«Чумацький шлях» показує унікальні скарби

Експонати «Чумацького шляху» розповідають про єдність і спорідненість культури й мистецтва кримськотатарського та українського народів.

Напередодні відкриття пісенного конкурсу Євробачення – 2017 кияни та гості столиці мають унікальну можливість ще раз побачити, наскільки спорідненою і близькою є кримськотатарська культура із українською. У Софії Київській стартував унікальний міжмузейний проект «Чумацький шлях».

Автори ідеї – Георгій Браїлівський і Рустем Скібін.

Серед організаторів проекту – Національний музей-заповідник «Софія Київська», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей української діаспори, Національний художній музей України, а також найвідоміші приватні фонди.

Розташовані в музейних просторах експозиції, що знайшли відображення в роботах відомих сучасних українських художників, охоплюють період від трипільської культури і до сьогодення.

Усі експонати унікальні за своєю культурно-історичною значимістю і цінністю. Серед них – зразки козацької і кримськотатарської зброї, що не мають аналогів в інших зібраннях. А галерея старовинних портретів українських гетьманів дозволить по-новому оцінити вплив традиційного кримськотатарського одягу на парадний костюм гетьмана.

У залі предметів побуту й архітектури глядачі вперше побачать рідкісні витвори кримськотатарських ювелірів, унікальний каталог кримськотатарської архітектури 1789 року, створений на замовлення Катерини II її придворним архітектором в порядку інвентаризації приєднаних до Росії земель.

Одним із центрів експозиції стане алем – навершя одного з двох знамен кримського хана, що датується приблизно XIV ст. Подібних предметів немає в жодному з вітчизняних і зарубіжних музеїв, де представлені кримськотатарське озброєння та амуніція.

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *