Уряд розірвав економічне співробітництво з Росією

Кабінет Міністрів України розірвав Програму економічного співробітництва з Російською Федерацією на 2011-2020 роки, яку було підписано у червні 2011 року – за часів президентства Януковича. Міністерство закордонних справ має поінформувати про це офіційну Москву. Про припинення економічної співпраці на засіданні уряду в середу, 21 березня, повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, це частина комплексу заходів, спрямованих на протидію агресивній політиці Москви. Заходи в торговельно-економічній сфері, які впродовж останніх кількох років Росія систематично вживає проти України, прямо суперечать заявленим у Програмі цілям.

Зокрема, з кінця 2015 року Росія розв’язала справжню торговельну та транзитну війну проти нашої держави:

  • в односторонньому порядку припинила для України дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД, у зв’язку з чим до товарів made in Ukraine застосовується ввізне мито у розмірі ставок Єдиного митного тарифу ЄАЕС;
  • заборонила імпорт деяких видів сільськогосподарської продукції, сировини і продуктів харчування з України;
  • блокувала транзит українських товарів територією Російської Федерації.

Міністерству закордонних справ України доручено поінформувати уряд Росії про припинення Програми економічного співробітництва.

Про намір розірвати програму економічного співробітництва з РФ прем’єр-міністр Гройсман повідомив 16 березня.

“Будемо робити все, аби країна-агресор платила високу ціну за свою агресію. Важко, складно, але ми переорієнтовуємося до країн ЄС та інших країн. Це буде наша перевага. Будемо обмежувати і ліквідовувати співпрацю з агресором”, – заявив прем’єр-міністр.  За його словами, Кабмін продовжить активну санкційну політику проти агресора.

Одним з моментів торговельної війни з агресором є тимчасова заборона на ввезення російських мінеральних добрив. Відповідне рішення уряд ухвалив 14 березня.

«Я поставив чітке завдання – забезпечити відновлення роботи українських підприємств хімічної промисловості, а їх у нас багато. Важливо також забезпечити аграріїв мінеральними добривами і не допустити штучного дефіциту. Ми маємо захищати власний ринок. А якщо є демпінгові історії, маємо встановлювати антидемпінгові мита», – сказав Гройсман.

Ще  2014 року Україна запровадила 5-річні антидемпінгові мита на імпорт російських добрив, але це стосувалося тільки аміачної селітри. Ставки були визначені на рівні 20,51-36,03%.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *