Низька інфляція та відновлення кредитування. НБУ назвав 7 стратегічних цілей

Національний банк України, який відучора, 15 березня, очолює Яків Смолій, представив Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період.

Стратегія НБУ складається з семи цілей:

  1. Низька та стабільна інфляція. У перспективі 5 років − у межах 5% ± 1 %.
  2. Стабільна, прозора та ефективна банківська система. Уже в середньостроковій перспективі українська фінансова система має інтегруватися до загальноєвропейської. Це означає якнайшвидше впровадження європейських директив і норм відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.
  3. Відновлення кредитування.
  4. Ефективне регулювання фінансового сектору.
  5. Вільний рух капіталу або ж валютна лібералізація.
  6. Фінансова інклюзія. Тобто доступність і безпечність банківських послуг.
  7. Сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

“Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, в якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу ми і сформували Стратегію Національного банку – дорожню карту, якою ми будемо керуватися найближчими роками для досягнення визначених семи цілей.

Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню. Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сьома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми”, – заявив голова Національного банку Яків Смолій.

Вчора ж, виступаючи у Верховній Раді, Яків Смолій заявив, що його метою на посаді голови НБУ буде збереження цінової та фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню та інтеграція української фінансової системи до європейської.

Він наголосив, що НБУ має якнайшвидше відновити кредитування реального сектору економіки. Смолій переконує, що банківська система має достатньо коштів, аби запустити повномасштабне кредитування. Загалом понад 80 млрд грн можуть бути спрямовані на відродження економіки країни.

Серед проблем назвав критичний обсяг непрацюючих кредитів у портфелях банків і слабкий захист прав кредиторів. Він впевнений, що вирішення цих проблем можливе лише шляхом зміни законодавства.

Смолій також закликав до ґрунтовної валютної лібералізації. Він закликав парламент проголосувати запропонований НБУ законопроект “Про валюту”, який  уже підтримала Національна Рада реформ. Вони скасовують декрети Кабінету Міністрів ще від 1993 року.

У свою чергу Президент України Петро Порошенко, представляючи 15 березня нового голову Нацбанку, наголосив, що головна конституційна функція НБУ – забезпечення стабільності національної грошової одиниці та золотовалютних резервів.

«Незалежність Національного банку для мене залишається абсолютно першим пріоритетом. Довіра і незалежність», – підкреслив Порошенко.

Ростислав Цуркан

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *