Найголовнішим завданням майбутньої влади є встановлення миру та подолання бідності
Нині Україна перетворилася в одну з найбідніших країн Європи, хоча на початку 90-х років минулого століття за своїм економічним потенціалом вона входила до п’ятірки найрозвинутіших європейських держав. Також за ці роки внаслідок трудової міграції та втрати територій населення країни скоротилося щонайменше на 10 мільйонів людей.
Бідність, соціальна незахищеність, низька якість життя – основні причини, що спонукають співвітчизників, насамперед, молодь, шукати кращої долі за кордоном.
Аби зупинити цю негативну тенденцію, необхідно перезавантажити всю державну систему, щоб вона працювала на розвиток економіки, створення нових робочих місць, залучення інвестицій та поліпшення якості життя.
Найголовнішим завданням майбутньої влади є подолання бідності. Однак, стрімкого розвитку економіки неможливо досягнути без встановлення миру.
Лише невіглас не розуміє того, що в країну, яка воює і де в будь-який момент може бути запроваджено воєнний стан, не прийдуть серйозні інвестиції. А поки в економіку держави не будуть вкладати кошти, говорити про її стрімкий розвиток передчасно. Ін’єкції Міжнародного валютного фонду у вигляді чергових траншів лише продовжують агонію економіки, але ніяк її не оздоровлюють. Чергові позики лише заганяють державу в ще більшу боргову кабалу.
Політична партія «ОСНОВА», її лідер, народний депутат України Сергій Тарута, якого з’їзд нашої політичної сили висунув кандидатом у Президенти України, мають науково обґрунтовану програму економічного розвитку держави, що передбачає і залучення інвестицій, і створення нових робочих місць, і підвищення соціальних стандартів.
Зокрема, ми вважаємо, що створення у найкоротші терміни двох мільйонів нових робочих місць – абсолютно реально для України. Для цього потрібно хоча б відновити виробництво на тих підприємствах, які закрилися протягом 2014-2018 років, надавши їм безвідсоткові кредити.
Новітня історія знає такі приклади: протягом 2010 – 2016 років, під час виведення із рецесії економіки США, у цій країні було відкрито рекордних 22,3 мільйона вакансій. Водночас підтримки потребують і ті суб’єкти економічної діяльності, котрі здатні збільшити обсяги виробництва.
Програмні засади політичної партії «ОСНОВА» також передбачають підвищення зарплат, розмір яких має відповідати заробітним платам громадян країн Східної Європи, а це – 660-750 євро на місяць. Нинішня ситуація, коли людина, яка працює, не має можливості сплатити за комунальні послуги, є абсолютно ненормальною та принижує гідність наших співвітчизників.
Один із шляхів підвищення заробітних плат – зменшення податкового навантаження на працю з 41,5 до 25 відсотків. Водночас такий крок дасть можливість провести справжню пенсійну реформу, а не її імітацію, як це було зроблено протягом 2014-2018 років.
На жаль, нині з пенсійним забезпеченням склалася критична ситуація. Дефіцит Пенсійного фонду постійно зростає, утримання пенсіонерів стає все більш обтяжливим для бюджету.
Так, за останні 18 років дефіцит Пенсійного фонду збільшився в 2,14 раза. Лише торік прямі бюджетні «вливання» до ПФ збільшилися на 5,8 мільярда гривень та досягли 139 мільярдів. Всі ми пам’ятаємо, як у липні минулого року пенсійна система дала збій, наслідком якого стали масові затримки із виплатами пенсій. Тому нереформована пенсійна система може стати фактором соціального напруження в суспільстві.
Високі тарифи на енергоносії є ще одним чинником, що породжує бідність в Україні.
Позиція політичної партії «ОСНОВА» однозначна – вартість енергоносіїв для населення має бути знижена щонайменше на 40 відсотків. Цього можна досягнути за рахунок збільшення власного видобутку газу. Лише після підвищення заробітних плат і пенсій можливий перегляд тарифів не енергоносії, а не навпаки, як це повсякчас практикує влада.
Нинішні субсидії на оплату послуг ЖКГ є приниженням людей, а їхню монетизацію, що розпочинається за місяць до президентських виборів, можна розцінювати як підкуп виборців. Таку монетизацію потрібно було розпочати ще з 2014 року.
Безумовно, що перегляду потребують і інші складові системи соціального захисту населення.
Володимир КОЛОТ,
голова Київської міської організації політичної партії «ОСНОВА».