Олександр Ягольник про пісенний конкурс: російська ФСБ – “спалилася”
Відомий продюсер, композитор, журналіст Олесандр Ягольник в розмові з «Українським репортером» щодо фіналу Національного відбору на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”-2019 сказав, що російська ФСБ знову «спалилася», намагаючись нав’язати українцям свою гру.
Нагадаємо, що за підсумками голосування нашу країну має представляти cпівачка Maruv (Ганна Корсун), яка планує гастролі в Росії. Читайте про це тут
Бали журі розподілилися наступним чином: 1 – Anna Maria, 2 – Brunettes shoot Blondes, 3 – Kazka, 4 – Yuko, 5 – Maruv, 6 – Freedom Jazz.
Глядачі проголосували так: 1 – Yuko, 2 – Anna Maria, 3 – Brunettes shoot Blondes, 4 – Freedom Jazz, 5 – Kazka. 6 – Maruv.
-Для мене дивним є те, що проголосувала мізерна кількість українських глядачів, а також те, як вони поставилися до подій на конкурсі, – говорить Олександр Ягольник. -Вважаю, що факти «російського сліду» є надто очевидними, хто б що не казав про чесність голосування; ми ж знаємо, як «попрацювала» путінська ФСБ під час виборів президента США. В Україні, думаю, їм було зробити щось у «справі Євробачення» набагато легше, аніж під час американських виборів. Не вірю, що українські глядачі поставили Yuko (солістка Юлія Юріна) один бал – людині, яка тут же, привселюдно відмовилася від російського громадянства. Тому що розумію, наскільки для українців тема відродження власної ідентичності болить… І ось Юлія зрікається російського громадянства на користь України… Від пісні, яку виконав гурт Yuko, журі шаленіє, у них дійсно – гарний номер. Єдина пісня українською мовою на цьому відборі і – усього один бал. Думаю, ФСБ вочевидь «спалилася». Якби вони ще й дали тандему Anna Maria, колаборанткам, один бал, а Yuko – два, то це ще куди не йшло, я б може й мав сумнів. А так – ФСБ «спалилася»… І те, що глядачі поставили колаборанткам два бали, а нашим українцям, українській пісні, новоспеченій українській громадянці– це нонсенс.
-Які запобіжні механізми, на ваш погляд, варто задіяти, щоб не повторилося подібне?
-Мені здається, якби парламентарі проголосували за законопроект, який знаходиться у Верховній Раді, щодо впорядкування гастрольної діяльності, відповідного ставлення держави до цього, то подібної ситуації взагалі не було б. У цьому законопроекті є цікава норма: телевізійний мовник під час виступу всіх тих, хто хоче гастролювати в Росії, має розміщувати на екрані титри – цей співак гастролює на території держави-агресора. Звісно, сьогодні Росія всіляко заохочує усіх тих, хто до них їде гастролювати: там – більші гонорари, і роялті чесніше виплачують.
–Багато патріотично налаштованих гуртів, співаків не можуть пробитися на цю стежку до Євробачення, до Нацвідбору потрапити. Чому така несправедливість?
-Якщо і є, то ця несправедливість, на мою думку, має конкретне імя і прізвище – музичний продюсер Руслан Квінта (Ахріменко). Це ще одна тема: після потужної хвилі нової української музики, яка сьогодні народилася, брати у пул людей, які гастролюють в Росії і не приховують свого ставлення до анексії Криму – це все тільки від СТБ і Руслана Квінти залежало, і вони це зробили.
-А від журі конкурсу Національного відбору?
-Журі – це один із «інгредієнтів» цього шоу під назвою Національний відбір, він – один із важливих, як і ведучий Сергій Притула. В них є контракти, вони виконують свою роботу.
-Яким може бути розв’язок цієї історії із поїздкою співачки Maruv на пісенний конкурс?
-Мені здається, що вона має гарну команду юристів, отож дуже цікаво, як далі будуть розрулювати цю історію…
Розмовe вів Леонід ФРОСЕВИЧ