Вкласти гроші в Google чи Tesla. Українцям дозволили купувати акції на іноземних біржах

З лютого 2018 року цінні папери, якими торгують на іноземних фондових біржах, стали доступні не лише для інвестиційний компаній, але й для будь-якого громадянина України. Про це повідомляє Національний депозитарій України.

6 лютого набрало чинності рішення N 871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», яке дозволяє пересічним українцям купувати іноземні цінні папери та вільно ними розпоряджатися: продавати, дарувати, передавати в спадщину тощо.

«Нам потрібно пожвавити український ринок цінних паперів. Один зі способів – забезпечити інвесторів ефективною інфраструктурою для придбання іноземних активів. Рішення про спрощення доступу іноземних цінних паперів грає в цьому процесі одну з головних ролей. Унаслідок цього спростилася процедура входу цінних паперів на ринок. Наразі все, що необхідно зробити емітенту для отримання дозволу на допуск цінних паперів іноземної компанії, – заповнити стандартну форму заяви. Кількість цінних паперів в обігу для їхніх власників наразі не обмежується”, – повідомив голова правління Національного депозитарію України Міндаугас Бакас.

Спрощена процедура допуску цінних паперів на ринок України дозволить збільшити обсяги торгів на українському фондовому ринку і зробить його більш привабливим для первинного публічного розміщення.

Тепер повністю прибираються обмеження обсягу іноземних цінних паперів, які допускаються до обігу на ринку України. Тобто будь-яка кількість акцій іноземної компанії може заводитися в країну.

Раніше дозвіл на обіг в Україні могли отримати лише акції компаній, у яких є активи в Україні. Водночас цінні папери таких компаній могли обертатися тільки на біржі. Тепер ці обмеження знято.

Тобто тепер будь-який українець, що має гроші, може вкласти їх у цінні папери будь-яких світових компаній, які він вважає перспективними. Наприклад, таких високотехнологічних компаній, як Alphabet (Google), AppleSamsung чи Tesla або ж фармацевтичних гігантів чи енергетичних компаній. Звичайно, робити це доведеться через компанію-брокера.

Нова фінансова криза? Чому обвалилися фондові ринки, і чим це загрожує Україні

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *