Верховна Рада може ухвалити закон про ринок землі у середині квітня – Арахамія

Голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Архамія парламент зможе ухвалити закон про ринок землі не раніше середини квітня. Про це він заявив під час брифінгу у парламенті.

“Я думаю, що остаточне голосування відбудеться у квітні. Тобто, якщо ми будемо рухатися в такому ж темпі, як зараз, це (ухвалення закону – ред.) трапиться десь 16-17 квітня”, – сказав Арахамія.

Нагадаємо, що Верховна Рада 6 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. На знак протесту народні депутати від фракції “Батьківщина” і “Опозиційна платформа – За життя” блокували трибуну та президію парламенту.

За перший день розгляду поправок до законопроєкту парламентарії встигли розглянути 184 поправки з більш ніж 4000.

Нагадаємо, що Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який зокрема передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

Після цього аграрії провели кілька масових акцій протесту проти запуску ринку землі.

Читайте також:
Закон про ринок землі: у центрі Києва протестувальники перекрили вулиці

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці; концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю – лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *