Картину Боттічеллі продали на аукціоні за 92 мільйони доларів

Картину італійського митця епохи Відродження Сандро Боттічеллі «Молодий чоловік з медальйоном» продали на онлайн-аукціоні Sotheby’s за 92,2 млн. дол.

Про це йдеться у Твіттері аукціону Sotheby’s.

Там зазначено, що ця картина італійського генія, ймовірно написана у 1470-х-1480-х роках, встановила ціновий рекорд на будь-коли продані з-під молотка роботи Боттічеллі.

«Шедевр Сандро Боттічеллі «Молодий чоловік з медальйоном» – один із найвизначніших портретів будь-якого періоду в історії, що коли-небудь виставлявся на аукціоні, і визначна робота Флорентійського Відродження – продана за $92,2 млн», – йдеться в твіті.
Представники аукціону не назвали імені покупця картини.

Як пише газета The Wall Street Journal, очікувалося, що портрет продадуть приблизно за 80 мільйонів доларів. Ця робота перевершила попередній рекорд художника — 10,4 мільйона доларів, встановлений у 2013 році.

Науковці вважають, що портрет був написаний у 1470-1480 роках. Він виконаний темперою на дошці з тополі, що характерно для візуальної культури Флоренції XV століття. У руках молода людина тримає медальйон із зображенням святого, який, імовірно, скопіювали з вівтарного образу сієнського художника Бартоломео Булгаріні.

Колишній власник полотна купив його в 1982 році більш ніж за мільйон доларів. Протягом останніх 50 років картину виставляли в найбільших музеях, зокрема в Національній галереї в Лондоні й Музеї мистецтв Метрополітен у Нью-Йорку.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.