В Лаврській дзвіниці – великодня виставка українських митців

«Український репортер» побував на відкритті виставкового проекту «Дивосвіт душі», який триватиме до середини травня.

Розмаїття талантів

У самому серці святої Києво-Печерської Лаври, на першому ярусі знаменитої дзвіниці, українські художники і майстри декоративано-прикладного мистецтва презентували свої твори для душі, присвячені Великодню.

Мабуть тому всі вони світлі і теплі, наповнені любов’ю до життя, зроблені талановитими руками українських митців – Марти Базак, Миколи Нікітіна, Галини Дюговської, Володимира Балибердіна, Анни Кравченко та Ольги Сахно.

І хоча виставка невелика, але вона демонструє розмаїття художніх напрямків і технік виконання. Тож кияни та гості столиці мають можливість насолодитися мистецтвом створення гобелену, класичного живопису та живопису на склі, графіки, арт-об’єктів з текстилю, вишивки на курячих яйцях, творів декоративно-прикладного мистецтва, писанок та картин.

Майстер, співак і збирач акулячих зубів

Відразу привертають увагу у виставковій експозиції дуже тендітні, білосніжні з візерунками і навіть вишивкою пасхальні яйця, виконані у техніці різьблення по шкаралупі майстра Миколи Нікітіна. Це надзвичайна ювелірна робота, яка вимагає неабиякого терпіння і віртуозної майстерності виконання.

«Так, матеріал з яким я працюю, дуже делікатний – страусині, гусячі, курячі і перепелині яйця. Якщо страусина шкаралупа більш міцна, то куряча дуже крихка. Буває так, що під час роботи яйце просто стискається у кулаці і вся робота йде нанівець. Використовую мікродриль, більше особливих інструментів не маю», – поділився митець таємницями з «Українським репортером».

Різьблення по шкаралупі – “свіже” захоплення Миколи Нікітіна, який також займається різьбленням по дереву, макраме, чеканкою. виготовленням прикрас, виробів з берести, дерева, паперу. І це навіть не повний перелік його занять.

На прикладі цього майстра трапилася слушна нагода переконатися, що вислів «талановита людина талановита у всьому» – не пусті слова. Адже пан Микола 27 років співає у хорі «Гомін», а ще раніше брав участь у хорових колективах Будинку вчителя, Південно-західної залізниці, які виступали навіть на міжнародних конкурсах.

Але, як ми почули, це ще не всі таланти Нікітіна. «Я по своїй натурі дослідник, тому захоплююсь палеонтологією, – зізнався він. – Виїжджаю на свою дачу під Новоукраїнку, яка розташована на березі Дніпра, йду на намиви і збираю там… зуби акул, яким сто мільйонів років!».

Добрий знак

Крім досвідчених художників, свої картини вперше представила Анна Кравченко, яка у буремному 2014 році приїхала до столиці з Донецька. Її твори – «Великоднє кроленя», «Добра душа», «Мрії про головне», «Кохання» – дуже щирі, сонячні, наповнені добротою, але виконані в чорно-білих тонах.

«Малюю все життя, скільки себе пам’ятаю, але такі картини, котрі представлені на виставці, почала малювати тільки в Києві, після переїзду. Творчість мені надає душевного спокою і врівноваження. На Великдень очікую з надією, що все буде добре і в країні, і в моїй родині. А сьогоднішню виставку, яка відкрилась напередодні такого світлого, чудового свята, сприймаю як добрий і важливий знак для мене», – розповіла молода художниця.

Марина ХОВРАХ

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *