На Вінничині відбудеться Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!»
У вересні у селі Махнівка, що на Вінниччині відбудеться І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!».
В суботу 21 вересня громада Махнівки очікує гостей з усієї України, Польщі і, навіть, Німеччини. Саме в цей день відбудеться офіційне відкриття «Культурно-туристичного центру Тимка Падури» та І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!», – повідомляє vlasno.
Тиміш Падура – україно-польський поет, лірник, кобзар торбаніст ХІХ століття. Його ім’я мало відоме широкому загалу, але пісня-хіт «Гей, соколи!» в Україні, Польщі, Білорусі та в інших слов’янських країнах відома і старим, і малим. Її виконують як аматори, так і професійні співаки, як народні колективи, так і рок-гурти. Вона – в репертуарах відомих зірок естради.
Тиміш Падура народився в Іллінцях, більшу половину свого життя прожив на Козятинщині, похоронений в селі Махнівка, де мав невеликий маєток. Все своє життя він досліджував причини та наслідки Визвольної війни ХVІІ ст., оспівував ті події у своїх простих, але геніальних творах. Мав тверду громадсько-політичну позицію, яка полягала в тому, щоб українські та польські народи об’єднались проти одного ворога – Російської імперії, яка на той час була окупантом України та Польщі.
Організатори фестивалю планують видати двомовну книгу «Стежками Тимоша Падури». Автор книги – місцевий народознавець Микола Купчик, який в свій час знайшов могилу поета на махнівському кладовищі майже через півтори століття після його смерті.
Українці та поляки зможуть ознайомитись з життєвим шляхом поета на своїй рідній мові. Крім біографії в книгу увійдуть дванадцять пісень поета зі збірки «Українки з нотою Тимка Падури». Більшість цих пісень присвячені подіям Визвольної війни, зокрема, темі козацтва та возз’єднанню двох народів.
Частину книг розповсюдять безкоштовно серед учасників та гостей І Міжнародного фестивалю «Гей, соколи!» під час презентації книги. Інша частина буде передана в бібліотеки України та Польщі.
В рамках проекту за мотивами книги «Стежками Тимка Падури” буде знято відео-фільм про життя і творчість поета та озвучено його українською та польською мовами. Презентація фільму відбудеться під час вечірньої програми фестивалю. Місцеві мешканці мріють, що колись вони зможуть відкрити на своїй території музей, присвячений Тимку Падурі та наповнити його цікавими та креативними експонатами.
То ж перший крок до мрії буде зроблено вже на самому фестивалі. Гості заходу будуть запрошені до вишивання портрету Тимка Падури. Кожний бажаючий зможе зробити кілька стіжків на полотні розміро 2 на 1м. Коли портрет буде завершено, його розмістять в “Культурно-туристичному центрі”, а коли відкриється музей, портрет займе почесне місце серед експонатів.
До проекту долучаться також художники. Вони тиждень житимуть на махнівській землі та писатимуть картини під час художнього пленеру. В результаті мають народитися ряд картин на тему “Махнівка XIX ст. очима сучасних художників”.
Відвідувачі фестивалю зможуть побачити їх на тематичних локаціях. В рамках проекту буде створений офіційний сайт “Культурно-туристичного центру Тимка Падури”, де можна буде ознайомитись з біографією автора, його піснями та віршами, подивитись відео-фільм про поета. А також прочитати про заходи центру та долучитись до різних акцій в рамках розвитку цього культурно-туристичного місця Вінниччини.