«Крути. Мамині яблука». Художня виставка, яку влада воліє не бачити (+відео)

Панове гуманітарний віце-прем’єр В’ячеславе Кириленко, міністр культури Євгене Нищук! Якщо ви досі не побували на унікальній виставці «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників», то радимо це зробити. Свої твори представили талановиті митці з багатьох куточків нашої країни, є також «закордонні» картини. 300 полотен, 180 учасників і учасниць!

Як каже автор цього проекту, відомий художник Олександр Мельник, відвідувачі виставки, знайомлючись із творами митців, ніби “перечитують” в мистецьких образах всю історію нашого народу. Бо ж вона – перед очима…

Ось сьогодні, приміром, ми згадуємо українських патріотів, які в 1918 році ціною власного життя на деякий час затримали просування до Києва більшовицької банди Муравйова. На цю тему видатний художник Василь Корчинський написав велике полотно «Крути. Мамині яблука» (на світлині).

«Дуже потужна робота!» Так відгукуються в соцмережах про цю картину, яку також бачимо в експозиції. До речі, Василь Корчинський є постійним автором бієнале «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників». Він допомагав готувати й нинішню виставку.

Творчість таких митців-патріотів, як Корчинський, держава мусила б усіляко пропагувати. У його творчому доробку є чимало творів, якими маємо пишатися. Щоразу, готуючись до бієнале, Василь Леонтійович писав велику картину. Зокрема, у нього є чудові роботи на скіфську тематику, про козака Мамая…Одна із особливих картин – «Майдан Гідності» (див. світлину). Василь Леонтійович був з перших днів на Майдані, біля стели Незалежності поставив навіть свій намет, ночував там, підносив побратимам «коктейлі Молотова» для оборони Майдану. Носив мішки з піском для укріплення барикад… Ось таким люди побачили художника у вихорі революційних подій.

Сьогодні у творчій майстерні Василя Корчинського дуже тісно – від картин. Їх так багато, що не уміщуються. На жаль, держава повернулася спиною до художників – упродовж багатьох років вона нічого не робить, щоб закуповувати картини для музеїв, мистецьких галерей, центрів творчості. Згадаймо, що навіть у радянські часи перед початком тієї чи іншої виставки представники влади укладали з художниками угоди – купували твори для держави. За роки незалежності України митці відчули інтерес до себе з боку держави лише за каденції президента Ющенка. При Януковичу відмінили усі закупівлі художніх полотен. Зрозуміло, що цей бандит плутав поетесу Ахматову з Ахметовим, але ж після його втечі спливло багато часу. А віз і нині там. Мінкульт демонструє глухоту… А як інакше назвати цілковите ігнорування художньої виставки, яку підготували навіть без фінансової допомоги держави?

Автор проекту, художник Олександр Мельник направив персональне запрошення відвідати експозицію завідувачці відділу монументального, образотворчого мистецтва Міністерства культури Євгенії Крутоголов. Однак Євгенія Михайлівна, за словами Олександра Мельника, навіть не відповіла на цю пропозицію.

А киньмо погляд на верхотуру влади. Чомусь у виставкових залах не побачили гуманітарного віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка. Певно, страшенно зайнятий чоловік.

А де наше Міністерство інформаційної політики? Невже шість радників міністра Юрія Стеця не змогли підказати йому, що образотворче мистецтво – це також ідеологічна зброя?

Уявляєте, скільки чиновного люду різного калібру напхалося б до цих виставкових залів, якби раптом забажав оглянути експозицію Президент України Петро Порошенко? Це був би «мурашник»!

Тішимося з того, що прості люди щодня йдуть подивитися цю виставку. Є такі, що й по кілька разів приходять сюди…

Нагадуємо, що виставка працюватиме до 4 лютого, відчинено щодня, крім вівторка, з 12.00 до 19.00. Адреса: вул. Січових Стрільців (Артема), 1–5 (Львівська площа). Вхід вільний.

Леонід ФРОСЕВИЧ

На цю тему читайте також тут

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *