У прокат вийшов унікальний український фільм “Чорний козак”

В український прокат 25 жовтня вийшов фільм у жанрі історичного фентезі “Чорний козак”, зйомки якого тривали 10 років.
Про це йдеться на сторінці фільму у Фейсбуці.

Фільм знято за мотивами казки Сашка Лірника “Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття”. За сюжетом, події відбуваються за часів козацтва. Красуня Ганна провела на війну чоловіка, виховує дитину, самостійно веде господарство і відваджує численних залицяльників. Але ночами почали відбуватися дивні речі – хтось приходить до садиби і виконує найважчу роботу: оре землю, лагодить ворота. Ворожка дає Ганні чаклунське яйце, яке зробить її невидимою і допоможе розгадати таємницю нічного гостя.

Частина зйомок відбувалася у селі Легедзине на Черкащині, де знаходиться очолюваний Чабанюком Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».
Сюжет переносить глядачів до козацької доби та занурює у містичну історію про кохання. У картині знайшлося місце героїзму, традиціям та магії. Автори наголошують, що цей фільм оповідає про велич українського духу та нескорений український характер.

Єдиною професійною акторкою стала Марина Юрчак, яка знялася у ролі головної героїні. Головну чоловічу роль виконав козак, організатор походу козацької чайки до Лондона Василь Середенко. Серед інших учасників команди – історики, культурологи, етнологи, історичні реконструктори, народні майстри, етногурти, художники, музиканти, тележурналісти та письменники, зокрема, брати Капранови, які знялися у стрічці.

Режисер фільму – історик Владислав Чабанюк, лауреат премії BBC “Коронація слова”. Саундтрек до фільму виконують гурти “ДахаБраха” і “Піккардійська Терція”.

Меценатами картини виступили звичайні українці: фермери, підприємці, бізнесмени та усі небайдужі до розвитку українського кінематографа. За словами експертів, команді «Чорного Козака» вдалося довести, що знімати кіно в Україні реально без державної підтримки.

Зібрані в прокаті кошти будуть передані на реабілітацію воїнів, які зазнали поранень під час бойових дій на сході України.

“Селяни та історики-любителі зняли повнометражний містичний фільм. Без державної підтримки, досвіду і на голому ентузіазмі селяни та історики-любителі зняли повнометражний містичний фільм, який з успіхом розлетівся по кінотеатрах країни. Над стрічкою працювали аж 10 років. А монтували у перервах між городами та доглядом за худобою у звичайній сільській комірчині”, – написав у Фейсбуку автор твору Сашко Лірник.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *