Уряд позичив у китайців гроші на іпотечне кредитування

Кабінет Міністрів узяв кредит у розмірі $500 млн на подолання “квартирної черги”, а також будівництво квартир для військових і переселенців. Позику нашій державі даватиме Китайська Національна Корпорація Генеральних Підрядів (CHINA NATIONAL COMPLETE ENGINEERING CORPORATION).

Як повідомила Державна іпотечна установа, гроші китайці дають Україні на 15 років під 4,5% річних. Кредит забезпечений державними гарантіями. Гроші надійдуть в Україну впродовж двох років.

Державна іпотечна установа виступає позичальником, контроль за цільовим використанням коштів здійснює китайська сторона.

$500 млн держава витратить на придбання житла і фінансування будівництва квартир. Насамперед даватимуть пільгові іпотечні кредити учасникам АТО, силовикам, держслужбовцям і вимушеним переселенцям із зони АТО відповідно до заявок профільних міністерств.

Прості українці також можуть самостійно надавати заявки на отримання пільгового кредиту на купівлю житла. Щоправда, видають їх під 15,3% річних – це майже в межах інфляції. Хто і на яких умовах може отримати квартирні кредити, можна почитати тут.

Кредити на інвестування в будівництво не дають через “негативний досвід з використання інвестиційних коштів громадян” (маються на увазі будівельні “піраміди”. – Ред.).

Держава обіцяє ретельно перевіряти забудовників і банки, які братимуть участь у програмі фінансування будівництва житла. Насамперед перевірятимуть наявність дозвільної документації, зокрема відведення земельної ділянки під будівництво.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *