У Львові визначили найкращі українські книжки
У рамках Львівського книжкового форуму оголосили результати головної книжкової премії – BookForum Best Book Award.
Як передає «Український репортер» із посиланням на портал «Форум видавців», загалом на конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв, а журі засідало у трьох містах: Києві, Харкові та Львові.
Гран-прі здобула книжка «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво «Родовід».
Спеціальну відзнаку в номінації «Свобода» отримала книжка «В ізоляції. Дописи про Донбас», автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво «Люта справа».
Переможці за номінаціями:
- «Класична українська література» – «Листи. Леся Українка» видавничий дім «Комора»
- «Сучасна українська поезія» – «Антологія молодої української поезії», упорядник Мирослав Лаюк, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»
- «Класична іноземна література в українському перекладі» – «Сенека. Моральні листи до Луцілія», перекладач Андрій Садомора, видавництво «Апріорі»
- «Сучасна іноземна література в українському перекладі» – «За лаштунками в музеї», Кейт Аткінсон, видавництво «Наш Формат»
- «Література для дітей віком від 0 до 5» – «Улюблені вірші-3», упорядник Іван Малкович, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»
- «Література для дітей віком від 6 до 12» – «Казки на ніч для дівчат бунаток», Елена Фавіллі, видавництво «Книголав»
- «Література для підлітків і YA» – «Повернутися з війни», авторка Наталя Нагорна, видавництво «Діпа».
- «Non-fiction» – «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі», автори Гаролд Ґреґорі Мур, Джозеф Лі Ґелловей, видавництво «Астролябія».
- «Біографія» – «Наречена Шульца», Агата Тушинська, «Видавництво 21».
- «Історія» – «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», авторка Енн Епплбом, видавництво «HREC-PRESS»
- «Візуальна книга» – «Авангард. Українські художники першої третини XX ст.», автор Дмитро Горбачов, видавництво «Мистецтво»
- «Наукова література» – «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», автор Оксана Стадник, видавництво «ТзОВ “Аверс”»
- «Популярна наукова література» – «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», автори Андрій сова та Ярослав Тимчак, видавництво «Апріорі».
У номінаціях «Сучасна українська проза» та «Література з економіки, бізнесу та фінансів» переможців не обрано.
Фото rodovid.net