Премію імені В’ячеслава Чорновола присуджено Світлані Орел з Кропивницького

Журналістка, засновниця «Кропивницький час-time» Світлана Орел (Бондар) стала лауреаткою премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2020 року. Нагороду їй присудили за книгу про опір організаторам Голодомору 1932-1933 років – «Ті, хто не хотів помирати мовчки», видану КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція» в 2018 році.

Про це  повідомляється на сайті Держкомтелерадіо.

Книга висвітлює новий аспект у вивченні історії Голодомору – опір українців організаторам штучно заподіяного голоду. Досі увага дослідників Голодомору 1932-1933 рр. переважно акцентувалася на інформації про страждання українського селянства. «Подібний дисбаланс в увазі до проблеми призвів до появи шкідливих міфів на кшталт: «селяни покірно корилися вбивцям», «що це за нація, яка не чинить спротиву, коли її нищать?», «ніякого опору організаторам Голодомору не було», – зазначає у передмові до книги кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.

Автор на основі архівних документів і фактів розповідає у своїй книзі про численні спроби жителів нинішньої Кіровоградщини боротися проти нещадних експериментів комуністичної влади. На думку членів Комітету з присудження премії, книга  сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців, додає віри українцям у свої сили і своє майбутнє.

Світлана Орел (Бондар) – член правління обласної Кіровоградської організації НСЖУ, лауреат обласних літературних премій в номінації «Публіцистика», автор кількох художньо-публіцистичних книг та краєзнавчих видань. Друкувалася на шпальтах газети «Дзеркало тижня». Нині – засновник і редактор сайту «Кропивницький час-time».

Загалом на розгляд Комітету цього року надійшло 16 публіцистичних творів, автори яких живуть і працюють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Кропивницькому, Дніпрі, Черкасах, Чернігові, Кам’янець-Подільському, Житомирі.

На думку членів Комітету, рівень поданих на премію робіт доволі високий«Ми щороку спостерігаємо високий професійний рівень представлених творів, їхнє патріотичне спрямування», – зазначив голова Держкомтелерадіо, голова Комітету з присудження премії Олег Наливайко.

Він нагадав присутнім, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, відповідно до урядової постанови, присуджується щорічно, починаючи з 2004 року. «Її мета – сприяти появі і відзначати найкращі твори, що спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. З 2018 року її розмір збільшено до 20 тисяч гривень. Нагородження лауреата премії відбудеться традиційно у грудні, напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола», – зазначив Олег Наливайко.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *