуть бути однією із причин, через які Росія нині, «імовірно, відчуває себе сильнішою, ніж (свого часу) СРСР» та готовою докладати значних зусиль для недопущення зближення України із Заходом.
«Росія це також альтернативний ринок та постачальник, включно із поставками високотехнологічних товарів. Це ті речі, яких бракувало Росії під час Холодної війни та буремних 90-х», – додав Баунов.
Між тим напередодні Держдеп США застеріг китайські компанії, що ті зіткнуться із наслідками, якщо спробують уникнути експортних обмежень, які можуть бути запроваджені проти Москви у разі вторгнення в Україну. Речник Державного департаменту Нед Прайс заявив, що Москва повинна усвідомлювати, що тісніші відносини з Пекіном не дозволять надолужити втрати, які будуть за вторгнення в Україну.
На мою думку, це був візит васала до свого імператора з великими дарами і з надією отримати взамін політичну підтримку Китаю. Дари (контракти про збільшення поставок газу, нафти, лісу, іншої сировини та продуктів харчування за цінами значно нижчими за світові і європейські) прийняли, але «жертвувати заради Путіна Китай не буде»
Дрібниця, яка може бути в розвідці вирішальною…
Ще одна «дрібна» обставина, яка для мене як професіонала, засвідчувала, що широкомасштабної військової агресії Росії не буде. Ніхто з політиків і експертів не звернув уваги (по крайній мірі я не зустрічав у ЗМІ) на мовчання посольства Китаю в Києві, коли 24 січня США і Велика Британія, а після них десятки інших посольств іноземних держав в Україні заявили проевакуацію (від’їзд) своїх працівників і членів родин у зв’язку з загрозою військового вторгнення Росії в Україну.
Водночас, як заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки ЖозелБоррель,якого цитує АFР,– «ЄС поки не бачить причин евакуйовувати сім’ї своїх дипломатів з України».
МЗС України назвало такий крок США «передчасним і проявом надмірної перестороги».
Зазначу, що на внутрішньому сайті китайського посольства у Києві в той час було лише одне застереження – бути обережними у зв’язку з пандемією коронавірусу (воно зберігається й понині). Ніяких рекомендацій, розпоряджень або наказів про від’їзд працівників посольства або членів їх родин, у зв’язку з ситуацією навколо України, з МЗС Китаю в посольство своєї країни в Україні НЕ НАДХОДИЛО.
Зрозуміло, що«надмірні перестороги» США і Велика Британія могли вжити, добре пам’ятаючи ті трагічні події, які відбувалися в Афганістані після виведення американських військовиху серпні 2021 року і приходу до влади талібів.
Та на мою думку, це був не «прояв надмірної перестороги», а – спільнаамерикано-англійська інформаційно-психологічна спецоперація у Світовій психологічній війні, яку розпочала Росія.
Щоб не нашкодити досягненню головної мети (запобігти широкомасштабному вторгненню Росії в Україну і початку війни в Європі), США і Великобританія нікому із своїх союзників по НАТО і партнерів по ЄС і ОБСЄ (а тим більше Україні, яка напхана російською агентурою) не повідомляли про цю операцію, щоб унеможливити витік будь-якої інформації.
Після обіду 16 лютого (за даними ЦРУ, о 3-й годині ночі Росія повинна була вчинити масштабне військове вторгнення в Україну) Китай звинуватив США та країни Заходу у створенні неспокою та напруги навколо ситуації на кордоні України та РФ.Із відповідною заявою виступив речник міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь:«Такі постійні зусилля деяких західних країн з нагнітання тривоги й дезінформації створюють непевність і турбулентність у світі, сповненому викликів, і тільки дедалі більше посилюють недовіру й неспокій. Ми сподіваємося, що згадані сторони припинять такі кампанії з дезінформації і долучаться до сприяння миру, довіри та співпраці один із одним».
Нагнітання тривоги щодо загрози військового вторгнення Росії завдає Україні не менших економічних втрат, ніж прямі військові дії. Про це Зеленський заявив під час зустрічі з керівниками дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Він розкритикував міжнародних партнерів за попередження щодо російської загрози і підкреслив, що Україна передусім потребує особистої присутності союзників і партнерів у нашій державі.
«Нас не потрібно попереджати – нам потрібно допомагати. Як саме? Найпростіше – бути з нами, бути в Україні. Я дякую всім вам, нашим друзям і партнерам, які сьогодні стоять з нами пліч-о-пліч. Дипломатичні місії яких в Україні продовжують працювати у звичному режимі. Ця присутність – багатозначна й красномовніша за тисячу слів», – заявив Зеленський.
Зауваження! Зеленський, який абсолютно не розуміється в міжнародній політиці, а тим більше, в розвідувальних і контррозвідувальних спецопераціях, активних політичних, психологічних, інформаційних заходах, які проводять спецслужби, повинен НЕ критикувати міжнародних партнерів, а постійно дякувати США і Великій Британії за те, що вони провели унікальну міжнародно-дипломатичну і разом зі своїми спецслужбами інформаційно-психологічну операцію, яка запобігла широкомасштабній воєнній агресії Росії проти України і початку війни в Європі.
Ще раз нагадую, що з прямої вини президента Зеленського і глави його офісу Єрмака була ЗРАДЖЕНА спільна спецоперація ГУР МО, СБУ і спецслужб країн НАТО (США, Великобританії і Туреччини) по затриманню воєнних злочинців, так званих «вагнерівців».
Пам’ятайте! Головна заслуга, що не відбулося повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, належить НЕ Зеленському і його ЗЕ! команді, а президенту США Джо Байдену і прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону, їх урядам, парламентам і розвідувальним службам, які захищають Україну, а не Зеленського.
Своїми професійними (на відміну від Зеленського), далеко продуманими кроками та розставленими дипломатичними і інформаційно-психологічними пастками США і Великобританія загнали Путіна в глухий слизький кут, де він потрапив у міжнародний капкан, з якого світова спільнота його уже не випустить.
В минулому році «кремлівський божевільний з ядерною кнопкою» шляхом сепаратних таємних домовленостей з лідерами і ведучими політиками Німеччини, Франції, Італії, Угорщини, Чехії, Нідерландівзумів в певній мірі розколоти НАТО і ЄС щодо єдиної консолідованої позиції протидії воєнній агресії Росії в Європі. Санкції виявилися малоефективними, від європейських лідерів лунала чергова «стурбованість»і Путін почав вести себе ще більш нахабніше – тема Криму закрита і повинна бути знята з міжнародного порядку денного (він російський!), Україна повинна надати особливий статус окупованим територіям Донецької і Луганської областей і забути про вступ до НАТО.
Весною 2021 року США і Великобританія не змогли добитися від всіх країн Європи єдиної підтримки для застосування «пекельних» санкцій щодо Росії у випадку відкритої воєнної агресії проти України і зокрема, таких превентивних заходів як відключення Росії від платіжної системи SWIFT і зупинення будівництва і запуску Північного потоку-2.
Багато хто з політиків, в тому числі і в Кремлі, подумали, що Байден виявився слабким з урахуванням його похилого віку, у нього вичерпалися інструменти і можливості впливу на Путіна на фоні ганебного поразки під час виведення американських військ з Афганістануу серпні 2021 року та захоплення влади «Талібаном». Це, на думку, експертів стало шоком і приниженням не лише для Байдена, а й для США і всього Заходу, тому адміністрації Байдена буде не до України.
Наївний «хлопчик-недопалок» думав, що у цій ситуації він переграв президента США. У зв’язку з цим в листопаді 2021 року він розпочав відкриту підготовку до широкомасштабної або локальної військової агресії проти України з декількох напрямків, сконцентрувавши впродовж трьох місяців біля нашого кордону понад 130 тисяч військовослужбовців, бронетехніку, артилерію, боєприпаси, катери в Азовському морі і десантні кораблі з морською піхотою в Чорному морі, розпочавши там і в Білорусі військові навчання.
Так свого часу думали про президентів США і лідери Радянського Союзу, в тому числі – голова КДБ СРСР Юрій Андропов (колишній шеф Путіна).
Ультиматуми Путіна і відповідь США і НАТО
В середині грудня 2021 року МЗС Росії передало американській стороні проєктДоговору між РФ і США (і опублікувала його) про так «звані гарантії», в якому, зокрема, вимагала «виключити подальше розширення НАТО, зокрема, приєднання України, а також інших держав» (ст.6). По суті це був ультиматум США і НАТО.
21 січня Росія висунула нові вимоги до НАТО з приводу невступу України і Грузії в Альянс. У МЗС РФ додали, що російські пропозиції щодо «гарантій безпеки» мають на увазі також виведення сил НАТО з Болгарії та Румунії, а також припинити постачання Україні озброєнь, відкликати з її території західних військових радників, інструкторів, припинити спільні навчання ЗСУ та країн НАТО, а також вивезти всі раніше надані Києву озброєння за межі української території.
«Кремлівський карлик» відчув кураж, подумав, що його боїться весь світ.
Влада Болгарії та Румунії різко відреагувала на цю заяву, категорично відкинувши російські ультиматуми.
26 січня у вечері посол США в Росії Джон Салліван привіз до російського МЗС письмову відповідь Вашингтона на вимоги Москви про «гарантії безпеки», про що повідомили центральні російські ЗМІ (інформація також є на сайті зовнішньополітичного відомства РФ).
Відповідь США на російські вимоги щодо «гарантій безпеки» у Європі включає занепокоєння Вашингтона через дії РФ та пропозиції американської сторони. Про це в середу, 26 січня, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Він виступив на брифінгу невдовзі після того, як посол США в Росії Джон Салліван передав до МЗС у Москві текст американського послання.
За словами Блінкена, Вашингтон не публікуватиме текст документу, щоб мати простір для закритих переговорів. Але зміст документа співвідноситься з тим, що США говорили на цю тему публічно.Під час брифінгу Блінкена запитали, чи містить документ чітке «ні» з боку США на російські вимоги щодо подальшого нерозширення НАТО та невступу України до Альянсу.
Глава Держдепартаменту заявив, що у письмових відповідях США повторили те, що казали до цього публічно: «Ми відстоюватимемо принцип «відкритих дверей» НАТО. І, як я неодноразово казав, ми залишимося віддані цьому зобов’язанню. Документ дає однозначну відповідь на деякі ключові принципи, яких ми дотримуємося… Це стосується політики “відкритих дверей”, – цитує Блінкена«Новое время».
Рішення про подальші кроки залишається за Росією, але США готові до будь-яких сценаріїв, сказав Блінкен.«Ми продовжуємо в координації з європейськими партнерами роботу щодо жорстких економічних санкцій… Ми розробляємо план дій, здатний вплинути, і який матиме високу ціну для російської економіки та фінансової системи», – додав він.
«Злив»листа США газеті El Pais – складова інформаційної спецоперації
Іспанська газета ElPais заявила, що отримала у своє розпорядження відповіді США та НАТО на пропозиції Російської Федерації щодо так званих «гарантій безпеки», і опублікувала їх деталі 2 лютого.
Як інформує El Pais, відповіді значно відображають повідомлення, які західні лідери публічно передавали Кремлю.
«Зважаючи на суттєве, неспровоковане, невиправдане і тривале російське військове нарощування в Україні та навколо неї, а також у Білорусі, ми закликаємо Росію негайно деескалувати ситуацію», – йдеться у заяві НАТО.
«Позиція уряду Сполучених Штатів полягає в тому, що прогресу в цих питаннях можна досягти лише в умовах деескалації щодо загрозливих дій Росії щодо України», – попередив Вашингтон.
У тексті США попереджають, що не поділяють думку Росії, і зазначають, що «концепцію неподільності» безпеки «не можна розглядати ізольовано».
У документі Вашингтону із самого початку чітко зазначено, що він «продовжує твердо підтримувати політику відкритих дверей НАТО», і тому не відкидає майбутнього включення України чи Грузії до Альянсу.
Текст НАТО також підтверджує політику відкритих дверей і наголошує на праві всіх держав обирати свої угоди з точки зору безпеки «без втручання ззовні».
Щодо України адміністрація Джо Байдена пропонує Росії «взаємні заходи прозорості», відповідно до яких Росія та США домовляться «утримуватися від розміщення наступальних ракетних комплексів наземного базування та постійних сил із бойовим завданням на території України».
Для цього Вашингтон висуває пропозицію проконсультуватися з Києвом.
Таким чином, лідери США і Великобританії зайняли жорстку позицію у відстоювання принципу вступу країн в НАТО і захисту суверенітету України, відкинувши всі ультиматуми Росії. Говорячи не дипломатичною мовою – витерли ноги об ультиматуми Путіна і опублікували у ЗМІ свою відповідь на вимоги Кремля.
США підтвердили, що опублікована іспанською газетою їх письмова відповідь Москві – справжня.
Зазначу, що злив газеті El Pais письмових відповідей, які посол США в Росії Джон Салліван 26 січня передав МЗС Росії, на мою думку, був складовою частиною інформаційної спецоперації, яку спільно проводили США і Велика Британія проти Росії, в розв’язаній нею Світовій психологічній війні.
17 лютого російський «Интерфакс»із посиланням на відповідний документ повідомив, що МЗС Росії направило США листа (черговий ультиматум), в якому обіцяє вдатися до «заходів військово-технічного характеру», оскільки Сполучені Штати не піддалися на тиск Кремля стосовно так званих «гарантій безпеки».
Цитую: «Констатуємо, що американська сторона не надала конструктивної відповіді на базові елементи підготовленого російською стороною проекту договору зі США щодо гарантій безпеки…
За відсутності готовності американської сторони домовлятися про тверді, юридично зобов’язуючі гарантії забезпечення нашої безпеки з боку США та їхніх союзників, Росія буде змушена реагувати, у тому числі шляхом реалізації заходів військово-технічного характеру».
Лист також містить твердження, що російського вторгнення в Україну не планується. «Жодного «російського вторгнення» в Україну, про що з осені минулого року заявляють на офіційному рівні США та їхні союзники, немає і не планується, тому твердження про «відповідальність Росії за ескалацію» не можна розцінити інакше, як спробу чинити тиск та знецінити пропозиції Росії щодо гарантій безпеки».
У документі наголошується, що у разі прийняття України в НАТО виникне «реальна загроза того, що режим у Києві спробує силою «повернути» Крим, втягнувши США та їхніх союзників, відповідно до статті 5 Вашингтонського договору, у прямий збройний конфлікт із Росією з усіма наслідками, що випливають».
«Пітерський гопник»
Заявляючи у грудні минулого року свої пропозиції (ультиматум) США і НАТО щодо «гарантій безпеки», Путін у січні 2022 року продемонстрував світу своюнахабну впевненість «гопника (сявки) з пітерського підворіття», мобільно перекинувши близько 3-х тисяч десантників у Казахстан під час масових народних протестів на початку січня 2022 року. Чекіст подумав, що уже він «взяв Бога за бороду».
Та варто було керівнику Китаю Сі Цзіньпіну лише запропонувати свою підтримку президенту Казахстану Касим-ЖомартТокаєву і заявити, що Китай виступає проти будь-яких іноземних сил, як Путін тут же повернув свої війська назад в Росію.
«У ключовий момент ви вжили рішучих, дієвих заходів, швидко відновивши спокій, – сказав Сі президенту Токаєву.Китай виступає проти будь-яких іноземних сил, які планують «кольорову революцію» в Казахстані»,- повідомили про їхню розмовукитайські державні ЗМІ 8 січня.
Простіше кажучи, Китай дав по дупі «кремлівському карлику» і послав його туди, куди він і сам знає, куди йому треба йти в таких випадках… Водночас пропагандистські кремлівські ЗМІ тут же протрубили фанфари – Путін виконав миротворчу місію, відновив громадський порядок в Казахстані і переможно повернув війська додому.
США, НАТО і Китай показали «пітерському гопнику» його справжнє місце у великій геополітиці (майже як у кінокомедії «Джентльмени удачі»).
США і Великобританія провели (на мові військових), блискучий і несподіваний широкомасштабний дипломатичний і психологічний контрнаступ, прорвавши лінію оборони, яку утримувала Росія у розв’язаній нею Світовій психологічній війні. Прорвавши пропутінський фронт в Європі, вони забезпечили надійну підтримку НАТО, ЄС і гарантію миру в Європі.
День єднання – спільна перемога
Байден і Джонсон за короткий термін мобілізували країни-членів НАТО на безпрецедентну за масштабами політичну, фінансову допомогу Україні, а саме головне – надання небаченої за обсягом військової допомоги – поставки сотні тон оборонної зброї, боєприпасів, техніки та інструкторів для підготовки українських військових. Був негайно встановлений повітряний міст регулярної доставки цієї зброї з США, Британії, Польщі, Чехії, Данії, трьох країн Балтії. А це значить, що якщо Путін сунеться в Україну, то в Росію повернуться тисячі «вантажів-200». Що тоді Путін скаже російським матерям?
Лідери США і Великобританії провели жирну «червону лінію», після перетинання якої Путіним, НАТО невідкладно солідарно застосує проти Росії самі жорсткі санкції, які вона не витримає. А розвідка США цю лінію визначила як 16 лютого 2022 року (день запланованого широкомасштабного військового вторгнення Росії) – дату, яку президент України Зеленський своїм указом від 14 лютого визначив як ДЕНЬ ЄДНАННЯ! (Аплодую стоячи всім!).
Щоб це ЄДНАННЯ сталося, Зеленський, а також колишні президенти і глави урядів повинні забути про свої щотижневі рейтинги, свою участь у майбутніх президентських виборах і не мріяти про реванш. Вони повинні публічно про це заявити заради національного об’єднання і збереження незалежності України. Це буде перевіркою на їх політичну зрілість і патріотизм.
Українські патріотичні сили (партії, громадські організації, учасники російсько-української війни, волонтери, ветерани Збройних сил, правоохоронних органів, ветерани-учасники бойових дій на території іноземних держав) повинні об’єднатися в один непохитний моноліт для захисту Української Держави, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності.
Об’єднання повинно бути НЕ навколо Зеленського чи лідерів опозиційних партій (Порошенко чи Тимошенко), а навколо збереження Української Держави. Стержнем такого об’єднання повинні стати Збройні сили, волонтери і ПЦУ, яким довіряють відповідно 72%, 68% і 51% українців.
Гаслом об’єднання повинне бути: «Україна понад усе!».
Українці найбільше довіряють армії (72%), волонтерам (68%) і ПЦУ (51%). Опитування 26.01.2022.
П’ятий президент України Петро Порошенко уже заявив, що владі і демократичній опозиції необхідно об’єднуватися «не заради лідерства, не під партійними парасолями, а заради України і навколо неї».
Окремі мої аплодисменти і вдячність розвідкам США і Британії за їх супер професіональну багатоходову спільну спецоперацію і активніінформаційні заходи на випередження з використанням в «сліпу» світових ЗМІ, що дало такий позитивний результат.
Через таку стратегію адміністрації США у журналістів західних видань стали траплятися конфлікти та суперечки зі своїми джерелами у владних кабінетах та навіть із офіційними речниками, як-от суперечка одного з кореспондентів із речником Державного департаменту Недом Прайсом. Коли кореспондент попросив навести якісь конкретні докази розвідки зі світлинами чи розвідданими, Прайс відповів, що «ви можете вірити заявам росіян, якщо ви не довіряєте розвідці США, Великої Британії та інших наших союзників».
Журналісти занепокоєні, що їх використали як інструмент для досягнення цілі в геополітичному протистоянні з Росією. Проте, одне із джерел заперечило цю тезу (цитую): «Ми не використовуємо пресу в наших цілях. Ми проводимо кампанію зі стратегічних комунікацій. Зважайте, що ці розсекречування, бодай їх озвучують офіційно з трибун або “не під запис” у кулуарах, призначені не лише для журналістів, але й для інших груп. Я гадаю, що Держдеп також намагався повідомити громадянам США, що природа цієї кризи саме така, і не менша».
Однак, як зазначають у матеріалі CNN, більшій частині розвідувальної спільноти та безпекового сектору подобається така стратегія протидії Росії. Росіяни дедалі більше сумніваються в надійності свого командування, а також втратили момент для того, щоби провести операцію зненацька.
Думаю, журналістам не потрібно ображатися, що їх так використали (будуть використовувати і надалі) заради збереження миру в Європі. В нашій ситуації вони, можливо, врятували тисячі людських життів. І за це їм – велика вдячність!
МІ-6 і ЦРУ, вивчивши психологічний портрет, психотип і фобії Путіна (про це йде мова у моїх статтях), послали в глибокий нокаут старого чекіста-«недопалка» (так його кликали у Вищій школі КДБ СРСР за його маленький зріст). Перед розвідувальним співтовариством світу Путін ще ніколи не був так принижений і осоромлений.
Тепер, незалежно від того, що вчинить Путін – локальне чи регіональне військове вторгнення чи бойову провокацію під чужим прапором – до Росії будуть застосовані «пекельні» санкції НАТО, США і Великої Британії. Окрім того Україна отримає в необхідних обсягах різноманітну фінансову і військову підтримку абсолютної більшості країн Європейського Союзу.
Не буде вторгнення – не буде санкцій, але буде продовжуватися надання Україні військово-технічної допомоги країнами-членами НАТО.
За повідомленням Reuters, AFP, 17 лютого президент США Джо Байден заявив, що загроза російського вторгнення в Україну «дуже висока» і є ознаки того, що війська РФ готові напасти у найближчі кілька днів.
Виступаючи перед журналістами, Байден сказав, що є «всі ознаки того, що Росія готова відправитися в Україну».За його словами, «це може статися протягом кількох наступних днів».
На питання, наскільки високою наразі є загроза російського вторгнення, він відповів: «Вона дуже висока».
Байден зазначив, що РФ не відвела своїх військ від кордону з Україною. Також, за його словами, США мають підстави вважати, що Росія може провести операції під «чужим прапором».
Президент США стверджує, що дипломатичне вирішення цього питання все ще можливе, тому він попросив держсекретаря Ентоні Блінкена вирушити до ООН, де Блінкен — «розкаже, що це за шлях».
Байден: Путін ухвалив рішення напасти на Україну
Та найбільшу увагу мене привернуло звернення президента Джо Байдена щодо України, з яким він виступив 18 лютого.
«Ми маємо підстави вважати, що російські сили планують і мають намір атакувати Україну протягом наступного тижня, або днями. Ми вважаємо, що вони націляться на столицю, Київ…», – заявив президент США.
На уточнююче запитання про те, чи є ознаки того, що Путін вже прийняв рішення, Байден відповів: «Я переконаний, що він прийняв рішення. Є підстави так вважати».
На запитання журналістів про те, на чому грунтується його переконання, Джо Байден коротко відповів: «у нас значні розвідувальні потужності» і завершив брифінг.
При всій повазі до президента США Джо Байдена і вдячності йому за допомогу, його твердження, що Путін уже прийняв рішення про вторгнення в Україну, у мене, як начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому, викликає великий сумнів у достовірності цієї розвідувальної інформації.
Якщо Путін дійсно уже прийняв таке рішення, то про нього може знати дуже обмежене коло осіб з його найближчого оточення, не більше 5-7 осіб. Отримати таку інформацію можна, як правило, лише через агентурну розвідку (агента, який є серед близького оточення Путіна), менш ймовірно за допомогою електронної (космічної) розвідки і радіоперехоплення (радіорозвідка).
З урахуванням контррозвідувальних і безпекових заходів, які вживаються при підготовці такої військової операції, як широкомасштабне вторгнення в Україну (особливо після гучних недавніх провалів агентів спецслужб Росії, про що я писав), наявність«крота» ЦРУ США в оточенні Путіна, міністра оборони Шойгу чи начальника Генштабу Герасімова виключається майже стовідсотково.
Отримати таку інформацію за допомогою електронної розвідки набагато складніше ніж від агента. Важко навіть уявити, які новітні технологічні зусилля потрібні, щоб «пробити» (знайти) доступ до джерела інформації про рішення Путіна.
На мою думку, швидше за все, радіорозвідка перехопила якусь балаканину російських військових по мобільному телефону, які могли між собою вихвалятися, що Путін уже віддав наказ про наступ на «київську хунту» і вони чекають команди «в атаку». Подібні базікання між офіцерами, які знаходяться зараз біля кордону з Україною або на окупованій території, постійні. Я про це можу судити з перехоплених телефонних розмов бойовиків після збиття малайзійського літака МН17 в небі над Донбасом в липні 2014 року. Різного наслухався.
Хай мене вибачать президент США і його «значні розвідувальні потужності», але оприлюднена ним інформація про те, що Путін уже прийняв рішення щодо вторгнення в Україну, найімовірніше є дезінформацією, яку йому підсунули спецслужби Росії. Між спецслужбами США і РФ зараз іде велика цілодобова невидима війна, в тому числі і так звані «радіо-ігри», про що ми знаємо з історії Другої світової війни.
Думаю, що наші спецслужби поставилися з відповідальністю до заяви Байдена і вжили необхідні заходи для їй перевірки.
Як би там не було, дякуємо Байдену за оприлюднену інформацію. Попереджений – отже, озброєний.
Рекомендую послухати коментар з приводу заяви Байдена професійного розвідника часів Радянського Союзу Юрія Швеця, який працював в резидентурі КДБ у Вашингтоні.
Олімпійські ігри завершилися. Що далі?
20 лютого закінчилися спільні військові навчання Білорусі і Росії «Союзна рішучість – 2022». Після завершення цих навчань на території РФ запланували підготовку до інших –«Щит союзу – 2023».
Крім того, 20 лютого у Пекіні завершилися Зимові Олімпійські ігри. Раніше у Держдепі допускали, що президент Росії Путін не наважиться напасти на Україну до кінця Олімпіади.
Міністерство оборони Великої Британії опублікувало карту, яка показує можливі маршрути російської армії, якщо вона вирішить вторгнутися в Україну. Карта опублікована у Twitter міністерства.
Британське міністерство підкреслює, що Росія зберігає значну військову присутність і може здійснити вторгнення без подальшого попередження.
«Путін все ще може запобігти конфлікту і зберегти мир», – йдеться у повідомленні.
США та Велика Британія у четвер (17 лютого) повторили свої попередження про високу ймовірність вторгнення Росії в Україну найближчими днями. Президент США Джо Байден заявив, що існує дуже високий ризик вторгнення протягом кількох днів, а британський прем’єр Борис Джонсон відзначив, що ситуація на кордоні з Україною продовжує залишатися дуже похмурою після обстрілу дитячого садка на Луганщині. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс стурбований можливими спробами Росії створити привід для збройного нападу на Україну.
Майже 2/3 українців за вступ до НАТО
Результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” 16-17 лютого 2022 року, засвідчили, що 62% українців підтримують вступ України до НАТО, негативно до цієї ініціативи ставляться 30%.
За останні два місяці рівень підтримки вступу до Північноатлантичного Альянсу зріс. Наприкінці 2021 року вступ підтримували 55-58% опитаних.
За історію спостережень соціологічної групи «Рейтинг» з 2014 року це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України до НАТО.
Вступ до Євросоюзу підтримують 68%, не підтримують – 24%.
Група відзначає, як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого за історію досліджень з 2013 року показника.
Ідея інтеграції України до західних структур користується більшою підтримкою серед респондентів Заходу та Центру, менше – Півдня. На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, аніж кількість противників.
Щодо ЄС у східних регіонах спостерігається паритет противників та прихильників.
55% опитаних вважають, що Україна повинна вийти з Мінських угод, якщо Росія визнає так звані «ДНР» і «ЛНР» незалежними державами.
Відмова від вступу в НАТО? НІ!
Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко припустив, що Україна може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини.
Про це він заявив 14 лютого в інтерв’ю BBC Radio 5 Live.На запитання ведучого, чи може Україна розглянути варіант не вступати в НАТО, Пристайко відповів: «Ми могли б».
Дипломат уточнив, що «враховуючи ту загрозу, яка є», Україна могла б бути вимушеною піти на такий крок.
«Запитання, яке ставить собі 40-мільйонна країна, як ми виживемо, якщо вони (Росія – Авт.) прийдуть завтра?» – заявив Пристайко, зазначивши, що Україна може залишитися беззахисною в той час, як всі її західні сусіди є членами НАТО.
Ведучий перепитав, чи справді посол мав на увазі, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО.
«Так, ви праві, це те, що записано в нашій Конституції, – заявив він. – Я зараз частково йду проти головного документа, що ми маємо. Коли я кажу це, (я маю на увазі – Авт.) що ми гнучкі, намагаючись знайти найкращий вихід. Якщо нам доведеться пройти через якісь серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити. Безперечно».
Водночас Пристайко підкреслив, що вступ України до НАТО не змінить суттєво безпекової ситуації для Росії.«Якщо чесно, Росія вже оточена країнами НАТО. Польща є членом НАТО, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Туреччина. Всі ці країни, які межують з Росією, вже є членами НАТО. Це не змінило безпекову ситуацію. Це не змінило безпеку для Росії. Тож Україна також особливо не змінить цього», – заявив Пристайко.
Слова про можливий не вступ в НАТО викликали настільки великий резонанс, в тому числі і за кордоном, що на те саме запитання Пристайку довелося відповідати ще й наступного дня.
Щоб бути абсолютно точним, що сказав Пристайко, пропоную фрагменти його відповідей в ефірі двох програм BBC.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що слова Вадима Пристайка про те, що Україна нібито готова розглянути відмову від членства в НАТО задля запобігання війні з Росією, «вирвані з контексту».
«Безумовно, заради миру і збереження життів наших громадян Україна готова йти на будь-які формати діалогів із країнами та міжнародними організаціями. Водночас посол Пристайко слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена в Конституції України, але Україна наразі не є членом НАТО чи іншого безпекового альянсу. Тож ключовим для нашої країни стає питання гарантій безпеки», – заявив у коментарі Радіо Свобода речник МЗС Олег Ніколенко.
У МЗС наголосили, що «безперечно, найкращою такою гарантією» був би негайний прийом України до Альянсу.«Але загрози Україні існують тут і зараз, відтак пошук відповіді на питання гарантій стає фундаментальним нагальним завданням. При цьому, жодне рішення не може бути ухвалене всупереч Конституції України», – наголосили у міністерстві.
Зеленський вважає, що Україна має право претендувати на членство в НАТО, однак окремі ЗМІ і світові лідери натякають їй не піднімати це питання.Про це він заявив 14 лютого на спільній пресконференції з канцером Німеччини Олафом Шольцем.
«Щодо заяви нашого посла – відповідь МЗС була офіційна, правильна, виважена і предметна. Що стосується того, чи правильно ми зрозуміли пана Пристайка, – в тому, що він сказав, треба звернути увагу на деякі деталі. Я думаю, що сьогодні багато журналістів і багато лідерів дійсно трішечки – трішечки натякають Україні, що можна, скажемо так, не ризикувати і не піднімати постійно питання щодо майбутнього членства в альянсі. Тому що ці ризики пов’язані з реакцією Російської Федерації. Мені здається, що ніхто цього вже не приховує. І мені задається, ми повинні бути відвертими. Але все одно це рішення залежить лише від нас», – наголосив Зеленський.
Президент додав, що Україна буде рухатися обраним шляхом: «На цьому шляху головне, щоб наша армія була потужна. А куди цей шлях доведе і коли, ми подивимось».
Водночас, канцлер Шольц зазначив, що питання членства України в НАТО наразі неактуальне.«Щодо членства в альянсі, наразі неактуально. Тому трохи дивно, що російський уряд зробив предметом великих політичних дискусій питання, яке не стоїть нині на порядку денному», – наголосивШольц.
У фракції «Європейська солідарність» наполягають на негайному відкликанні посла Вадима Пристайка через його висловлювання, пов’язані з Україною та НАТО.
«Сьогодні вранці ми були шоковані новиною, що посол Зеленського в Лондоні Вадим Пристайко заявив, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО, нібито щоб запобігти війні. Я хочу нагадати всім, що війна з Росією триває вже вісім років, і свого часу ніякий позаблоковий статус не вберіг Україну від нападу Росії… Після обурення суспільства простого спростування вже замало. Ми наголошуємо на тому, що єдиний спосіб довести, що позиція Пристайка не є позицією української влади і Зеленського – негайно відкликати посла з Лондона і звільнити його з роботи», – сказав співголова фракції «ЄС» Петро Порошенко на засіданні
Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відреагував на слова Пристайка.
На його думку, суверенне право українського народу на вступ до НАТО не може скасувати ніхто, окрім самих українців.
Джонсон заявив, що він дуже скоро розмовлятиме з президентом США Джо Байденом, щоб допомогти дипломатичному процесу,- повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.
«Я вважаю, що це дуже важливо, щоб у нас була розмова. Але чого ми не можемо зробити, так це скасувати суверенні права українського народу на прагнення до членства в НАТО… цим не можна поступатися – все має вирішувати український народ», – сказав Борис Джонсон.
«Ми повинні усвідомити, що це дуже, дуже небезпечна, складна ситуація. Ми знаходимося на краю прірви, але ще є час, щоб Путін відступив, і ми закликаємо всіх вести діалог», – наголосив він. У Кремлі заявили, що офіційна відмова України від ідеї вступу до НАТО сприяла б формулюванню «значущої відповіді на російські занепокоєння».
«Безумовно, якимось чином зафіксована відмова України, підтверджена відмова України від ідеї вступу до НАТО – це був би, безумовно, крок, який би суттєво сприяв формулюванню більш значущої відповіді на російські занепокоєння», – цитують російські ЗМІ слова речника Кремля Дмитра Пєскова.Так він прокоментував заяву Пристайка про те, що Україна «могла б» відмовитися від членства в НАТО, якщо її до цього змусять обставини.При цьому Пєсков зауважив, що з Києва попросили посла роз’яснити його думку, тому «навряд чи це можна сприймати як якийсь доконаний факт». «Ми знаємо, що зовсім інші цілі визначені в Конституції країни», – сказав Пєсков.
У скандалі, який виник з зазначеним висловлюванням Вадима Пристайка, мене як начальника відділу військової контррозвідки СБУ (в минулому) цікавили питання контррозвідувального характеру (зауважу, що у моїй професії емоціям місця НЕМАЄ, є лише критичний аналіз фактичних даних, відкритої і конфіденційної інформації і холодний висновок).
Пошукаємо разом відповіді на такі запитання:
З чиєї подачі чи за дорученням кого Пристайко ПРИПУСТИВ, що Україна «може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини, враховуючи ту загрозу, яка є»?
Це – доручення Кремля, щоб побачити реакцію українців, передане по ланцюгу: Путін – Козак – Єрмак – Зеленський – Пристайко (або за спиною Зеленського)?
Це – пропозиція США (Байдена) і Великобританії (Джонсона), передана Зеленському, а далі – Пристайку (або напряму йому), щоб перевірити,яка буде реакція Путінаі в Україні на слова Пристайка?
Це – вказівка Зеленського, передана Пристайку особисто або через Єрмака –Кулебу, щоб прояснити настрої суспільства, в день коли в Україні з офіційним візитом перебував канцлер Німеччини Олаф Шольц?
Нагадаю, що в цей день (14 лютого), коли Пристайко припустив відмову України від вступу в НАТО, якщо її змусять певні обставини, телеканал CBS News повідомив про те, що російські війська почали висуватися на позиції для нападу на Україну. Після того, як підрозділи досягнуть бойових рубежів, артилерія Росії почне бойове розгортання сил і засобів для майбутньої атаки. Москва «скоріш за все» атакує Україну одразу з декількох точок – на півдні, сході та півночі країни.
Прем’єр-міністр Великобританії (у якій Пристайко посол) Борис Джонсон попередив, що РФ може розпочати вторгнення в Україну в найближчі 48 годин (тобто 16 лютого). За словами Джонсона, у президента Путіна ще є шанс запобігти новій війні та відійти від «краю прірви».
Після таких повідомлень Джонсона та іноземних видань The Mirror, TheSun і CBS весь світ з тривогою і страхом очікував розв’язки, чи розпочне Росія велику війну в Європі 16 лютого о третій годині ночі за київським часом…
Факти:
1. Допоки президентом Росії буде Путін, який за висновками психіатрів має психічні відхилення з ознаками шизофренії, фобії страху і величі, Україна не стане членом НАТО.
2. Противники вступу України в НАТО – Німеччина, Франція, Італія, Угорщина. В Альянс приймають консенсусом, коли всі члени НАТО – «за».
Новообраний канцлер Німеччини Шольц, як і його попередниця Ангела Меркель, проти вступу України в НАТО. 14 лютого він сказав Зеленському в присутності журналістів, що «питання щодо членства України в НАТО наразі неактуальне».
3. Не забувайте, що Китай підтримав путінський ультиматум США і НАТО, щоб до Альянсу не приймали країни колишнього СРСР, зокрема Україну та Грузію.
«Сторони виступають проти подальшого розширення НАТО, закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від ідеологізованих підходів часів холодної війни, поважати суверенітет, безпеку та інтереси інших країн, різноманіття їхніх цивілізаційних та культурно-історичних укладів, об’єктивно та справедливо ставитися до мирного розвитку інших держав», – йдеться у спільній заяві, підписаній президентом Росії Путіним і лідером Китаю Сі Цзіньпом 4 лютого в Пекіні.
4. Допоки в Україні не будуть ліквідовані олігархат і політична корупція, вибіркове правосуддя і політичні переслідування (репресії), не буде встановлене верховенство права, а державні органи влади не будуть очищені від агентури спецслужб Росії і агентури політичного впливу Москви – питання про вступ України в НАТО розглядатися НЕ БУДЕ (воно буде «не на часі» і не «актуальним»).
Найближчі 5 – 7 років Україну НЕ ПРИЙМУТЬ в члени НАТО.
5. Посол України в Великобританії Вадим Пристайко один із небагатьох професіоналів високого рівня у владі Зеленського. Зазначеним висловлюванням щодо НАТО він порушив Конституцію і чинне законодавство України. Але в його діях не має ознак державної зради чи іншого кримінального правопорушення. Пристайко вчинив дисціплінарний проступок, порушившиправила етичної поведінки державного службовця.
Виходячи з ситуації, яка склалася у зв’язку загрозою масштабного військового вторгнення Росії і психологічного стану суспільства, посол ПристайкоНЕ мав права на таке висловлювання. Він не міг не розуміти, що його слова:Україна «може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини, враховуючи ту загрозу, яка є», викличутьгнівне обурення в суспільстві і великий негативний резонанс у вітчизняних і зарубіжних ЗМІ.
По-перше, Україна НЕ відмовиться від вступу в НАТО і ніякий Путін нас НЕ змусить це зробити. 62% українців підтримують вступ України до НАТО.
По-друге, яка б загроза і агресія з боку Росії не була, український народ вистоїть і ПЕРЕМОЖЕ агресора! Понад 57% громадян України готові долучитися до різних форм опору в разі відкритого нападу з боку РФ, з низ 37% – будуть чинити збройний опір агресору.
Згідно Загальних правил етичної поведінки державних службовців, затвердженого Національним агенством України з питань державної служби (наказ № 72-21 від 28 квітня 2021 року), державний службовець повинен утримуватися від поширення інформації, коментарів, що можуть завдати шкоди репутації державних органів; уникати виникнення реального та потенційного конфлікту інтересів у своїй діяльності.
Окрім того, Пристайко порушив принцип законності. Державний службовець зобов’язаний дотримуватися Конституції та законів України (ст. 19 Конституції, ст. 4, 8 Закону Про державну службу).
Він сам зізнався, що йде проти Конституції, коли ведучий ефіру перепитав, чи справді посол мав на увазі, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО.
«Так, ви праві, це те, що записано в нашій Конституції.Я зараз частково йду проти головного документа, що ми маємо»,- заявив Пристайко.
Заява речника МЗС Олег Ніколенка, що слова Пристайко «вирвані з контексту» не відповідають дійсності і є неправдою, щоб виправдати посла. Щоб переконатися в цьому, достатньо прослухати відео і аудіо записи відповідей Пристайка в ефірі двох програм BBC.
Петро Порошенко заявив, що «єдиний спосіб довести, що позиція Пристайка не є позицією української влади і Зеленського – негайно відкликати посла з Лондона і звільнити його з роботи».
На запитання Радіо Свободи, чи Банкова вимагала від Пристайка пояснень, він категорично сказав: «Ні, в мене ніхто не вимагає ніяких пояснень, тим більше Банкова».
ВИСНОВОК:
З контррозвідувальної точки зору, таке висловлювання Пристайка я розцінюю, як сигнал Путіну, переданого від Зеленського, що Україна готова відмовитися від вступу в НАТО і пристати на умови Путіна.Крім того, це може свідчити, що Зеленський через Єрмака і Козака веде приховані від суспільства переговори з Кремлем, добиваючись особистої зустрічі з Путіним, щоб «подивитися йому у вічі».
Січневе всеукраїнське опитування громадської думки, проведеного Київським інститутом соціології, засвідчило, що 58% українців не підтримують ідею прямих (віч-на-віч) переговорів Зеленського і Путіна. Вони переконані, що переговори з Путіним слід вести тільки за участю західних партнерів.
В умовах війни, яку Путін веде проти України з 2014 року, після таких висловлювань іноземним ЗМІ, які викликали обурення в суспільстві, Пристайкоповинен подати у відставку і бути звільненим. Якщо ж він цього не робить, то президент Зеленський зобов’язаний його відкликати і звільнити своїм указом.
Якщо Зеленський цього не зробить, це буде свідченням того, що Пристайко виконував доручення президента – публічно передав сигнал (повідомлення) Путіну, що Зеленський готовий відмовитися від вступу України в НАТО і пристати на умови Кремля. Іншого пояснення такій поведінці посла Пристайка і президента Зеленського я не нахожу.
На підставі викладеного, читач, керуючись своїми переконаннями, може зробити власний висновок і дати оцінку висловлюванню Пристайка про те, що Україна «може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини,враховуючи ту загрозу, яка є».
Україна – основний союзник США поза НАТО
Настав час президенту, парламенту і уряду ПОВТОРНО звернутися до США з проханням про надання України Статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (англ. Major Non-NATO Ally або MNNA) — визначення уряду США, що характеризує виключно тісні стратегічні і військові відносини з країнами, які не є членами НАТО.
Введення подібного статусу в двосторонніх відносинах визначає пріоритетність розвитку відносин США з цими країнами, у тому числі, можливість участі у спільних оборонних ініціативах, можливість проведення спільних досліджень військового характеру, участь у низці обмежених контртерористичних заходів, поставка обмежених видів озброєння, спільна участь у космічних проєктах.
Статус був законодавчо визначений 1989 року.
Наявність статусу не визначається входженням країн у ті чи інші військові блоки.
Нації, визначені головними союзниками, що не входять до НАТО, мають право на такі переваги:
• вступ до спільних проєктів досліджень та розробок з Міністерством оборони на основі спільних витрат
• участь у певних антитерористичних ініціативах
• закупівля протитанкових патронів з виснаженим ураном
• пріоритетна доставка військового надлишку (від пайки до кораблів)
• володіння військовими резервними запасами обладнання, що належить Міністерству оборони, яке зберігається поза межами американських військових баз
• позики обладнання та матеріалів для спільних досліджень та розробок та оцінок
• дозвіл на використання американського фінансування для придбання або оренди певного оборонного обладнання
• взаємне навчання
• прискорена експортна обробка космічної техніки
• дозвіл корпораціям країни робити заявки на певні контракти Міністерства оборони на ремонт та обслуговування військової техніки за межами США
Нагадаю, 21 липня 2014 року президент України Петро Порошенко заявив, що є підстави звернутися до Конгресу США про надання Україні статусу головного союзника поза блоком НАТО.
11 грудня 2014 року Сенат США (Верхня палата Конгресу) підтримав законопроєкт S.2828 під назвою «Акт підтримки свободи в Україні 2014» щодо надання Україні озброєння та статусу союзника без членства в Організації північноатлантичного договору (НАТО). Аналогічний законопроєкт під номером H.R.5782 повинен також бути підтриманим Палатою представників (Нижня палата Конгресу), і тільки потім президент США Барак Обама повинен був вирішувати, чи підтримувати рішення Конгресу, чи накласти вето.
1 червня 2019 року — Палата представників Конгресу США представила законопроєкт, який передбачає посилення підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, розширення оборонної допомоги та надання Україні статусу головного військово-політичного союзника США. Законопроєкти не дійшли до голосування, і як такі не стали законами.
18 лютого 2022 рокуСенат США схвалив резолюцію, що засвідчує підтримку України перед лицем російської агресії і засуджує Росію за агресію щодо України.
Ініціаторами резолюції стали впливові сенатори від обох партій США. Співавтори наголошують на важливості потужних дій на підтримку України.
«Сьогодні Сенат Сполучених Штатів діяв на двопартійній основі і надіслав потужне послання Росії та світові, що ми підтримуємо Україну, – заявив сенатор-республіканець Роб Портман. – Ця резолюція засуджує нагромадження російських військових на кордоні з Україною і підтверджує відданість обох наших партій із притягнення Росії до відповідальності, якщо та вторгнеться до нашого союзника – України».
Сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін також підкреслила єдність обох провідних партій США в підтримці України. Цим голосуванням «Сенат промовляє єдиним голосом: демократи та республіканці єдині і віддані підтримці наших українських партнерів проти ескалації насильства та агресії з боку Кремля, – вказала Шагін. – Путін зробить величезну помилку і відчує на собі повну увагу Конгресу США, якщо вирішить вторгнутись до України».
Як повідомляв “Голос Америки”, раніше цього тижня лідери Сенату США опублікували спільну заяву, в якій висловили солідарність з Україною та союзниками по НАТО, яким загрожує Росія.
«У цей похмурий час ми надсилаємо двопартійне послання солідарності та рішучості народу України і таке ж чітке попередження Володимиру Путіну та Кремлю», – йдеться у заяві 12 високопоставлених сенаторів, які представляють Демократичну та Республіканську партії.
«Ми готові повністю підтримати негайне введення потужних, надійних та ефективних санкцій проти Росії, а також жорстких обмежень та заходів щодо контролю за експортом до Росії, і ми закликатимемо наших союзників і партнерів у Європі та в усьому світі приєднатися до нас», – значиться у заяві.
Заява відзначає, що США та їх партнери повинні «швидко діяти, щоб гарантувати, що уряд України отримуватиме стабільну екстрену допомогу (sustainedemergencyassistance – англ.) для захисту проти незаконного вторгнення Росії».
Це добре, що «у цей похмурий час» Сенат «засуджуєнагромадження російських військових на кордоні з Україною» івчергове висловлюєнам «солідарність», але резолюція і заява не мають чинності Закону.
Надайте Україні Статус основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (англ. MajorNon-NATO Ally або MNNA). Статус не буде юридичною перешкодою для вступу України в НАТО в майбутньому.
Росію з ООН – геть!
На мою думку, Україна разом з США, Великобританією, Польщею і країнами Балтії повинна ініціювати на Генеральній асамблеї ООН питання про виключення РФ із ООН, засновницею якої вона ніколи не була, як країну агресора, за аналогією виключення СРСР з Ліги Націй 14 грудня 1939 року за розв’язання війни проти Фінляндії.
Міжнародно-правові підстави для цього є. Вони мноюу статті «Світова психологічна війна, як передвісник розпаду Росії – останньої «Імперії зла», яка опубліковані виданнями «Цензор.НЕТ» і «Українським репортером».
Світова психологічна війна, як передвісник розпаду Росії – останньої «імперії зла»
«УПА»
Україна, Польща та Велика Британія офіційно започатковують новий тристоронній формат співпраці, який покликаний зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю між державами.
Про це на пресконференції з главою МЗС Британії у Києві повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Сьогодні ми маємо честь і приємність повідомити про започаткування Україною, Великою Британією і Польщею нового тристороннього формату співпраці», – сказав Кулеба.
Він додав, що невдовзі на офіційних сайтах трьох відомств з’явиться відповідна спільна заява трьох міністрів закордонних справ.
З ініціативою створення формату, який є частиною стратегії малих альянсів якпроактивної зовнішньої політики України, виступив офіційний Київ у жовтні 2021 року.
Новий альянс, розповідав раніше Кулеба, ґрунтується не на локальній географії, а на спільних принципах України, Польщі та Британії, прагненні зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю і готовності до конкретних дій.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначав, що новий формат співпраці між Польщею, Україною та Британією передусім покликаний зміцнити безпеку у регіоні, у чому зацікавлені всі три країни.
Про новий тристоронній альянс, який в народі уже назвали «УПА» – Україна – Польща – Англія) дивіться у відео на YouTube-каналі «ЄвроПравди»: Союз Україна-Британія-Польща. Всі деталі та очікування
«На кону – майбутнє безпеки усього світу»
15 лютого президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали Звернення до країн-підписантів Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму)
У зв’язку з ситуацією, яка склалася навколо України, приведу основні його положення.
«П’ять ядерних держав зобов’язалися перед Україною поважати її незалежність та територіальну цілісність. Надання гарантій безпеки (а саме ці слова були у назві Будапештського меморандуму, під яким поставили свої підписи супердержави) стало умовою добровільної відмови України від її ракетно-ядерного потенціалу. На той момент він був третім у світі, перевершуючи потенціали Франції, Великої Британії та КНР.
Ще у 2014 році Росія зруйнувала нашу територіальну цілісність, окупувавши Крим та частину Донбасу. Сьогодні з трьох сторін на Україну направлена загроза подальшого військового вторгнення.
…Що ж ми чуємо у відповідь на такі дії від тих учасників угоди, на чий захист та начиюрішучість ми мали б розраховувати? Тільки заклики до їхніх громадян та дипломатів тікати з небезпечної України якнайшвидше. Тільки страхітливі попередження про вторгнення як не сьогодні, так завтра, які вже завдали величезної шкоди нашій економіці та сіють паніку серед населення.
Тільки суворі попередження агресору, що він заплатить якусь «ціну» .
…Сьогодні – вирішальний момент, коли ще можна довести, що Будапештський меморандум не був простим обманом. Що сильний може бути чесним та сміливим. Що сила – не лише у можливості погрожувати тим, хто слабший, а й в умінні тримати власне слово.
Так доведіть свою справжню силу. Реально, дійсно допоможіть тим, хто вам колись повірив. Зробіть нарешті ті кроки, які здатні зупинити агресора, а не підкріпити його віру у безкарність. Скажіть нарешті ті слова, які змусять його замислитися, а не глузливо посміхатися.
…На кону зараз – не лише доля України та ваш світовий авторитет. На кону – майбутнє безпеки усього світу.
Усвідомлюйте це. І майте силу бути відповідальними та мужніми!»
Ще 2017 році у статті «Ми не брати: як учені довели відсутність «рідства» між українцями і росіянами» («Україна Молода») я попереджав, що через російську агресію впродовж трьох-п’ять років Україна опиниться в епіцентрі глобальної геополітики, де буде вирішуватися не лише її доля, а й майбутнє всієї цивілізації, перерозподіл сфер політичного і економічного впливу та встановлення нового світового порядку за контролем розподілу природних ресурсів життєзабезпечення (в першу чергу хлібом і питною водою).
У зверненні щодо ситуації навколо України президент США Джо Байден 15 лютого2022 року наголосив: «Це більше, ніж про Росію і Україну, це про захист того у що ми віримо – про майбутнє, яке ми хочемо для цього світу, про свободу і право країн обирати свою долю, право народів обирати своє майбутнє. Це про те, що країни не повинні силою змінювати кордони своїх сусідів».
Роздуми вголос або поради Зеленському
Нагнітання психозу буде продовжуватися через путінські ультиматуми, шантажі, погрози, постановочні душороздираючі фейкові новини, масові обстріли українських позицій, кроваві провокації,хаотичні терористичніакти, цілеспрямовані диверсії, хакерські атаками, бойові дії під чужим прапором на території Росії, які будуть приписувати українцям та інші способи з арсеналу так званих гібридних воєн.
Широкомасштабної (повномасштабної) воєнної агресії Росії – вторгнення російських військ в Україну НЕ БУДЕ. У ймовірність повномасштабного нападу Росії НЕ ВІРЯТЬ 62,5% українців. Про це свідчать опубліковані дані всеукраїнського соціологічного дослідження на тему «Україна на тлі загроз», проведеного в середині лютого ц. р. експертно-аналітичним центром «Інститут Горшеніна». Більшість громадян (53,4%) вважає, що українська армія ЗМОЖЕ ЗАХИСТИТИ Україну у випадку розширення військової агресії з боку Росії.
Нагадаю, що майже 60% громадян Україниготові долучитися до різних форм опору в разі відкритого нападу з боку РФ. Понад 37% будуть чинити збройний опір, а 23% готові опиратися через акції громадської непокори (страйки, бойкоти, мітинги тощо).
Ці дані радують душу – понад 60% українців не живуть в страху і не піддаються панічним настроям. Вони впевнені у собі і ЗС України. Такий народ перемогти НЕМОЖЛИВО! Українці не боїться «Вовчика/чортика Путіна», яким би його не малювали московські пропагандисти. Тут я спокійний.
В ситуації, що склалася навколо України, мене турбує лише одна людина, яка займає пост Президента і Верховного головнокомандуючого ЗС України – Володимир Зеленський. В силу своєї професії я глибоко вивчив його психологічний портрет і психотип характеру, знаю всі його вади і вразливі місця, білі плями біографії з дитинства і за роки перебування в Москві, його контакти,зв’язки, які використовує Путін і його спецслужби, щоб управляти Зеленським.
В якийсь критичний момент Зеленський, на мою особисту думку, може не витримати і морально-психологічно зламається. Впаде на коліна перед Путіним, благаючи дивлячись йому у вічі і почне домовлятися з ним уже не по середині, а на його умовах.
Наслідки будуть непередбачувані, набагато трагічніші і небезпечніші для України ніж в першій половині 2014 року. Доля Зеленського мені байдужа…
Та не однаково мені,
Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.
Щоб цього на трапилося вважаю за необхідне дати Зеленському декілька порад, звернувшись до нього на ти і по імені (він публічно дозволив так звертатися до нього).
Перша. Володимире, ні за яких обставин і умов НЕ погоджуйся на реалізацію «Мінських домовленостей» (у які загорнута так звана формула Штайнмаєра), підписаних під стволами путінських гармат. Це – капітуляція і зрада!
З точки зору міжнародного права і національного законодавства «домовленості» нікчемні і нічого не варті. Свою роль вони відіграли і почили в обозі. Земля їм пухом…
Ніякого особливого статусу для ОРДЛО. Не приймай й інших пропозицій Москви і Заходу, якібудуть обмежувати суверенітет нашої країни. Сьогодні час грає на Україну.
Друга. Поруш перед США питання про надання УкраїніСтатус основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО. Набуття Статус НЕ позбавляє Україну права на вступ до НАТО в майбутньому.
Третя. Ні за яких обставин не зустрічайся один-на-один з Путіним.
58% українців не підтримують ідею прямих (віч-на-віч) переговорів з Путіним. Вони переконані, що переговори з вбивцею-психопатом слід вести тільки за участю західних партнерів.
Нагадаю, як проходили мінські переговори в лютому 2015 року. Екс-президент Франції Франсуа Олланд, учасник і підписант мінських домовленість написав про це у своїй книзі «Уроки влади» (раджу прочитати).
«Я швидко зрозумів, що Путін хоче виграти час і відтермінувати припинення вогню на якомога пізніший час, щоб дати сепаратистам оточити українську армію та завоювати додаткові позиції.Наміри Путіна були цілком очевидними. Він хотів зберегти свій вплив на російськомовному регіоні та максимально послабити проєвропейську владу у Києві. Західні переговірники сподівалися припинити стрілянину та знайти компроміс, який зберіг би територіальну цілісність України», – пише Олланд.
«Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Я вас розчавлю – кричав Путін на Порошенка. Це виказало, що російські війська на Сході України є. Путін схаменувсяі взяв себе в руки», – зазначає Франсуа Олланд.
«Порошенко невідступно боронив суверенітет своєї країни, тоді як Путін домагався автономії для повсталих провінцій і хотів відтягти припинення вогню ще на три тижні. Він був настільки жорстким, що заперечував свій прямий зв’язок із ватажками терористів, говорив, що не може за них вирішувати, вимагав, щоб із ними проконсультувалися», – каже колишній президент Франції.
Володимире, а ти здатний жорстко вимагати від Путіна повернення Криму і виведення російських військ з окупованого Донбасу?
Я особисто думаю, що ні! Ти жодного разу навіть не ставив такі питання перед керівництвом Кремля. Ти боїшся вимовити слова, що Росія і Путін агресори і окупанти.
Володимире, ніколи не подавай руки Путіну. Його руки по лікті в крові. Це небезпечно для тебе особисто і принизливо для України. Пам’ятай Заповідь наших пращурів – оріїв-русів: «Не вір ворогу і вбивці брата твого…».
Четверта. Настав час чітко і однозначно заявити про своє ставлення до агресора-окупанта-терориста-вбивці Путіна. Виступаючи на безпековій конференції у Мюнхені 19 липня, ти жодного разу не згадав ім’я Путіна і не назвав Росію державою агресором-окупантом.
Чому? Ти, що патологічно боїшся його? За весь час свого президенства, ти жодного разу не сказав ким є Путін для України, що він розпочав війну, анексував Крим, окупував частину Донбасу, в результаті чого загинули тисячі українців, мільйони стали біженцями.
Володимире, не бійся Путіна! «Кремлівський карлик» – боягуз, страдає манією переслідування, живе в постійному стані тваринного страху, має декілька двійників і ховається у бункері. Путін не такий страшний чорт, як його малюють. Знаю його особисто. Зараз, при зустрічі, виконав би Заповідь оріїв-русів: «Ворога Роду твого знищуй без пощади…».
Не бійся назвати речі своїми іменами: Росія – держава агресор-окупант-терорист. Путін – воєнний злочинець, якого чекає Міжнародний трибунал в Гаазі.
«Путін – вбивця. Суд над агресором ще попереду. Вільна, сильна, європейська, демократична Україна – срібна куля, в’язанка часнику і осиковий кілок у домовину російському імперіалізму» .
Вбивцею Путіна назвав і президент США Джо Байден, який сьогодні з союзниками по НАТО рятує Україну від російської агресії і «божевільного з ядерною кнопкою», якому ти хочеш подивитися у вічі.
Володимире, Бог не в силі, Бог у правді. Ці істинні золоті слова не раз повторював Григорій Богослов, щоб допомогти людям укріпити силу Духа. Спробуй – час ще є…
П’ята. Подай руку п’ятому президенту Петру Порошенку заради об’єднання нації і перемоги над російським агресором-окупантом. Припини політичні переслідування своїх опонентів, волонтерів, добровольців.
Шоста. Володимире, якщо ти мужчина, дотримайся свого слова, даного на стадіоні “Олімпійський” під час виборчих дебатів 19 квітня 2019 року: “Я йду на один строк і через п’ять років буде другий президент”. Перед цим, 25 січня 2019 року ти заявив журналістам: “Одразу хочу запевнити – іду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього”.
Сьома. Володимире, якщо тоб іне під силу зробитиці кроки, попроси вибачення в українського народу і добровільно подай у відставку. Люди зрозуміють…
Землю свою, яка нам дана нашими Світлими Богами, зорана нашими предками, зрошена потом і кров’ю батьків, дідів, прадідів наших нікому не віддамо. Будемо її захищатати так, як заповідали наші славетні пращури – орії-руси:
“Щоб руки наші трудилися о рала наші, а мечами добували незалежність нашу”.
За нами Правда, з нами Бог. Ми, українці здобудемо Перемогу над нашим споконвічним ворогом Росією – останньою «імперією зла», яка сьогодні є “центром Зла в сучасному світі”.
Слава Україні! Героям слава! Слава Нації! Смерть ворогам! Україна понад усе!
Григорій Омельченко, Герой України, генерал-лейтенант,
народний депутат України 2-6 скликань, член ПАРЄ (2006-2010)
Малюнок на головній Андрія Петренка.