Музей у Нідерландах скасував борги за зберігання скіфського золота

Музей Алларда Пірсона – археологічний музей Амстердамського університету і Міністерство культури та інформаційної політики України домовились про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ. З 2014 року вони експонувалися на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» у Нідерландах.

Документ про це підписали т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен.

Музейні предмети включають колекції Кримських республіканських установ «Центральний музей Тавриди», «Керченський історико-культурний заповідник», «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» та Національного заповідника «Херсонес Таврійський».

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як «скіфське золото», додому в Україну», – повідомив Ростислав Карандєєв, якого цитує пресслужба Мінкультури та інформполітики.

Нагадаємо, що судовий спір щодо унікальної колекції тривав з 2014 року. Після дев’яти років судів в Україну повертається колекція скіфського золота, на яку претендувала країна-агресор після окупації Криму.

Під час російської окупації Криму колекція унікальних скіфських коштовностей перебувала у Нідерландах, де експонувалася в рамках виставки «Скіфське золото». Вона включала експонати з шести українських музеїв та історико-культурних заповідників.

Після захоплення Криму росія оголосила себе власником колекції, що стало предметом тривалих судових спорів. 2016 року окружний суд Амстердама визнав, що скіфське золото має повернутися в Україну. Російська сторона подала апеляцію, але нідерландські юристи не задовольнили її.
Тепер колекція повернеться до законного власника – України. Місцем її зберігання попередньо визначено Національний музей історії України.

Читайте також: В Іспанії затримали банду, яка вивезла з України «скіфське золото» на 60 мільйонів євро

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *