Україна забороняє російське вугілля. Документ уже на столі у Гройсмана

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик передав Кабінету міністрів проект рішення про заборону ввезення енергетичного вугілля з Росії.

Виняток зробили лише для палива коксової групи, яке використовується у промисловості. Головний енергетик країни побоюється, що під виглядом російського нам продаватимуть вугілля з самопроголошених республік на Донбасі.

З аналогічною ініціативою тиждень тому виступив Президент України Петро Порошенко. Він хоче винести на засідання РНБО питання про конфіскацію вугілля з непідконтрольних Києву територій. Щоправда, за яким критерієм його відрізнятимуть від російського, не зовсім зрозуміло. Тепер, якщо Кабмін підтримає пропозицію профільного міністра, все вугілля зі сходу – Росії та ОРДЛО – буде поза законом.

Експерти упевнені, що таким чином лобісти Рината Ахметова через Адміністрацію Президента і Кабмін тиснуть на ватажків терористів, аби ті повернули українським олігархам (у першу чергу Ахметову) націоналізовані підприємства й активи. Їх повернення – умова №1 для припинення торговельної блокади “республіканців”.

Рання весна дала змогу відключити опалення на 2 тижні раніше запланованого – з 1 квітня. Утім арктичний циклон, який приніс різке похолодання і сніг, зіграв з властями злий жарт. За останні 2 дні температура по всій країні опустилася до 0-5°, а на сході країни випав сніг. Потепління метеорологи обіцяють не раніше суботи.

Незважаючи на різке похолодання, повернути тепло в домівки погодились лише на Львівщині і Тернопільщині. У більшості регіонів відправили школярів на вимушені канікули й обігрівають лікарні. Владі просто немає чим обігрівати будинки. За даними Міненерго, запаси вугілля з 11 по 18 квітня скоротилися на 7% до 366 тис. тонн. Під час холодів Україна щодоби споживає 100 тисяч тонн антрацитового вугілля, тобто нинішніх запасів вистачить лише на 4 дні.

Через дефіцит вугілля в Україні одна за одною зупиняються ТЕС, які працюють на антрациті. Вчора припинила роботу Слов’янська теплоелектростанція у Миколаївці на Донеччині (компанія “Донбасенерго“). Таким чином, 5 із 6 вугільних ТЕС України вже зупинилися з метою економії антрацитового вугілля.

До початку наступного опалювального сезону Київ планує закупити вугілля в ПАР і США, однак коштує воно на 20-30% дорожче, ніж аналогічне з Донбасу. Міністр Насалик повідомив, що тривають переговори з США, остаточно планують домовитися у квітні. Україна може імпортувати зі Штатів 2,5-3 мільйони тонн антрациту за річної потреби 9,5 мільйона тонн.

Міненерговугілля планує збільшити видобуток вугілля за рахунок модернізації і технічного переоснащення шахт із 5,8 млн тонн до 8,7 млн тонн на рік. На це уже в цьому році в бюджет заклали 800 мільйонів гривень, ще 1 млрд грн кредитних коштів передбачено під державні гарантії. Водночас частину енергоблоків українських ТЕС реконструюють під споживання вугілля газових марок, яке видобувають на підконтрольних нашій державі територіях.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *