Цього року Діамантовий Дюк поїхав до Чернігова

Чернігівські поети Сергій і Тетяна Дзюби здобули «Діамантового Дюка у Римі» – найвищу відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Пушкін і Гоголь в Італії».

Причому, одразу у двох номінаціях. Тетяна Дзюба – за нову книжку віршів «Танок Саломеї» (Канада, Торонто) і численні наукові статті про Миколу Гоголя, Пантелеймона Куліша, Михайла Коцюбинського й інших видатних наших класиків в українських та зарубіжних виданнях. А Сергія Дзюбу нагороджено за поетичний цикл «Українець Микола Гоголь в Італії» та його есеї і рецензії.

Італія цьогоріч особливо прихильна до творчості цього поетичного подружжя – Тетяна та Сергій Дзюби стали переможцями і Міжнародного літературно-мистецького фестивалю (Італія – Німеччина – Україна). За визначну творчість та подвижницьку наукову діяльність їх нагороджено почесною міжнародною медаллю Франческо Петрарки.

Довідково: Вірші поетів Сергія і Тетяни Дзюби перекладені понад 60-ма мовами світу, зокрема й італійською, і надруковані в часописах 40-ка держав. За кордоном видані 15 їхніх книжок, нещодавно – збірка віршів Тетяни Дзюби «Танок Саломеї» (в Канаді, у популярній серії лауреатів Міжнародної літературної премії імені Ернеста Хемінгуея) і роман для дітей Сергія Дзюби «Кракатунчик – кленовий бог» (перша частина казкової трилогії «Душа на обличчі» – у Казахстані та Канаді).

Василь СЛАПЧУК,письменник, літературознавець

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.