Поет і бард Олекса Бик вразив поезією “Незрим(н)ість” (+відео)

Ім’я Олекси Бика вже добре відоме в Україні. Поет, лауреат літпремії імені Василя Симоненка… На сході країни воював з російськими загарбниками як доброволець у “Правому секторі”.

Олекса виконує свої пісні, чимало з яких стали дуже популярними. Як не згадати його дивовижний твір “Добровольці Божої чоти”! На хвилі народного уподобання й композиція «Янголи в камуфляжі», яку в рамках проекту #ПісніВійн Олекса виконав разом з лідером гурту “Тінь Сонця” Сергієм Василюком.

 

Автограф від автора – журналістам “Українського репортера” Леоніду та Світлані Фросевич

Нещодавно у Києві пройшла презентація другої поетичної книги Олекси Бика “Незрим(н)ість”. Про що ця збірка з такою, оригінальною, назвою? Як пояснює анотація, “за кожним написаним текстом проглядається ще кілька ненаписаних, але пережитих, перевідчутих і переболених”. Олекса каже, що не акцентує увагу читача лише на війні, він показує й інші сторони нашого динамічного життя, його трагізм, і те, що наповнює дні світлом, що спонукає жити і любити на повні груди.

“Вона носить його сорочку і кулю на ланцюжку, вона пише йому уранці і опівночі по рядку… Він на фото у однострої, палець правої — на курку. Він сміється і мружить очі. Та ніколи не воскреса”.

Олекса Бик. Побратимам –  на згадку

Так може писати лише Олекса Бик, який прежив біль втрати бойових побратимів, якому “щось муляє, ніби душу світ вийма”. І який “навчається жити навпрошки”, іти “по лінії прибою”.

Або ще з інтимної лірики: “Рахую секунди, мов кроки твоєї ходи, заплутавши серце у ці безнадійні тенета. У наших з тобою побаченнях по інтернету мені тебе мало, як рибі в пустелі — води…”

Бунтарство поета-патріота також прочитується у збірці: “…Ти дух залізняків і гамалій, і твоя доля буде непростою у вирі поворотів і подій”.

Поезія Олекси — глибока, філософська, можливо, кожен читач побачить за цими рядками щось своє, сокровенне, те, від чого “тебе прошивають роки навиліт”. І можливо, своєрідні та яскраві поетичні образи допоможуть краще зрозуміти внутрішній світ захисників України. Чи не про таких воїнів ці рядки: “Змирившись із одвічною війною, ти сам перетворився на набій”?

Яскраве доповнення до презентації книги: Леся Рой і Антон Сурмін (гурт “Телері”)

До речі, про назву збірки. Олекса каже, що якось із письменником і видавцем Сергієм Пантюком дійшли такого висновку: кожен митець має борг перед нацією — поповнювати скарбничку української мови новими словами. Ось так і з’явилася “незрим(н)ість”.

Між іншим, книгу чудово надруковано у видавництві Сергія Пантюка.

Леонід ФРОСЕВИЧ
Світлана ФРОСЕВИЧ

Фото на головній: Олекса Бик і ведуча творчого вечора поетеса Олена Задорожна

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *