Ціна землі. МінАПК назвало вартість гектара після скасування мораторію на продаж (+відео)

Ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення після скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк в ефірі одного з телеканалів.

Він наголосив, що мораторій на продаж агроземель діятиме, доки не проголосують закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Мартинюк повідомив, що до земельного кадастру вже внесли 70% всіх земель.

У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям. Голова уряду вважає, що обіг землі має відбуватися між фермерами-українцями – фізичними особами.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Верховна Рада продовжувала його дію вже кілька разів. Водночас скасувати його вимагає МВФ.

У Меморандумі про економічну та фінансову політику України в рамках третього перегляду програми розширеного фінансування EFF йдеться, що до кінця травня 2017 р. Верховна Рада має затвердити закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення мають відмінити з кінця 2017 р.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що купувати-продавати землю дозволять лише фізичним особам з українським громадянством.

4 грудня президент Порошенко виступив із заявою, що влада на місцях, зокрема об’єднані територіальні громади, мають отримати право розпоряджатися державними земельними ділянками.

“Ми говоримо про деконцентрацію сфери земельних відносин. Деконцентрація – це є синонім децентралізації, її складова частина. Завершується робота над законопроектом, згідно з яким об’єднані територіальні громади, наголошую – саме і тільки об’єднані – ще один потужний стимул, мають негайно отримати право розпорядження державною землею”, – заявив Порошенко і наголосив, що виконавчим комітетам місцевих рад мають передати функції і розпоряджатися землею, і контролювати її використання.

 

Хто і чому виступає за негайний продаж українських чорноземів

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *