Заклейте рота скотчем і не їжте! Що думають українці про ціни

Пам’ятаєте, наприкінці літа соціальні мережі підірвали “перли” міністра соціальної політики Андрія Реви, який заявив: українці витрачають 50 відсотків зарплати на їжу тому, що “вони багато їдять”?

Було багато гіркого гумору і з приводу його порівняння з німцями, типу “дорогі німці, прошу вас, жеріть більше. Бо ви ставите нас, українців, у дуже незручне становище…”

Але, на жаль, ситуація на кінець року не покращилася. Інфляція перевищила очікування експертів. Погіршив прогноз інфляції в Україні і головний кредитор – Міжнародний валютний фонд, тож ціни в Україні стануть вищими.

За два тижні – Новий рік, а настрій через такі ціни зовсім не святковий. До того ж українці вже звикли, що, на відміну від цивілізованих країн, у нас перед святами замість знижок – цінові “подарунки”: усе дорожчає ледь не щодня.

Здорожчання продуктів харчування, тарифів на комунальні послуги стало просто тотальним. А недавно засоби масової інформації розповсюдили пораду Міністерства охорони здоров’я відмовитися українцям… від сала.
Як це все сприймати людям? Як кажуть, було б смішно, якби не було так сумно. Ось якими думками з цього приводу діляться українці у соціальних мережах.

Олексій ДОРОШЕНКО, експерт: „Відповідь на питання, чому українці купують все менше м’яса, полягає в тому, що ціна на м’ясо зростала швидше, ніж наші середні заробітні плати, не говорячи вже про пенсії та соціальні виплати”.

Володимир ЛАНОВИЙ, екс-міністр економіки: „ Бюджет-2018 – для олігархів і корупціонерів. З величезним дефіцитом, надутою дохідною частиною, непотрібними витратами. Інфляція, яка в цьому році замість прогнозованих 7–8% складе 15%, розженеться ще більше, тому що дефіцит величезний, а борг зростає шаленими темпами. Знову закладається зниження курсу гривні. Куди ж уже далі знижувати гривню? Україна – найбільш передевальвована держава у світі. А підстав для падіння гривні немає. Але девальвація у зворотному напрямку буде бити по цінах і по рівню життя українців…”

Сергій МІХ, киянин: „Щойно по Першому телеканалу розмова йшла про ціни на бензини та паливо. Виявляється, що, за статистикою, ціни на бензин в Україні також зросли на 20 відсотків. Отже, дорогі українці, ціна картоплі як була в перший день року еквівалентною 0,2 літра бензину, такою і залишилася на кінець року…”

Михайло КУРОЧКІН: „В новинах почув, що у селян не будуть приймати молоко так званого другого сорту. Я так розумію: деякі селяни, які не мають можливості самостійно реалізовувати молоко, виріжуть худобу, а молочна продукція підприємств зросте в ціні…”

Олександр СТАТІВА: „Ми віддаємо останні копійки через постійне підвищення цін на енергоносії, комунальні послуги, продукти харчування та інші товари, не кажучи про медицину, транспорт та шкільне виховання. Ті, хто при владі „мають” українців „по повній програмі”, і здається, що цьому кінця-краю ніколи не буде… Геноцид одним словом!”

‎Danil Frolov: „Для моєї родини і впевнений, що і для всієї України, зараз найбільше наболіла тема про підвищення тарифів на комунальні послуги, підвищення цін на продукти, низькі зарплати і пенсії без права розуміння, чим це все обґрунтовується, і без перспективи поліпшення. Здається, це і є європейське життя, яке нам обіцяли. Люди вже зрозуміли, що з нас глузують. Життя по-новому – це малося на увазі дорогі газ, вода, світло, а їжа – вже що перепаде. Я неодноразово читаю, що тарифи на газ не обґрунтовані нічим, тарифи в різних регіонах ще й відрізняються один від одного. Як це називається? Україну обкрадають? Це жорстоко по відношенню до нас. Ми зобов’язані боротися з брехнею і зрадою, з якими ми зіткнулися, пустивши до влади цих негідників, які думають лише про свої гаманці. Згодні зі мною?”‎

Danil Frolov: „Після пенсійної реформи Гройсмана пенсії у багатьох українців стали настільки „високими”, що пенсіонерам навіть соромно так „багато” отримувати.

Наталі ДОЛГА: „Ціни на овочі, порівнюючи з валютним курсом, не дуже високі. Дрібним аграріям не буде, за що садити на наступний сезон, оскільки більшість матеріалів для сівби та обробітку імпортуються з-за кордону…”

Вікторія ПАСІЧНИК: „Я стежу за ціною на гречку кожен день протягом останніх трьох років, вона стала по 18 гривень тільки ось-ось, останні пару місяців. А до того була і по 28, і по 39”.

Дмитро ЗАГУМЕННИЙ: „Майже у всіх країнах Європи діє знижена ставка ПДВ, як правило, на продукти харчування. У нас же при ставці ПДВ в 20%, крім усього іншого, процвітає продуктова контрабанда, починаючи від італійських спагеті й закінчуючи чорною ікрою”.

Dmytro Khait: „Знизити ПДВ до 5% на соціальні харчі. Також треба знизити ПДВ на енергоресурси, а як наслідок – на комунальні послуги. Бо це соціально критичні речі, дуже замонополізовані – тут держава повинна бути регулятором через ставку оподаткування”.

Volodymyr Golikov: „Ми, окрім „Рошена”, „Конті” та „АВК”, на наших полицях нічого не бачимо. „Світоч” у Києві зникає. А в Житомирі є своя кондитерка, щоправда, скандальна, але у фірмовому магазині при виробництві такий асортимент продукції, що може дати фору навіть „Рошену”, і все достойної якості. Сам куштував”.

Василь БУРЛАКА: „Шановні, а навесні буде ще дорожче. Бо така в нашій державі політика до дрібних фермерів і приватних землевласників”.

Вікторія ПАСІЧНИК: „Я завжди говорила, що в крупах достатньо калорій і вітамінів, і не треба більше нічого їсти…”

Володимир КУХАР: „Незрозуміло, це ціни для олігархів чи для людей?”

Валерій Устимов: „Згідно з цінами давно живемо в Європі, згідно з рівнем доходів – у Гондурасі. Що далі?”

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Малюнок Олега СМАЛЯ

На цю тему читайте також

https://ukrreporter.com.ua/business/nbu-inflyatsiya-b-ye-vsi-prognozy.html

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *