“Чумацький шлях” знайшов дорогу до Музею Івана Гончара

Саме тут, в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відкрито виставку “Символи безкрайнього степу”. Експозиція є другим етапом міжмузейного проекту “Чумацький шлях“. А родзинка цієї задумки така: експонати розповідають про єдність і спорідненість культури й мистецтва кримськотатарського та українського народів.

Проект стартував у Софії Київській. Автори ідеї – Георгій Браїлівський і Рустем Скібін.

Серед організаторів – Національний музей-заповідник «Софія Київська», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей української діаспори, Національний художній музей України, а також найвідоміші приватні фонди.

Експерти зазначають, що виставка цікава, зокрема, широким діапазоном мистецьких знаків і символів, які уособлюють Чумацький шлях давнішньої епохи . Поєднання предметів трипільської кераміки з приватної колекції Музею Олександра Фельдмана та творів сучасних художників в мистецькій галереї Музею Івана Гончара демонструє безперервний зв’язок між архаїкою та сьогоденням, а також ілюструє відображення стародавніх символів у сучасному мистецтві.

Відео-арт від Анастасії Лойко, художні декорації від Оксани Тарасевич та аромат “Степу” від провідного парфумера Олександра Перевертайла є складовою виставки і створюють відчуття присутності у відкритому просторі українського степу.

Виставка триватиме до 25 червня. Вартість квитка 50 гривень.

Фото Миколи ПАЛІТРИ

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.