Завітайте до музею романтика музики
У Києві відчинили двері для відвідувачів у музеї-квартирі видатного українського композитора, музиканта і педагога Віктора Косенка. Ця подія була приурочена до 120-річчя від дня народження митця.
Інтер’єри помешкання відтворюють тридцяті роки минулого століття, у які жив і творив відомий композитор.
Експозиційний простір музею поділяється на два розділи: меморіально – біографічний і виставковий. У меморіальній частині музею-квартири – фотографії, задокументовані спогади та публікації, а також унікальні особисті речі композитора. Виставковий розділ та музей-квартира оснащені сучасними аудіо-візуальними засобами, що допомагають відвідувачам у інтерактивній формі долучитися до епохи, в яку жив і творив митець, і ближче познайомитися з музикою композитора.
Український композитор, піаніст Віктор Косенко прожив лише 42 роки. Його дитячі і юнацькі роки пройшли у Варшаві, потім було навчання в Петроградській консерваторії.
Яскравий представник української романтичної музики початку ХХ ст., засновник провідних жанрів фортепіанної та камерної музики. В історію української музики увійшов як неперевершений лірик, а його цикл «11 етюдів у формі старовинних танців» є зразком неокласицизму в українській музиці.
Уже працюючи професором Київської консерваторії, Косенко створив симфонічну «Молдавську поему», яку так і не зміг почути. Вона прозвучала лише в наші дні. З 1929 року композитор викладав у Київському музично-драматичному інституті імені М. Лисенка (згодом реорганізованому в консерваторію), і саме тоді родина стала мешкати у квартирі по вулиці Михайла Коцюбинського, 9.
Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА