У столичній Публічній бібліотеці імені Лесі Українки митці провели цікавий святковий захід
“І хоч нещодавно відшумів День Києва, до міста каштанів хочеться повертатися знову і знову”, – розповідає Заслужена діячка естрадного мистецтва України, співачка, громадська активістка, волонтерка Леся Королик.
Пані Леся повідомила про цікавий захід, що відбувся у столичній Публічній бібліотеці імені Лесі Українки, на який було запрошено багато цікавих гостей.
“Цей храм книг зібрав високопрофесійних митців, викладачів, керівників, громадських діячів в одну творчу українську родину, тих, кому не байдужа доля України, тих, хто вкладав і продовжує вкладати всі свої зусилля у розвиток , популяризацію національних цінностей, цим самим примножуючи скарбницю української культури, – розповідає Леся Королик. – Серед учасників також були і члени журі Міжнародного мистецького перформансу “Ти у серці моїм, Україно!”. Організатор – міський центр народної творчості та культурологічних досліджень Департаменту культури КМДА і культурно-просвітницька асоціація “Mist-IlPonte “(Італія). Модерувала голова оргкомітету Міжнародного мистецького перформансу “Ти у серці моїм, Україно!” Оксана Парфус та голова журі цього проєкту Леся Королик.
Розпочали захід з хвилини мовчання, вшанувавши пам’ять загиблих Героїв, які захищади країну від рашистів. Було підведено підсумки Різдвяно-мистецького багатожанрового фестивалю-конкурсу “На різдвяні свята всі ся згуртуймо”. Отож кожний учасник та член журі, які прийшли на цю зустріч, мали змогу познайомитися один з одним та поділитися враженнями від фестивалю-конкурсу.
На цю тему: Стартував Різдвяно-мистецький багатожанровий онлайн фестиваль-конкурс “На Різдвяні свята всі ся згуртуймо!”
Кожен з присутніх поділився думками про досягнення на мистецькій ниві, про те, як російсько-українська війна вплинула на їхню творчість та як змінила пріоритети і змусила сьогодні цінувати найважливіше – життя. У виконанні Анатолія Демчука, Оксани Петрикової, Народного колективу театру “Ладоньки ” (з якими я співала разом), Світлани Кас’яненко,Тетяни Мирошниченко Лариси Недін, Зої Ружин, Валентини Єфремової, Тамари Котелі, Тетяни Хом’як прозвучали пісні та поезії, написані до і під час війни.
Приємною несподіванкою для всіх були подарунки від Громадської організації “Федерація жінок за мир у всьому світі”, якими вони щедро обдарували членів журі та учасників фестивалю-конкурсу. А сумочки для телефонів та прикраси для жінок на волосся – стрічка-коса, яку власноруч гачком сплела пані Людмила Грабовенко, всіх приємно вразила і потішила. Це було щось надзвичайне! Всі були у захваті. На завершення свята-заходу у виконанні чарівної Оксани Петрикової прозвучала улюблена пісня – гімн Києва “Як тебе не любити, Києве мій!”.
Читайте також: Співуча “пташка” з Прикарпаття – Леся Королик – несе у світ українські пісні і культуру (+відео)
Ще більшої святковості додали вишиті рушники з власної колекції Зої Ружин, якими вона прикрасила залу бібліотеки. Ця жінка – справжня берегиня національних цінностей. Щиросердечно дякуємо їй. Від душі дякую всім, і кожному окремо, хто долучився до цього свята, щоб воно відбулося і пройшло дуже гарно та велично. Безмежно вдячна Оксані Парфус, голові оргкомітету за чудову організацію цього заходу, членам журі за постійну підтримку моїх ідей, учасникам – за цікаве знайомство і подарунки, запрошеним гостям – за те , що були з нами і духовно єдналися на культурно-мистецькій ниві. Як голова журі і від імені організаторів Міжнародного мистецького перформансу “Ти у серці моїм, Україно ” окремо хочу подякувати пані Тетяні Коцебі та її громадській організації за підтримку фестивалю-конкурсу, за високі нагороди для учасників номінації “Найкраще виконання “Щедрика “, за щедрі дарунки для всіх присутніх на урочистому заході.
Щиро дякую колективу бібліотеки, директору Ользі Романюк та завідуючій Інні Івановій за допомогу в організації цього заходу, за гостинність. Особливо прижмно, що під час заходу від Департаменту культури КМДА та Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень мені, як голові журі, було вручено грамоту. Анатолій Демчук від Українського Чорноморського Козацького війська вручив мені Універсал, Реєстрову Грамоту, службове посвідчення та нагородив Почесною грамотою.
Ми живемо у непростий для України і всіх нас час, дуже нелегко нам працювати в цих умовах на культурно-мистецькій та освітянській ниві. Але ми єднаємося, гуртуємося, підтримуємо один одного в наших проєктах, і ми на одній хвилі, а отже, ми усі живемо і творимо з любов’ю до України, для України і заради неї. Бажаю всім успіхів та нових здобутків, Україні – процвітання та розвитку! Разом ми – СИЛА! ТРИМАЙМОСЯ РАЗОМ! Тримаймо культурно-мистецький і освітянський стрій! Низький уклін і вдячність ЗСУ за ці можливості!”