Олександр Ягольник про пісенний конкурс: російська ФСБ – “спалилася”

Відомий продюсер, композитор, журналіст Олесандр Ягольник в розмові з «Українським репортером» щодо фіналу Національного відбору на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”-2019 сказав, що російська ФСБ знову «спалилася», намагаючись навязати українцям свою гру.

Нагадаємо, що за підсумками голосування нашу країну має представляти cпівачка Maruv (Ганна Корсун), яка планує гастролі в Росії. Читайте про це тут

Бали журі розподілилися наступним чином: 1 – Anna Maria, 2 – Brunettes shoot Blondes, 3 – Kazka, 4 – Yuko, 5 – Maruv, 6 – Freedom Jazz.

Глядачі проголосували так: 1 – Yuko, 2 – Anna Maria, 3 – Brunettes shoot Blondes, 4 – Freedom Jazz, 5 – Kazka. 6 – Maruv.

-Для мене дивним є те, що проголосувала мізерна кількість українських глядачів, а також те, як вони поставилися до подій на конкурсі, – говорить Олександр Ягольник.  -Вважаю, що факти «російського сліду» є надто очевидними, хто б що не казав про чесність голосування; ми ж знаємо, як «попрацювала» путінська ФСБ під час  виборів президента США. В Україні, думаю, їм було зробити щось у «справі Євробачення» набагато легше, аніж під час американських виборів. Не вірю, що українські глядачі поставили Yuko (солістка Юлія Юріна) один бал – людині, яка тут же, привселюдно відмовилася від російського громадянства. Тому що розумію, наскільки для українців тема відродження власної ідентичності болить… І ось Юлія   зрікається російського громадянства на користь України… Від пісні, яку виконав гурт Yuko, журі шаленіє, у них дійсно – гарний номер. Єдина пісня українською мовою на цьому відборі і – усього один бал. Думаю, ФСБ вочевидь «спалилася». Якби вони ще й дали тандему Anna Maria, колаборанткам, один бал, а Yuko – два, то це ще куди не йшло,  я б може й мав сумнів. А так – ФСБ «спалилася»… І те, що глядачі поставили колаборанткам два бали, а нашим українцям, українській пісні, новоспеченій українській громадянці– це нонсенс.

-Які запобіжні механізми, на ваш погляд, варто задіяти, щоб не повторилося подібне?

-Мені здається, якби парламентарі проголосували за законопроект, який знаходиться у Верховній Раді, щодо впорядкування гастрольної діяльності, відповідного ставлення держави до цього, то подібної ситуації взагалі не було б. У цьому законопроекті є цікава норма: телевізійний мовник під час виступу всіх тих, хто хоче гастролювати в Росії, має розміщувати на екрані титри – цей співак гастролює на території держави-агресора. Звісно, сьогодні Росія всіляко заохочує усіх тих, хто до них їде гастролювати: там – більші гонорари, і роялті чесніше виплачують.

Багато патріотично налаштованих гуртів, співаків не можуть пробитися на цю стежку до Євробачення, до Нацвідбору потрапити. Чому така несправедливість?

-Якщо і є, то ця несправедливість, на мою думку, має конкретне імя і прізвище – музичний продюсер Руслан Квінта (Ахріменко). Це ще одна тема: після потужної хвилі нової української музики, яка сьогодні народилася, брати у пул людей, які гастролюють в Росії і не приховують свого ставлення до анексії Криму – це все тільки від СТБ і Руслана Квінти залежало, і вони це зробили.

-А від журі конкурсу Національного відбору?

-Журі – це один із «інгредієнтів» цього шоу під назвою Національний відбір, він – один із важливих, як і ведучий Сергій Притула. В них є контракти, вони виконують свою роботу.

-Яким може бути розв’язок цієї історії із поїздкою співачки Maruv на пісенний конкурс?

-Мені здається, що вона має гарну команду юристів, отож дуже цікаво, як далі будуть розрулювати цю історію…

Розмовe вів Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *