У Києві можна помилуватися гобеленами художниці з Полтавщини (+фото)

Виставка гобеленів Ольги Пілюгіної “Обраний шлях” відкрилася вчора у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві. 

Пані Ольга обрала шлях краси і ділиться із нею з усіми охочими.  Нині вона працює в Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, який свого часу сама закінчила. Майстриня не тільки зачаровує світ красою, яку творить, а й прививає її дітям. Після вузу Ольга Пілюгіна працювала у Полтавській дитячій художній школі.

Із своїми роботами, які можна побачити цими днями у столиці, мисткиня знайомить у Фейсбуку.  Основою експозиції є сучасні тематичні орнаментальні твори у авторському стилі, створеному на основі кращих традицій українського килима. Цей напрям є одним із основних у моїй творчості, – розповідає майстриня.

 

Серед представлених – гобелени, що були визнані кращими у 2014-2019 роках на Всеукраїнських виставках-конкурсах «Кращий твір року»: «Гетьманський», «Козацький», «Добробут», «Зоряний», «Квітуча родина». Знаковим є гобелен «Гетьманський», який було створено на Грант Президента України 2014 року. Він став першим у серії орнаментальних робіт, що увібрали в себе характерні риси українського бароко, пропущені крізь призму особистого бачення.

В основі композицій вічний символ роду – «Дерево життя». Вони проростають з глибини віків у сьогодення. Це зв’язок із нашими предками, нашим міцним корінням.

 

Особливе місце в експозиції займають твори-роздуми на теми кохання, що окриляє і надихає, а також прагнення людської душі до світла та любов до рідного краю.
Кожен гобелен це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання. Це розповіді з глибоким змістом і символізмом.

Гобелени виконані у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками цікаві своєю фактурою, глибиною, теплом та особливою кольоровою гармонією.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *