Чи поїде співачка Maruv на Євробачення?

В центрі уваги багатьох українців – фінал Національного відбору на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення”-2019 в Ізраїлі. За підсумками голосування нашу країну має представляти cпівачка Maruv (Ганна Корсун).

Бали журі розподілилися наступним чином: 1 – Anna Maria, 2 – Brunettes shoot Blondes, 3 – Kazka, 4 – Yuko, 5 – Maruv, 6 – Freedom Jazz.

Глядачі проголосували так: 1 – Yuko, 2 – Anna Maria, 3 – Brunettes shoot Blondes, 4 – Freedom Jazz, 5 – Kazka. 6 – Maruv.

Але… Хвилю справедливого обурення в суспільстві викликала інформація, що Maruv планує гастролі в Росії. Зрештою, лунає гостра критика і щодо деяких інших учасниць Національного відбору.

“Національний відбір на “Євробачення-2019″, на жаль, уже став частиною гібридної війни Росії проти України. Унаслідок участі у відборі артистів, що гастролюють на території держави-агресора або не визнають територіальної цілісності України”, – заявив віце-прем’єр, міністр культури В’ячеслав Кириленко.

“Тому, аби ситуація не зайшла у глухий кут, підтримую тих, хто вважає, що з огляду на негативний суспільний резонанс та загрози інформаційній безпеці України, такі артисти не можуть брати участі у конкурсній частині фіналу національного відбору на “Євробачення-2019”, – написав він в соцмережах.

Водночас стала відома і реакція керівника “Суспільного телебачення” Зураба Аласанії. Він написав, що, що мовник “є тим, хто прийматиме кінцеве рішення по представництву України на міжнародному конкурсі Євробачення  на відміну від поточних рішень, які в процесі Нацвідбору приймають партнери з СТБ і журі”.

За його словами, “майже всі учасники, що пройшли кола відбору і дісталися фіналу, у своїй життєвій чи кар’єрній діяльності так чи інакше пов‘язані з РФ – гастролями, паспортами чи родичами; культурними чи творчими зв‘язками…”.

“Пошук вирішення цієї величезної проблеми лежить за межами й компетенціями конкурсу як такого”.

“Якщо “Суспільне” ухвалить кінцеве рішення про призначення, а не конкурсний відбір виконавця (на що формально має право) – це буде руйнуванням крихкої довіри, ледь виникаючої на українському медійному ринку, і не тільки з групою StarLight Media (СТБ), але й з іншими потенційними партнерами Суспільного. Не кажучи вже про відносини з Європейською Спілкою Мовників, якій належать всі права на Євробачення та масу інших великих міжнародних спортивних подій, і яка наполегливо декларує деполітизованість цього конкурсу”,  – заявив Аласанія.

У неділю, 24 лютого PR-директор “UA: Суспільне мовлення” Вікторія Сидоренко написала у Фейсбуку, що співачка Maruv отримала для ознайомлення контракт із “Суспільним мовленням”, який забороняє гастролювати у РФ. Вона має добу на ознайомлення з усіма умовами контракту і своє рішення щодо них.

“Суспільне опісля також має право на рішення щодо контракту. Кінцеве рішення щодо того, хто представлятиме Україну приймає саме Суспільне”, – повідомила Вікторія Сидоренко.

Фото із сайту Укрінформ

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *